ABB užtikrina energijos tiekimą užtvankai, kurią išgarsino Džeimso Bondo šuolis

ABB užtikrina energijos tiekimą užtvankai, kurią išgarsino Džeimso Bondo šuolis

Efektyvios modulinės DPA UPScale sistemos kuria naują hidroelektrinės lankstumo lygį.

Didžiulė Šveicarijos užtvanka, kurią išgarsino kino filmo herojus agentas 007, dabar yra apginkluota nauja ABB energijos tiekimo užtikrinimo technologija.

1960 - 1965 metais pastatyta  „Verzasca SA“ hidroelektrinė naudoja Verzasca slėnio baseino vandenį. 220 m aukščio užtvanka yra viena aukščiausių Šveicarijoje, joje yra apie 105 milijonų m3 vandens rezervuaras. Vidutinis per metus pagaminamos elektros energijos kiekis yra 227 mln kWh (122 mln kWh vasarą ir 105 mln kWh žiemą). Šio kiekio pakanka aprūpinti 50 444 Šveicarijos namų ūkius per metus.

Ši užtvanka, žinoma ne tik dėl elektros energijos gamybos. Jos įspūdinga konstrukcija ir vaizdinga aplinka patraukė daugelio filmų kūrėjų dėmesį. Garsiausia yra kaskadininkų šuolio tampriuoju lynu scena filme apie agentą 007 „Auksinė akis“ (GoldenEye), kuriame ne tik buvo pasiektas šuolio tampriuoju lynu aukščio rekordas, bet taip pat laimėta „Geriausio visų laikų filmų kaskadininkų“ nominacija.

Energijos tiekimo užtikrinimas tokiems milžiniškiems įrenginiams yra nepaprastai svarbus. Siekdama užtikrinti energijos ir svarbiausiųjų komponentų - turbinų reguliatorių alyvos siurblių, valdymo sistemų, užtvankos valdiklių, video saugos, avarinio apšvietimo, drenažo siurblių, telefonijos ir IT sistemų - maksimalią saugą, „Verzasca SA“ kreipėsi į ABB dėl nepertraukiamo maitinimo tiekimo (UPS) sprendimo.

„Verzasca SA“ direktorius Andrea Papina sako, kad „aukštas energijos tiekimo užtikrinimo lygis, UPS produktų standartizacija, lankstumas, našumas ir vietinis servisas buvo mūsų pagrindiniai pasirinkimo motyvai“.

Jau anksčiau ABB šioje elektrinėje yra įrengusi savo patikimumu gerai žinomą įrangą, todėl ir šį kartą energijos tiekimo apsaugos infrastruktūros atnaujinimui modulinėmis „DPA UPScale“ sistemomis (10 modulių, kiekvienas jų 20 kW) buvo pasirinkta ABB.

Modulinė „DPA UPScale“ architektūra atitinka „Verzasca SA“ reikalavimus. Ši nepertraukiamo maitinimo tiekimo sistema (UPS)  yra skirta vidutinei įtampai ir suteikia tikrą modulinę energijos tiekimo apsaugą vienu sprendimu. Jos lankstaus dizaino modelis yra „moki augdamas“ (pay-as-you-grow) tipo, todėl nebūtina iškarto įsigyti daugiau nei reikia. Galios modulius pagal poreikį galima tiesiog prijungti be jokių papildomų įrengimo išlaidų. Galima naudoti ir kitų tiekėjų modelius, taip sumažinant bendras išlaidas ir užtikrinant maksimalų lankstumą.

„DPA UPScale“ panaudoja ir praplečia „Verzasca SA“ jau įrengtų UPS standartizaciją,“- sako ABB atstovas Renzo Salmina.  „Užsakovui taip pat patiko ir paprastas įrengimas bei priežiūra, užtikrinanti svarbiausiųjų procesų nenutrūkstamumą. Aptarnavimas paprastas, modulius galima pakeisti neišjungiant energijos tiekimo. Kaštai, lyginant su panašiais sprendimais, yra sąlyginai maži. Dar daugiau - ABB prekinis vardas ir faktas, kad UPS yra pagaminti Šveicarijoje, akcentuoja šio produkto kokybės aspektus.“

ABB reputacija, patikimumas, produkto kokybė ir efektyvios paslaugos yra šio projekto sėkmės faktoriai. Baigdamas R. Salmina sako: „Puikus bendradarbiavimas ir „Verzasca SA“ operatorių profesionalumas užtikrino sklandų montavimą ir perėjimą nuo anksčiau sumontuotų UPS be problemų“.

ABB (ABBN: Six Swiss Ex) įmonė yra technologijų lyderė, spartinanti skaitmeninę transformaciją pramonėje. Daugiau nei 130 metų inovacijų istoriją skaičiuojantys pasauliniai ABB verslai, paremti ABB AbilityTM skaitmenine platforma, yra keturi: elektrifikacija, pramonės automatizavimas, pavaros, robotika ir procesų automatizavimas. ABB elektros tinklų verslas 2020 bus perleistas „Hitachi“. ABB dirba daugiau 147 000 darbuotojų daugiau nei 100 šalių.  www.abb.com

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp