ABB su Covariant vystys robotikos su integruotu dirbtiniu intelektu sprendimus

ABB su dirbtinio intelekto (DI) technologija „Covariant“ plėtos el. komercijai ir tiekimui skirtus sprendimus. Tarptautinį ABB skelbtą pagrindinio DI partnerio konkursą laimėjo "Covariant", su kuriuo bus kuriamos protingos robotikos technologijos.

ABB robotai su
ABB robotai su "Coviarant" DI rūšiuoja skirtingas siuntas

Pramoninių robotų lyderė pasaulyje ABB ir Silicio slėnio DI startuolis „Covariant“ pranešė apie partnerystę, kuria robotizacijos sprendimai su integruotu DI, bus diegiami rinkoje. Vienas pirmųjų sprendimų - tai visiškai savarankiškas užsakymų surinkimas sandėlyje.

Ši partnerystė jungia dvi bendroves, turinčias tokią pačią robotikos su integruotu DI viziją, kur protingi robotai dirba kartu su žmonėmis; ir su kiekviena atlikta užduotimi jie mokosi bei tobulėja.

Įvertinusi sparčiai augantį elektroninės komercijos sektorių, ABB pastebėjo naują robotikos su integruotu DI sprendimų įgyvendinimo galimybę tokiose srityse kaip logistika, sandėliavimas, siuntinių ir pašto rūšiavimas. Remiantis „Statista” duomenimis, numatoma, kad pajamos iš el. komercijos per ateinančius penkerius metus pasaulyje augs 50 procentų, t.y., nuo 1,7 trilijonų eurų 2019 iki 2,6 trilijonų - 2024 metais.

Augantis el. komercijos paslaugų poreikis ir sudėtingas, daug darbo reikalaujantis procesas suteikia protingai automatizacijai išskirtinę galimybę. Pagal rinkos tyrimų ir analizės įmonės „Beroe Inc” duomenis, ši rinka auga stabiliai (4-5% CAGR (Compound Annual Growth Rate) ir  iki 2021 metų numatoma, kad pasieks 51,3 milijardų eurų. Šiandien darbui sandėliuose reikia daug darbuotojų surenkančių ir supakuojančių siuntas, todėl įmonėms tenka įdėti nemažai pastangų norint juos surasti ir išlaikyti. Tuo tarpu robotai idealiai tinka besikartojančių užduočių atlikimui, bet iki dabar dešimtims tūkstančių skirtingų produktų identifikavimui ir tvarkymui sandeliuose robotams trūko intelekto.

2019 metais ABB paskelbė tarptautinį konkursą dvidešimčiai pirmaujančių DI technologijos startuolių, kad įvertintų jų siūlomus 26 realių iššūkių, tokių kaip paėmimas, pakavimas ir rūšiavimas, sprendimus. Buvo bandoma suprasti, ar DI yra pakankamai brandus, kad atvertų  robotizacijos ir automatizacijos potencialą šioje srityje. ABB taip pat ieškojo technologinio partnerio, su kuriuo kartu būtų kuriamas DI sprendimas, galintis užtikrinti robotų autonominį įvairiausių prekių tvarkymą.

"Covariant Brain" yra universalus DI, leidžiantis robotams matyti, protauti ir veikti, pilnai atliekant užduotis, kurios tradiciškai suprogramuotiems robotams yra per daug sudėtingos. "Covariant" programinė įranga leidžia robotams mokytis: naujas užduotis atlikti jei mokosi patys bandydami ir klysdami, bet taip jie išplečia daiktų, kuriuos jie gali paimti, asortimentą.

„Mūsų partnerystė su „Covariant“ yra mūsų plėtros į naujus segmentus, tokius kaip paskirstymas ir el. komercija, strategijos sudedamoji dalis. Ji puikiai papildo mūsų turimus sprendimus ir padeda išlikti nepralenkiamais tuomet, kai mūsų klientai renkantis robotikos sprendimus. Dirbtinio  intelekto ir mūsų robotų derinys atveria visiškai naujas galimybes ir sprendimus įvairiausioms pramonės šakoms“, - sako ABB robotikos ir procesų automatizavimo verslo prezidentas Sami Atiya.

„Jei siekiame dirbtinio intelekto pažangos, turime ištraukti jį iš laboratorijų ir taikyti realiame gyvenime. Mes džiaugiamės galėdami kartu su ABB kurti DI robotikos sprendimus klientams  visame pasaulyje ir pasinaudoti beveik penkis dešimtmečius ABB kauptomis žiniomis bei  patirtimi diegiant automatizuotas sistemas pačiose reikliausiose pramonės srityse,“ - sako „Covariant“ generalinis direktorius ir vienas iš įkūrėjų Peter Chen.

Pirmasis bendras ABB ir „Covariant“ DI valdomas sprendimas jau įdiegtas internetinių paslaugų lyderės „Active Ants“ įmonėje ("bpost group" dalis) Nyderlanduose Utrechte.

ABB (ABBN: Six Swiss Ex) yra technologijų lyderė, spartinanti skaitmeninę transformaciją pramonėje. Daugiau nei 130 metų inovacijų istoriją skaičiuojantys pasauliniai ABB verslai, paremti ABB AbilityTM skaitmenine platforma, yra keturi: elektrifikacija, pramonės automatizavimas, pavaros, robotika ir procesų automatizavimas. ABB elektros tinklų verslas 2020 bus perleistas „Hitachi“. ABB dirba daugiau 147 000 darbuotojų daugiau nei 100 šalių. www.abb.com

Covariant kuria "Covariant Brain": universalų DI, leidžiantį robotams matyti, protauti ir veikti juos supančioje aplinkoje. 2017 m. įmonę įsteigė geriausi pasaulio DI mokslininkai ir robotikos specialistai iš Kalifornijos Universiteto Berklyje ir „OpenAI” (nepriklausoma mokslinių tyrimų organizacija). „Covariant“ naujausius dirbtinio intelekto tyrimus paverčia didžiulėmis  galimybėmis pramonei. Bendrovės būstinė yra Kalifornijoje, Berklio mieste. Daugiau informacijos rasite puslapyje covariant.ai

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp