Ateities ligoninėje žmonės ir robotai dirba ranka rankon

Žmonijai sparčiai senstant ir didėjanat medicininio personalo trūkumui visame pasaulyje, sveikatos apsauga susiduria su didžiuliais iššūkiais. ABB atidarė savo pirmąjį  tarptautinį  sveikatos tyrimų centrą didžiausio pasaulyje Teksaso Medicinos Centro (Texas Medical Centre) universitetiniame miestelyje ir pademonstravo visą eilę konceptualių technologijų, skirtų padėti medicinos ir laboratorijų personalui,  sprendžiant ligoninėse logistikos uždavinius ar atliekant darbus laboratorijose.

Kasmet Teksaso Medicinos Centre (TMC) Hiustone gydoma 10 milijonų pacientų, įskaitant 750 000 apsilankymų skubios pagalbos skyriuje, daugiau nei 180 000 chirurginio gydymo atvejų ir 25 000 čia gimstančių naujagimių. Didžiulis pacientų skaičius ir jų gydymas iš TMC personalo reikalauja didžiausio efektyvumo ir spartos, tuo pačiu neprarandant laboratorinio darbo tikslumo. Kadangi čia yra įsikūrę virš 60 institucijų, tarp kurių ir didžiausia pasaulyje vaikų ligoninė, didžiausia pasaulyje vėžio gydymo ligoninė, reikalingas ir sklandus šių institucijų tarpusavio bendradarbiavimas. Todėl TMC tapo idealiu partneriu, priglaudusiu pirmąjį ABB tarptautinį sveikatos apsaugos tyrimų centrą. Šiame centre ABB kurs robotus, kurie galės atlikti pasikartojančias, subtilias kasdienines operacijas, o kvalifikuotam medicinos ir laboratorijų personalui liks sudėtingesni darbai. Taip bus sudarytos sąlygos suteikti pagalbą kuo daugiau pacientų.

  • ABB laboratoriniai robotai atliks pasikartojančias, subtilias kasdienines operacijas šalia žmonių, o kvalifikuotam medicinos ir laboratorijų personalui liks sudėtingesnės užduotys. Taip bus galima suteikti pagalbą kuo daugiau pacientų.
  • ABB laboratoriniai robotai atliks pasikartojančias, subtilias kasdienines operacijas šalia žmonių, o kvalifikuotam medicinos ir laboratorijų personalui liks sudėtingesnės užduotys. Taip bus galima suteikti pagalbą kuo daugiau pacientų.

Naujasis ABB sveikatos apsaugos tyrimų centras - tai modernus 500m2 užimantis centras, kuriame skatinamas medicinos ir moderniausių technologijų bendradarbiavimas, apjungiantis startuolius, akademinius ir technologijų lyderius, kurie kartu siekia spartinti medicininių technologijų proveržį. Šiame TMC ABB kurs nechirurgines medicininių robotų sistemas, skirtas padėti medicinos ir laboratorijų personalui, kurios galės perimti daugelį ligoninės laboratorinių ir logistikos darbų. Šios sistemos turi potencialą sumažinti medicinos personalo atliekamų rankinių procedūrų skaičių, pagerinti laboratorinių darbų tikslumą, padidinti pacientų pasitenkinimą, ir, galiausiai, pacientų saugą.

Šios konceptualios technologijos pavyzdys, pademonstruotas ABB sveikatos apsaugos tyrimų centre, yra ABB mobilus dvirankis YuMi® robotas, kuris geba jausti ir savarankiškai judėti šalia  žmonių, išmokdamas atrasti skirtingus kelius iš vienos vietos į kitą.

  • ABB laboratorinis robotas YuMi® dirbs šalia medicinos personalo ir laboratorijų darbuotojų.
  • ABB laboratorinis robotas YuMi® dirbs šalia medicinos personalo ir laboratorijų darbuotojų.

Pasikartojantys ir daug laiko atimantys darbai, kuriuos galėtų atlikti mobilusis robotas YuMi®  yra tokie, kaip medikamentų paruošimas, centrifugų užkrovimas ir iškrovimas, skysčių tvarkymas, mėgintuvėlių surinkimas ir rūšiavimas.  Tarp ABB technologijų sveikatos apsaugos tyrimų centre yra ir IRB 1200 robotas, kuris gali atlikti įvairius skysčių lašinimo darbus. Visos šios medicininės laboratorijos užduotys yra įprastinės, todėl jas gali padėti atlikti automatiniai robotai,  užtikrinantys lankstumą ir nenutrūkstamą darbą. Taip galima padidinti našumą ir pagerinti kokybę, ir tuo pačiu sumažinti sąnaudas.

YuMi® taip pat galima labai plačiai naudoti ligoninėse atliekant logistikos darbus. YuMi® gali dalinti vaistus, transportuoti juos ten, kur jie yra reikalingi, tiekti medicinines priemones medicinos personalui, pristatyti tiesiai į palatą pacientų patalynę.

ABB ir Teksaso Medicinos Centras pirmauja mokslo inovacijų srityje ir yra pasiruošę perkelti robotizacijos ir automatizacijos privalumus į medicinos sritį. ABB atlikta analizė rodo, kad automatizavus pasikartojančias užduotis, jas galima atlikti iki 50 procentų greičiau, lyginant su dabar vyraujančiais rankų darbo procesais. Be to, robotai gali dirbti 24 valandas per parą. Numatoma, kad pasaulinė robotų ir automatizavimo rinka smarkiai augs ir iki 2025 metų  nechirurginių medicininių robotų bus 60 000, o tai yra keturis kartus daugiau nei 2018 metais.

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp