ABB ir B&R pristato pirmąjį pilnai integruotą sprendimą mašina-robotas

ABB robotai integruojami į B&R automatikos portfelį.

ABB robotikos verslo padalinys „B&R“ paskelbė apie ABB robotų integraciją į jų automatizavimo portfelį. Sujungus robotų ir mašinų valdymą į vieną architektūrą, sukuriamas beprecedentis mašinų lankstumas ir tikslumas, kuris plataus vartojimo prekių gamintojams leis optimizuoti gamybos procesą ir suderinti jį pagal klientų poreikius.

ABB robotų integracija į automatikos sistemas reiškia, kad B&R galės užsakovams tiekti  mašinų automatizavimą ir robotus "iš vienų rankų". 

“ABB robotų integracija į B&R portfelį sukuria apsipirkimo „iš vienų rankų“ galimybę. Esame vienintelė įmonė galinti pasiūlyti pramonės automatizavimo užsakovams visą eilę valdymui, robotizacijai ir elektrifikacijai skirtos integruotos techninės ir programinės įrangos. Mūsų stiprybė yra ta, kad viename sprendime galime suderinti ABB ir B&R produktus. Taip  gamintojai galės didinti lankstumą, sutrumpinti gamybos ciklus bei gaminti daugiau mažų  skirtingų gaminių partijų,” - sakė ABB robotikos verslo prezidentas Sami Atiya.

Gamintojai galės rinktis iš plataus ABB robotų asortimento: SCARA, delta ir įvairių dydžių bei  apkrovų paletavimo robotus. Tai ypač svarbu ten, kur reikia ypač tikslaus sinchronizavimo su kitais komponentais, pavyzdžiui, pakėlimo sprendimuose. Integravus ABB robotus į bendrą mašinų automatizavimo sistemą, užsakovai įgija visiškai naują robotų ir mašinų valdymo sinchronizavimo lygmenį. Kadangi robotui nebereikės atskiro valdymo, o visos ašys ir jutikliai komunikuos bendrame tinkle, tai padidins tikslumą iki anksčiau neįsivaizduojamo mikro-sekundės lygio.

Dabar bus viena inžinerinė sistema ir vienas sistemos valdiklis, todėl nebereikės vien tik  roboto valdymui skirtos spintos, o tai sutaupys užimamą plotą.

Dar vienas pranašumas -  vartotojui "draugiškas" programavimas,  nes vietoj atskirų robotų ir mašinų valdymo programų, dabar bus tik viena bendra aplinka. Taip sutrumpės programavimo darbų trukmė, o paruošti programinės įrangos komponentai leis programuotojams greitai viską sukonfigūruoti be jokių specialių robotikos žinių.

“Mūsų naujasis integruotas sprendimas leis gamintojams pagerinti procesus ir garantuos jų investicijas į automatizaciją. Tradiciškai, robotas yra savarankiška sistema, su savo valdikliu ir savo valdymo spinta, o inžineriniai darbai, diagnostika ir techninė priežiūra yra atliekami per tam skirtas sistemas, per specialias robotikos programas ir dažnai tam prireikia specializuoto programuotojo,” - sako B&R direktorius Hans Wimmer. „Prijungus ABB robotus prie vienos paprastos architektūros sukuriama pilnai integruota automatizuota sistema. Mašinų kūrėjams dabar nebėra skirtumo – ar integruoti į mašiną vieną judesio valdymo ašį, ar visą robotą.”

Integracija supaprastina ir sinchronizaciją tarp jutiklių ir roboto judesių. B&R kokybės patikros vaizdo kamerų rezultatai paverčiami komanda ABB robotui greičiau nei per milisekundę. Tad  brokuotas detales iš gamybos proceso dabar bus galima pašalinti be žmogaus įsikišimo ir nelėtinant gamybos proceso.

Robotai suprogramuojami universalioje B&R inžinerinėje aplinkoje, kaip ir visi kiti automatizavimo komponentai, o skaitmeninis „dvynys“ gali modeliuoti ir optimizuoti visą mašinos judesių seką, įskaitant ir robotus, dar iki mašinos pagaminimo. Visa tai pagreitina ir atpigina inžinerijos darbus ir plėtrą, o tai, savo ruožtu, greitina gamybos robotizaciją ir didina investicijų grąžą.

ABB (ABBN: Six Swiss Ex) įmonė yra technologijų lyderė, spartinanti skaitmeninę transformaciją pramonėje. Daugiau nei 130 metų inovacijų istoriją skaičiuojantys pasauliniai ABB verslai, paremti ABB AbilityTM skaitmenine platforma, yra keturi: elektrifikacija, pramonės automatizavimas, pavaros, robotika ir procesų automatizavimas. ABB elektros tinklų verslas 2020 bus perleistas „Hitachi“. ABB dirba daugiau 147 000 darbuotojų daugiau nei 100 šalių.  www.abb.com

B&R yra inovatyvi automatizavimo įmonė, kurios būstinė yra Austrijoje, o biurai – visame pasaulyje. 2017 m. birželio 6 d. B&R tapo ABB grupės verslo padaliniu. Pramonės automatizavimo lyderė B&R derina pažangiausias technologijas ir inžinerijos pasiekimus ir taip užtikrina savo klientams pilnus sprendimus mašinų ir gamybos automatizavimui, judesių kontrolei, HMI ir integruotoms saugos technologijoms beveik visose pramonės srityse.

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp