ABB technologijos tvariam turizmui

ABB technologijos, kurias sutinkate keliaudami po pasaulį.

Skaičiuojama, kad 2030 metais turistai vyks net į 1.8 mlrd kelionių. Jungtinių Tautų Pasaulinė turizmo organizacija (UNWTO), atsakinga už tvaraus, visiems prieinamo ir atsakingo turizmo skatinimą, teigia, kad tai bus 29 proc. daugiau nei 2018-aisias.

ABB yra tvarių technologijų kūrimo lyderė.  Susipažinkite su keliais ABB tvarumo pasiekimais  turizmo srityje.

ABB yra yra pardavusi daugiau nei 11 000 greitojo įkrovimo stotelių 76 šalyse ir yra greitojo įkrovimo stotelių lyderė. IONITY, siekianti sukurti apie 400 greitojo įkrovimo stotelių įkrovimo tinklą, jungiantį 24 Europos šalis, savo pagrindiniu technologijų partneriu pasirinko ABB. Kartu sieksime bendro tikslo - tvarias keliones automobiliu po Europą paversti realybe. ABB greitojo įkrovimo stotelės per 8 minutes įkrauna elektromobilį tiek, kad jis galėtų nuvažiuoti 200 km.

ABB greitojo įkrovimo stotelės Jungtinėse Amerikos Valstijose yra didžiausio bendro šalies greitojo įkrovimo tinklo dalimi, bei "Electrify America" projekto, pagal kurį planuojama įrengti šimtus  įkrovimo stotelių 17-oje didmiesčių ir aplink juos, dalimi.

ABB įkrovimo stotelės
ABB įkrovimo stotelės "Electrify America" projekte

Novatoriškos ABB technologijos tvariam jūriniam transportui naudojamos visame pasaulyje. Vienas iš ryškiausių ABB jūrinių projektų yra futuristinis hibridinis keltas Norvegijos fiorduose. Keltas perkelia iki 400 turistų tarp Flåm ir Gudvangen. Tai apie 32 km ilgio ruožas įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą kaip žmogaus nepaliestos gamtos objektas. Kai keltas atplaukia į gražiausią fiordo kelio atkarpą, variklis persijungia į bateriją ir plaukia beveik be garso maždaug 8 mazgų (apie 15 km/val) greičiu. Tyli kelionė netrikdo natūralios gamtos ir leidžia kelto keleiviams mėgautis aplinka beveik visiškoje tyloje.

Futuristinis hibridinis keltas Norvegijos fiorduose
Futuristinis hibridinis keltas Norvegijos fiorduose

Rugsėjo mėnesį Niagaros krioklių lankytojai galės aplankyti vieną iš populiariausių JAV vietų neteršdami gamtos išmetamaisiais teršalais. Du nauji keleiviniai "Maid of the Mist" laivai, varomi vien elektra, taps pirmaisiais JAV pastatytais, vien elektra varomais laivais. Planuojame, kad kasmet jie plukdys apie 1,6 milijono svečių.

Du nauji keleiviniai
Du nauji keleiviniai "Maid of the Mist "laivai

ABB taip pat elektrifikavo du "ForSea" keltus, kurie vien elektra įveikia 4 kilometrus tarp Danijos Helsingør ir Švedijos Helsingborg miestų. Šie laivai: "Tycho Brahe" ir "Aurora" - yra didžiausi pasaulyje elektra varomi keltai, kasmet perkeliantys apie 7,4 mln keleivių ir 1,9 mln automobilių.

Tvariam turizmui yra svarbus ir energijos taupymas. ABB pavaros ir varikliai padeda sumažinti elektros energijos suvartojimą "InterContinental Madrid" viešbučiui net 40 proc. Energijos per metus suvartojama net 445,000 kWh mažiau – tiek energijos galėtų užvirinti 2 mln arbatinukų vandens.

ABB taip pat padeda taupyti elektros energiją mėgstamiausiame Europos nuotykių parke Geteborge, Švedijoje. "Loke Gyro Swing" atrakcionas - tai didžiulė švytuoklė, pasiekianti iki 100 km/val greitį, yra kontroliuojama ABB regeneracinės pavaros. Kaskart atrakcijonui baigiantis, jam lėtėjant, sugeneruojama 1,4 kWh energijos, kuri atiduodama atgal į tinklą. 

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp