ABB gamykloje Helsinkyje pirmąsyk pasaulyje pritaikyta 5G technologija ir dirbtinis intelektas

ABB gamykloje Helsinkyje pirmąsyk pasaulyje pritaikyta 5G technologija ir dirbtinis intelektas

Bendras ABB, Atostek ir Telia bandomasis projektas deda pamatus naujiems, beviele 5G technologija ir dirbtiniu intelektu (DI) grindžiamiems pramoniniams sprendimams.

ABB pirmąsyk pasaulyje savo pavarų gamyklos Pitäjänmäki, Helsinkyje, surinkimo linijoje taiko pramoninį dirbtinį intelektą panaudodama 5G bevielę technologiją. Šią technologiją ABB diegia kartu su mobiliojo ryšio operatoriumi "Telia" ir programinės įrangos inžinerijos įmone  "Atostek Oy", kuri specializuojasi programinės įrangos pritaikyme pramonei.

Dirbtinis intelektas per kamerą stebės pavarų surinkimą ir taip užtikrins, kad pavaros būtų surinktos tiksliai pagal kliento užsakymą ir specialias instrukcijas. Greitasis 5G ryšys užtikrins, kad darbuotojai iš jo gautų atgalinę informaciją realiu laiku. Tai turėtų pagerinti darbo kokybę bei gerokai supaprastinti surinkimo procesą, nes dabar instrukcijos skaitomos iš popieriaus lapo.

"Atostek" yra atsakinga už kompiuterinę viziją ir DI pritaikymą, o "Telia" tiekia greitąjį 5G mobilųjį ryšį bei šiai programai reikalingus savo duomenų centro skaičiavimo pajėgumus. 

Programa yra taikoma galios modulių surinkimo linijoje, kuri yra ypač svarbi viso produkto kokybei bei reikalauja daug darbo jėgos, nes toje linijoje surenkami šimtai skirtingų vieno produkto versijų.

„DI potencialas geriausiai panaudojamas, kai veikia kartu su žmogaus patirtimi, ir šio projekto tikslas yra padėti darbuotojams nauju būdu,“ - sakė ABB pavarų padalinio viceprezidentas Chris Poynter. „Ši realiu laiku kokybę užtikrinanti sistema ne tik pagerins gamybos linijos kokybę ir našumą, bet taip pat sumažins darbuotojams stresą dėl galimų žmogiškų klaidų, taip pagerindama darbo aplinką.“

5G leidžia pritaikyti bevieles technologijas gerokai plačiau nei buvo įmanoma iki šiol, todėl tikimąsi, kad artimiausiu metu tai žymiai padidins gamybos apimtis. Pristatydama kartu su partneriais bendrą 5G ir DI sprendimą, ABB tiria, kaip didelio duomenų kiekio ir didelių skaičiavimo pajėgumų reikalaujantys sprendimai galėtų būti taikomi ateityje įvairiai ir nepriklausomai nuo vietos. Pavyzdžiui, DI sprendimas galėtų būti integruotas į įmonės išteklių planavimo sistemas.

ABB pavarų gamykla Helsinkyje yra pagrindinė ABB žemos įtampos pavarų gamykla, kurioje dirba apie 1 300 darbuotųjų. Visame pasaulyje ABB pavarų versle daugiau nei 80 šalių dirba apie 6 000 darbuotojų.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) yra novatoriškų technologijų lyderė, skaitmeninei pramonei siūlanti platų sprendimų asortimentą. Tęsdama daugiau nei 130 metų siekiančią inovacijų istoriją, šiandien ABB yra skaitmeninės pramonės lyderė, vystanti keturias į klientus orientuotas, pasaulyje pirmaujančias verslo šakas: Elektrifikacija, Automatizavimas, Pavaros ir Robotika – pasitelkdama bendrą skaitmeninę platformą ABB Ability™. Rinkoje pirmaujanti ABB elektros tinklų verslo šaka 2020 m. bus perleista „Hitachi“. ABB dirba apie 147 000 darbuotojų daugiau nei 100 šalių. www.abb.com

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp