ABB ir Microsoft sprendime dirbtinis intelektas padeda auginti lašišas tvariau

ABB ir Microsoft sprendime dirbtinis intelektas padeda auginti lašišas tvariau

Bendrovė “Norway Royal Salmon” užaugina daugiau sveikesnės lašišos su mažiau sąnaudų ir tvariau.

Augant gyventojų skaičiui pasaulyje, auga ir būtinybė ieškoti naujų bei novatoriškų būdų patenkinti maisto paklausą. Šiaurės šalyse svarbia pramonės šaka yra žuvininkystė, kuri čia vystoma nuo 1970 metų.  Bendrovė “Norway Royal Salmon” (NRS) yra lašišų auginimo lyderė,  kasmet parduodanti apie 70 000 tonų lašišos. Tai sudaro apie milijoną patiekalų iš lašišos kasdien visus metus.

Atšiauriomis ir kartais pavojingomis oro sąlygomis šiauriausioje Norvegijos dalyje NRS siekė  padidinti darbuotojų saugą, sumažinti veiklos sąnaudas ir padidinti akvakultūros tvarumą.

ABB ir Microsoft kartu su NRS panaudojo dirbtinį intelektą (DI) lašišų analizei ir sukūrė sprendimą, kaip gauti kokybišką maistą saugiau ir ekologiškiau. Pilotinis projektas parodė, kad NRS darbuotojų efektyvumas ir saugumas padidėjo, nes jiems nebereikia taip dažnai kaip anksčiau dirbti atviroje jūroje. Naujoji technologija įtakos ir išmetamą CO2 kiekį, todėl bus švaresnė jūra ir geresnė žuvis.

„”Norway Royal Salmon” visada skyrė dėmesį moksliniams tyrimams, plėtrai, bendradarbiavimui ir inovacijoms“, - sakė Arve Olav Lervag, NRS atstovas. „Siekdami nuolatinio tvarumo ir darbuotojų saugos didinimo, dirbome kartu su ABB ir Microsoft.“

ABB ir Microsoft įdiegė nuotolinę vaizdinę objektų aptikimo technologiją, kuri įvertina  biomasę  ir suskaičiuoja žuvų populiaciją. Ši technologija stebės lašišų augimą ir sumažins NRS darbuotojų darbo krūvį bei surinks svarbius duomenis apie lašišų auginimą.

Povandeninės kameros fiksuoja lašišas, o DI pagal vaizdo įrašą automatiškai jas išmatuoja ir suskaičiuoja.

„ABB siekia padėti kurti tvaresnę ateitį, todėl naudojame dirbtinį intelektą, kuris sukels  perversmą akvakultūroje, ir prisidės prie tvaresnės ateities", - sakė ABB skaitmeninimo vadovas Guido Jouret. „Žuvų būklės stebėsena ir našumas sumažina poveikį aplinkai ir veiklos sąnaudas, o ABB Ability™ suteikia NRS galimybę pasiekti naują konkurencingumo lygį“.

Sprendimą sudaro „Microsoft Azure cloud“ ir ABB Ability™.

„ABB, Microsoft ir NRS bendradarbiavimas šiame projekte buvo labai inovatyvus“, - teigė Christian Bucher, Microsoft DI specialistas. „Kartu dirbome tvirtai įsipareigoję kurti tvarią maisto ateitį. Tik per tokias bendras inovacijas ir inžinerių komandų bei kliento bendradarbiavimą galime pasiekti maksimalią naudą. Vos per keletą mėnesių nuo idėjos perėjome prie realaus sprendimo įdiegimo.“

ABB (ABBN: Six Swiss Ex) įmonė yra technologijų lyderė, spartinanti skaitmeninę transformaciją pramonėje. Daugiau nei 130 metų inovacijų istoriją skaičiuojantys pasauliniai ABB verslai, paremti ABB AbilityTM skaitmenine platforma, yra keturi: elektrifikacija, pramonės automatizavimas, pavaros, robotika ir procesų automatizavimas. ABB elektros tinklų verslas 2020 bus perleistas „Hitachi“. ABB dirba daugiau 147 000 darbuotojų daugiau nei 100 šalių.  www.abb.com

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp