ABB sprendimai ateities ligoninei

ABB naujo Teksaso sveikatos priežiūros centro (Hiustone, JAV) laboratorijose ir ligoninėse įdiegs bendradarbiaujančius robotus.

Šis centras bus pirmasis sveikatos priežiūros tyrimams skirtas ABB centras, atsidarysiantis 2019 m. spalio mėn. TMC miestelyje ABB mokslinių tyrimų komanda kartu su medicinos personalu, mokslininkais ir inžinieriais vystys nechirurginių medicininių robotų sistemas bei logistikos ir naujos kartos automatizuotas laboratorijų technologijas.

ABB robotikos verslo prezidentas Sami Atiya sakė: „Hiustone kuriami naujos kartos laboratoriniai procesai paspartins procesus laboratorijose. Jie sumažins ar panaikins silnąsias laboratorijų darbo vietas bei pagerins tyrimų tikslumą ir saugumą. Tai ypač taikytina naujiems aukštųjų technologijų gydymo procesams, tokiems kaip Teksaso Medicinos Centre sukurta vėžio terapija, kuriai kol kas reikia daug rankų darbo bei laiko reikalaujančių tyrimų.“

Šiandien pacientų skaičių ribojantis faktorius dažnai yra aukštos kvalifikacijos medicinos ekspertų laiko trūkumas, nes jie didelę dienos dalį praleidžia atlikdami pasikartojančius, mažai vertingus darbus, tokius kaip mikroskopo skaidrių paruošimas ar centrifugų paleidimas. Robotų naudojimas šių užduočių automatizavimui leis profesionalams susikoncentruoti prie labiau jų profesionalumo reikalaujančių ir produktyvesnių darbų. Todėl greičiau atliekami  tyrimai leis suteikti gydymą daugiau ligonių.

ABB išanalizavo daugelį iki šiol rankomis atliekamų laboratorinių procesų ir įvertino, kad  automatizavus per metus galima būtų atlikti apie 50% daugiau tyrimų. Tuo pačiu, robotai atlikdami pasikartojančias operacijas padėtų darbuotojams išvengti pasikartojančių patempimų traumų.

Pasaulinei populiacijai senstant, šalys vis didesnę dalį savo BVP išleidžia sveikatos priežiūrai. Automatizacija ne tik padėtų didinti sveikatos priežiūros efektyvumą, bet ir galėtų sumažinti kai kuriuos senstančios populiacijos keliamus socialinius, politinius ir finansinius iššūkius. ABB tyrimai nustatė, kad nechirurginių medicinos robotų rinka iki 2020 metų gali siekti apie 60,000 vnt, tai beveik keturgubai daugiau nei 2018-aisiais.

ABB bendradarbiaujantys robotai, kurie jau dirba maisto ir gėrimų laboratorijose visame pasaulyje, puikiai tinka ir medicininėms įstaigoms, nes jiems nereikia apsauginių tvorelių ir jie saugiai ir efektyviai dirba greta žmonių. Robotai galės perimti eilę pasikartojančių, keblių ir daug laiko užimančių užduočių, tokių kaip dozavimas, maišymas, įtraukimas į pipetes, sterilių instrumentų surinkimas, paruošimas, ar sudėjimas, išėmimas iš centrifugų.

Hiustonas – tai pasaulinis medicininių technologijų mokslinių tyrimų židinys ir TMC inovacijų miestelis yra puiki vieta naujajam ABB sveikatos priežiūros centrui. Dvidešimties ABB robotikos specialistų komanda dirbs naujajame 500m2 dydžio tyrimų centre, kuriame bus įrengta automatizavimo laboratorija bei robotų mokymo centras, ir erdvės susitikimams bei bendram darbui su inovacijų partneriais.

„Su šia daug žadančia partneryste, Teksaso Medicinos Centras toliau plečia novatoriško bendradarbiavimo ribas. TMC taps ABB robotikos, skirtos sveikatos priežiūrai, epicentru,“ - sakė Teksaso Medicinos Centro prezidentas ir generalinis direktorius Bill McKeon. „Vykdant veiklą vietoje, kuri priima 10 milijonų pacientų kasmet, svarbu prioritizuoti efektyvumą, tikslumą, ir kurti procesus, kuriuos galima lengvai pakartoti ir pritaikyti. ABB įsijungus į TMC inovacijas, pirmąsyk turėsime tokio tipo mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centrą sveikatos priežiūroje. TMC taip pabrėžia savo pasiryžimą būtent tai plėsti.“

„Didžiuojamės galėdami bendradarbiauti kuriant robotikos sistemas ateities ligoninėms su vienu iš pažangiausių partnerių pasaulyje. Galėsime jas patikrinti laboratorijose realiomis sąlygomis, užtikrinant, kad jos bus naudingos medicinos profesionalams, taip mes taikysime inovacijas ir keisime medicininos laboratorijų darbą visame pasaulyje,“ - pridėjo Atiya. „Vienas pagrindinių elementų ABB ilgalaikės plėtros strategijoje yra investuoti ir kurti inovacijas robotizuojant paslaugas, pritaikant mūsų automobilių ir elektronikos automatizavimo patirtį naujose srityse, tokiose kaip sveikatos priežiūra.“

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) yra novatoriškų technologijų lyderė, skaitmeninei pramonei siūlanti platų sprendimų asortimentą. Tęsdama daugiau nei 130 metų siekiančią inovacijų istoriją, šiandien ABB yra skaitmeninės pramonės lyderė, vystanti keturias į klientus orientuotas, pasaulyje pirmaujančias verslo šakas: Elektrifikacija, Automatizavimas, Pavaros ir Robotika – pasitelkdama bendrą skaitmeninę platformą ABB Ability™. Rinkoje pirmaujanti ABB elektros tinklų verslo šaka 2020 m. bus perleista „Hitachi“. ABB dirba apie 147 000 darbuotojų daugiau nei 100 šalių.

ABB robotika pirmauja pramonės ir bendradarbiaujančių robotų bei aukštųjų skaitmeninių technologijų srityse. Pirmaujanti pasaulyje robotikos gamintoja veikia 53 šalyse ir daugiau nei 100 šalių esame instaliavę daugiau nei 400,000 įvairių robotų skirtingoms pramonės šakoms. Padedame savo klientams užtikrinti lankstumą, efektyvumą, saugumą ir patikimumą, tuo pačiu einant link bendradarbiaujančio ateities fabriko modelio. www.abb.com/robotics

Apie "TMC INNOVATION": Teksaso medicinos centras (TMC) – didžiausias pasaulyje medicinos centras – lyderiauja skatinant gyvosios gamtos mokslų plėtrą. Šviesiausių medicinos protų namai - TMC - puoselėja bendradarbiavimą tarp skirtingų institucijų, skatina kūrybiškumą ir inovatyvumą daugiau nei 106,000 savo darbuotojų tarpe. Daugiau nei 4,5 km2 dydžio miestelis kasmet sulaukia 10 milijonų pacientų, jame atliekama daugiau nei 180,000 chirurginių operacijų, sulaukiama 750,000 greitosios pagalbos vizitų, atliekama beveik 14,000 širdies operacijų, ir gimsta daugiau nei 25,000 kūdikių. TMC kasdien plečia klinikinių tyrimų ribas kartu su plačiu savo partnerių tinklu, skindami kelią efektyvios sveikatos apsaugos politikai, spręsdami sudėtingas sveikatos priežiūros problemas, skatindami pažangiausių skaitmeninių sprendimų pritaikymą bei medicininės įrangos kūrimą ir tobulinimą. Daugiau informacijos: www.tmc.edu.

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp