Išmaniosios ABB technologijos leis senjorams gyventi savarankišką ir pilnavertį gyvenimą

Išmaniosios ABB technologijos leis senjorams gyventi savarankišką ir pilnavertį gyvenimą

ABB kartu su Liucernos Universiteto Taikomųjų mokslų ir menų „iHomeLab“ laboratorija išbando suasmenintą virtualią pagalbą, gerinančią senyvo amžiaus žmonių gyvenimo kokybę.

Ilgėjant gyvenimo trukmei, senyvo amžiaus žmonių skaičius bendrame gyventojų skaičiuje ir toliau didės. Todėl sprendimai, kurie palengvina kasdienį gyvenimą (angl. Ambient Assissted Living (AAL), darosi vis svarbesni, nes leidžia senjorams gyventi namie savarankiškai.

Projektas „Mano Gyvenimas, Mano Kelias“ yra pirmasis tokio tipo projektas, kuriame naudojama nauja atvira ABB API platforma, suteikianti alternatyvias globos priemones bei virtualią pagalbą namų aplinkoje.

Projektą, skirtą padėti kuo ilgiau savarankiškai žmonėms gyvenanti, įgyvendino „iHomeLab“ ir „bonacase Smart Living“, kartu su kitais tarptautiniais partneriais. Projekte įdiegta "ABB-free@home®" sistema, kurios virtualus pagalbininkas padeda Šveicarijos „bonacasa“ apartamentų gyventojams.

Virtualus pagalbininkas, vardu Ania, bendrauja su gyventojais per planšetę ar balso valdiklį. Sprendime per atvirą API, MyBuilding ir ABB AbilityTM debesijos platformą yra įdiegta ABB-free@home® sistema, kuri gyventojams palengvina visų išmanaus būsto funkcijų valdymą.

"IFA 2019" parodos metu pristatyta ABB API platforma transformuoja įprastus išmaniuosius  namus ir atveria naujas galimybes programuotojams bei partneriams integruoti šimtus programėlių ar tokius, kaip šis unikalus virtualusis pagalbininkas, sprendimus.

Projektas „Mano Gyvenimas, Mano Kelias“ yra labai geras pavyzdys parodantis, kaip nauja ABB atvira API platforma leidžia trečiajai šaliai integruoti papildomą naudą vartotojui. Per ABB-free@home® API platformą gyventojai gali paprašyti virtualiojo pagalbininko prisijungti prie „Smart Home“ meniu ir gan paprastai valdyti iki 15 savo namų funkcijų: nuo apšvietimo, durų ir garso bei vaizdo sistemų automatinio valdymo.

Šis bandymas vyksta tokiu metu, kai sveikatos apsaugos išlaidų metinis augimas 2017 - 2021 metais yra numatytas 4,1 proc., lyginant su 1,3 proc., kurie buvo 2012-2016 metais*. Daugelis gydytojų ir sveikatos apsaugos paslaugų teikėjų atsigręžia į išmaniąsias technologijas, kaip į naujus būdus, leidžiančius sumažinti išlaidas ir sveikatos apsaugos darbuotojų krūvį.

Pagrindinis šio bandymo tikslas buvo patikrinti, kaip virtualųjį pagalbininką priims techniškai neišprusę žmonės. Vartotojų elgesys buvo kruopščiai išanalizuotas ir padarytos projekto tolimesnei plėtrai svarbios išvados. Šiuo bandomuoju projektu taip pat buvo siekiama įrodyti, kad virtualusis pagalbininkas gali padėti gyventi komfortabiliai bei tęsti kasdieninius darbus.

ABB išmaniųjų pastatų verslo vykdomasis direktorius Oliver Iltisberger sakė: „Gyvename pasaulyje, kuriame išlaidos sveikatos apsaugai auga, kur senstanti populiacija sukelia beprecedenčius iššūkius sveikatos apsaugai. Išmaniosios technologijos siūlo naujus, nematytus būdus, kurie gali automatizuoti tam tikrus globos ir priežiūros dalykus ir tuo pačiu padėti žmonėms gyventi geriau, saugiau ir patogiau savo namuose; bei sumažinant priežiūrai reikalingus resursus.“

„Šis bandymas yra labai jaudinantis ir demonstruoja, kaip lengvai gali būti pritaikytos išmaniosios technologijos, jei yra integruotos į gyvenamąją aplinką ir pritaikytos vartotojui per mūsų atvirą API platformą.“

ABB-free@home® leidžia per mobilųjį telefoną ar kompiuterį valdyti namų automatiką. Šiame bandyme gyventojai naudojo planšetinį kompiuterį su avataru ekrane; papildomai buvo ir  valdymo panelės ant sienos. Jie galėjo valdyti tokias namų funkcijas, kaip apšvietimas, žaliuzės, šildymas, vėdinimas, oro kondicionavimas bei įėjimo į butą saugos sistema.

Išmaniosios technologijos, patalpintos į grakštų, patogų valdymo pultą, naudojamos per asmeninius įrenginius, tokius kaip telefonas, kompiuteris ar planšetė pašalina tą stigmą, kuri asocijuojasi su gyvenimą palaikančia įranga.

„iHomeLab“ vadovas dr. Andrew Paice komentuoja: „Šio bandomojo projekto tikslas - derinant žmones ir technologijas, padėti senjorams gyventi savarankiškai ir pilnavertiškai. Nors pati technologija yra gana sudėtinga, bet galutiniam vartotojui matomas pagalbininkas yra draugiškas, žmogaus išvaizdą turintis avataras, matomas jų kompiuterio, TV, planšetės ar išmaniojo telefono ekrane. Gyventojai gali su juo kalbėtis savo gimtąja kalba. Tai tarsi tam tikra moderni tarno versija: kažkas, kuo gali pasikliauti, kas gerai tave pažįsta, tave aptarnauja ir tau padeda, kai tau to reikia“.

Didėjanti vienišumo ir atskirties problema paliečia vis daugiau senyvo amžiaus žmonių. Tad avataro projektas sudaro geras sąlygas šeimoms ir draugams reguliariau susisiekti per skaitmeninius vaizdo skambučius ar internetines pokalbių programas.

Globos namuose skaitmeniniai išmaniųjų namų sprendimai kartu su sveikatos priežiūros technologijomis gali būti lengvai integruojami į vieną bendrą globos ir priežiūros sprendimą.

Priminimai ir skambučiai gali priminti apie vaistų vartojimą ar mitybą, taip suteikiant galimybę gyventi savarankiškai, kartu užtikrinant saugumą ir bendravimą skaitmeniniu būdu. Virtualų pagalbininką gerai priėmė du iš trijų bandyme dalyvavusių gyventojų, kurie paprašė jiems palikti planšetes ir bandymui pasibaigus.

ABB atstovas Iltisberger tęsia toliau: „Tikime, kad tokie virtualūs pagalbininkai, kaip šis, užprogramuoti padėti kasdienybėje ar sveikimo metu, gali labai pagelbėti senyvo amžiaus ar judėjimo negalią turintiems žmonėms.“

Šveicarijos „bonacase“ yra unikali gyvenamojo būsto koncepcija, kurioje dalyvauja 1000 nuosavų ir 7500 „verslas verslui“ butų visoje Šveicarijoje. Visi butai yra šiuolaikiškos architektūros, su integruotomis išmaniosiomis technologijomis ir personalizuotomis paslaugomis. Tai suteikia saugesnę ir patogesnę gyvenamąją aplinką aktyvioms šeimoms ir senjorams, kurių savarankiškam gyvenimui reikia nedidelės pagalbos.

(* šaltinis: https://www2.deloitte.com/content/dam/Deloitte/global/Documents/Life-Sciences-Health-Care/gx-lshc-hc-outlook-2018.pdf)

ABB (ABBN: Six Swiss Ex) yra technologijų lyderė, skatinanti skaitmeninę pramonės transformaciją. Tęsdama daugiau nei 130 metų siekiančią inovacijų istoriją ABB vysto keturias į klientus orientuotas, pasaulyje pirmaujančias verslo šakas: elektrifikacija, automatizavimas, pavaros ir robotika – pasitelkdama bendrą skaitmeninę platformą ABB Ability™. ABB elektros tinklų verslo šaka 2020 m. bus perleista „Hitachi“. ABB dirba apie 147 000 darbuotojų daugiau nei 100 šalių. www.abb.com

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp