Pramonės ateitis - skaitmeninė transformacija

Pramonės ateitis - skaitmeninė transformacija

Didesnio produktyvumo poreikis, trumpėjantys produkto gyvavimo ciklai, griežtėjantys aplinkosaugos bei atitikties standartai ir informacijos skaitmeniniame formate poreikis, kelia dideles struktūrines permainas pramonėje. Pramonei, siekiančiai išlikti konkurencinga šioje sudėtingoje aplinkoje bei gaminti užsakovų poreikius atitinkančius konkrečius produktus mažomis partijomis, reikia tokios ekosistemos, kuri remtųsi susijusiais, daugybe duomenų besiremiančiais skaitmeniniais sprendimais ir paslaugomis: Pramonei reikia skaitmeninės transformacijos.

Skaitmeninės technologijos pramonės procesus perkelia į naują lygmenį. Jos patobulina suderinamumą, bendradarbiavimą, todėl gamybos ir perdirbimo pramonė tampa lankstesne, produktyvesne ir kaip niekada efektyvia. Pramonės skaitmeninė transformacija – ir daugybė  jos formų, tokių kaip "Ketvirtoji Pramonės revoliucija" (The Fourth Industrial Revolution), "Daiktų internetas" (The Industrial Internet of Things), "Pramonė 4.0" (Industry 4.0), "Pagaminta Kinijoje 2025" (China 2025) ir t.t. - ne tik optimizuos atskirus gamybos ar perdirbimo etapus, bet ir iš esmės pakeis tarptautinę vertės grandinę ir ekosistemas. ABB yra šių sprendimų, kurių dauguma yra su ženklu ABB AbilityTM,  lyderė.

Skaitmeninei transformacijai būtina sąlyga yra turto (aktyvų) tokių kaip įrankiai, mašinos, medžiagos ir darbuotojai – apjungimas vertės grandinėje. Taip sukuriama sąsają tarp realaus fizinio pasaulio ir skaitmeninio pasaulio. Visa tai neįmanoma be standartizuotų komunikacinių protokolų ir duomenų formatų bei kompiuterinės įrangos sąsajų. Todėl ABB dalyvauja pirmaujančius standartus kuriančiose organizacijose visame pasaulyje.

Kai visi aktyvai supranta informaciją, nes naudoja tą pačią terminologiją, jie taip pat supranta pranešimus, kuriais keičiasi tarpusavyje, todėl gali atitinkamai reaguoti. Taip sudaromos sąlygos tarpusavyje sąveikauti autonomiškai. Pažangūs metodai, tokie kaip pramoninis dirbtinis intelektas, yra viena iš ABB mokslinių tyrimo ir plėtros sričių, kuriuose ABB siekia pramonės autonomiškumo.

Skaitmeninis dvynys (angl. digital twin) - skaitmeninė fizinio objekto kopija - yra vienas iš skaitmeninės transformacijos elementų. Jis leidžia pramonei gerokai sutrumpinti produktų sukūrimui, pagaminimui ir išbandymui skirtą laiką, bei sumažinti kaštus. Būtina sąlyga yra  nuoseklūs visi turimi duomenys tam, kad skaitmeninė dvynių technologija būtų sėkminga. Ši technologija gali būti naudojama produkto elementų gerinimui ar specifinės vertės grandinės optimizavimui.

Duomenų integralumo ir kibernetinio saugumo priemonės užtikrina, kad apdorojami duomenys išliktų pilni ir nepakitę. 

Šia idėja siekiama palengvinti žmonių darbą, bet tai nereiškia, kad žmonių darbas tampa  nebereikalingas. Priešingai, autonominės sistemos atlieka monotoniškas, sveikatai pavojingas ar varginančias užduotis ir priima sprendimus ten, kur žmogaus dalyvavimo nereikia. Tik tie sprendimai yra autonominiai, kur sistemos gali padaryti teisingus sprendimus tokiose situacijose, kurioms jos nebuvo apmokytos (nebuvo tam užprogramuotos).

Automatika žmonėms sukuria aukštos kvalifikacijos reikalaujančias darbo vietas. Tačiau, pagal ABB užsakytą tyrimą, siekiant geriau pasiruošti rytojaus darbams, netgi labai išsivysčiusios šalys turėtų peržiūrėti savo švietimo ir mokymų koncepcijas. ABB jau ruošiasi ateičiai kurdama „skaitmeninės aplinkos darbo vietas“ ir organizuoja intensyvius mokymų kursus darbuotojams skaitmeninės automatikos srityje. ABB taip pat aktyviai dalyvauja universitetų programose, pvz. 2007 metais buvo įsteigtas fondas „Jurgen Dormann Foundation for Engineering Education“, kuris skiria stipendijas elektros inžinerijos studentams, pasižymėjusiems puikiais akademiniais pasiekimais, bet stokojantiems lėšų studijoms tęsti, visame pasaulyje. ABB apdovanojimas „Research Award in Honor of Hubertus von Grunberg“ buvo įsteigtas 2016 metais; jo nugalėtojas skelbiamas kas treji metai ir jam skiriama 300 000 JAV dolerių stipendija moksliniams tyrimams.

Skaitmeninė transformacija be funkcinio įvairių elementų ir didėjančios autonomijos suderinamumo, taip pat siekia didesnio tvarumo, nes skaitmeninės technologijos padeda mažinti klimato taršą. ABB šūkis „Misija iki Nulio“ (angl. Mission to Zero) skirtas klimato taršos mažinimui. Jau dabar ABB daugiau nei pusę pajamų gauna iš aplinkai draugiškų produktų ir sistemų, ir ši tendencija auga. Skaitmeninė transformacija gali padėti sutaupyti iki 30% energijos.

ABB apjungė daugelį pramonei skirtų skaitmeninės transformacijos sprendimų po prekiniu ženklu ABB AbilityTM ir nuolat plečia šį asortimentą, kuriame dabar yra apie 200 sprendimų, pritaikomų konkretiems užsakovo poreikiams.

Skaitmeninė pramonės transformacija pasireiškia įvairiomis formomis. Pats terminas savaime yra bendras vardiklis plačiai transformacijų skalei apibūdinti. Skaitmeninė transformacija apima iniciatyvas ir koncepcijas, tokias kaip „Ketvirtoji pramonės revoliucija“, „Daiktų internetas“, „Pramonė 4.0“, „Pramoninis interneto konsorciumas“ („Industrial Internet Consortium), „Pagaminta Kinijoje 2025“ ir daugelį kitų. Komunikacija tarp atskirų iniciatyvų ir koncepcijų visuomet turėtų eiti kartu su informacija apie tai, kaip jos įjungiamos į skaitmeninę transformaciją.

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp