Išmaniosios ABB technologijos Bauhaus muziejuje meno kūriniams suteikė tinkamą apšvietimą

Išmaniosios ABB technologijos Bauhaus muziejuje meno kūriniams suteikė tinkamą apšvietimą

Vokietijos Desau muziejaus „Bauhaus“ naujajame pastate ABB įdiegė saugias ir išmanias technologijas.

Pasitikdamas savo 100-ąjį gimtadienį muziejus sukūrė naujus ir tinkamus namus savo dešimtmečiais kauptiems meno kūriniams.

„Bauhaus“ – viena svarbiausių XX amžiaus architektūros ir dizaino institucijų. 1919 šią menų mokyklą Veimare įsteigė Walter Gropius ir nuo tada „Bauhaus“ stilius laikomas vienu iš įtakingiausių architektūroje. 1925 metais mokykla persikėlė į Desau, kur š.m. rugsėjo 8 d., švenčiant „Bauhaus“ stiliaus šimtmetį, ir buvo atidarytas naujasis muziejus.

Pastato išmanumą užtikrina ABB i-bus® KNX sistema, leidžianti visas su elektra susijusias funkcijas valdyti centralizuotai. Užsakovui tai garantuoja efektyvumą ir patogumą, o lankytojams užtikrina saugumą ir komfortą.

Norint 49 000 meno kūrinių pademonstruoti tinkamoje šviesoje, reikia ypatingo kruopštumo. Tam buvo naudojamas ABB DALI (angl. Digitally Addressable Lighting Interface), nuo gamintojo nepriklausantis protokolas, atitinkantis IEC 62386 standartą, kuris įgalina apšvietimo įrenginių tarpusavio sąveiką. Todėl visi valdikliai, jutikliai ir detektoriai gali būti sujungti į vieną tinklą, o tai leidžia visą apšvietimą programuoti ir valdyti iš centrinio valdymo pulto.

Atliepiant „Bauhaus“ dizaino stilių muziejuje buvo įrengti "future® linear“ serijos matinės juodos spalvos jungikliai ir rozetės, kurie puikiai tiko prie modernaus architektūros stiliaus, bei užtikrino saugų ir patikimą funkcionalumą vartotojams. Papildomi elektros ir komunikacijų lizdai  - „Bush-Jaeger future® linear" serijos.

„Elektro Schulze GmbH“ statybų vadovas Jens Funcke sakė: “Klientas visai vidaus instaliacijai pageidavo išskirtinio dizaino, derančio prie Bauhaus stiliaus. Kaip technikas, aš didelį dėmesį skyriau pageidaujamam išmaniojo pastato funkcionalumui, o "Bush-Jaeger future linear®" jungiklių asortimente radome puikų derinį: "Bauhaus" stilių atitinkantį kvadratinį matinės juodos spalvos dizainą ir tuo pačiu visas išmaniąsias funkcijas. Be to, ABB/ Busch-Jaeger labai daug padėjo planavimo ir instaliacijos darbų eigoje.“

Funkcionalumo ir modernaus dizaino derinimas visada yra labai svarbu ABB, tačiau  bendradarbiavimas su "Bauhaus" šį siekį pakėlė iki meno lygmens. "Bauhaus" naujasis muziejus duris atvėrė rugsėjo 8 d.

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp