Dvirankis YuMi® robotas pakuoja reklaminę atributiką

Dvirankis YuMi® robotas pakuoja reklaminę atributiką

Reklaminės atributikos įmonėje "iClick" du dvirankiai robotai YuMi kas minutę prisega kortelę ir supakuoja 24 telefonų laikiklius PopGrips.

Išmanusis telefonas, be abejo, yra dažniausiai naudojamas įrenginys pasaulyje. PopGrip - prie telefono priklijuojama suspaudžiama apvali rankenėlė, padedanti patogiau suimti telefoną ir naršyti jame.

Sumanūs rinkodaros specialistai pastebėjo, kad 3,8 cm skersmens apvalūs laikikliai gali būti gera prekės ženklo žinomumo didinimo priemone. Šis mini skelbimų stendas yra nebrangus ir jį galima dalinti renginiuose, parodose ir pan. Todėl  telefonų laikikliai su įmonių prekės ženklu tapo vienu paklausiausiu Sietle įsikūrusios reklaminių produktų gamintojos bendrovės „iClick“ produktu.

Augant paklausai „iClick“ susidūrė su produkto surinkimo ir pakavimo iššūkiu: užklijavus   užsakovo logotipą ant laikiklio, prie jo dar reikia prisegti kortelę su informacija, o po to visa tai supakuoti.

„Iš pradžių korteles prie PopGrips tvirtindavome rankiniu būdu vienur; paskaui jas kitoje vietoje  perkraudavome į pakavimo aparatą,“ - sakė „iClick“ gamybos viceprezidentas Steve White. „Tai buvo daug darbo reikalaujantis procesas, ir net keturių ar daugiau žmonių pamaina nespėdavo patenkinti augančios paklausos. Be to, tai buvo nuobodus ir besikartojantis darbas, todėl  darbuotojai nenorėdavo jo dirbti.“

Kadangi reikėjo maksimaliai išnaudoti pakavimo mašiną, o darbuotojų reikėjo aukštesnės kvalifikacijos darbams, White ir jo komanda pradėjo ieškoti galimų automatizavimo sprendimų. „Google“ paieška suteikė eilę pasirinkimų, bet, išnagrinėjus daugybę galimybių, dėmesį patraukė dvirankis bendradarbiaujantis ABB robotas IRB 14000 YuMi®.

"ABB bendradarbiaujantys YuMi robotai idealiai tiko šiam darbui,“ - sakė White. „Du dvirankiai  YuMi sujungė du rankinius procesus į vieną automatizuotą operaciją.“

Du YuMi dirba vienas greta kito ir atlieka tas pačias užduotis. Visų keturių rankų (iš viso 28 ašių) judesiai yra kruopščiai sukoordinuoti. Testavimui ir optimaliam kiekvieno judesio  programavimui buvo naudojama ABB RobotStudio® simuliacinė programinė įranga.

YuMi viena ranka paima iš dėklo telefono laikiklį PopGrip ir padeda jį ant tarpinės surinkimo vietos, o kita ranka paima kortelę iš kortelių krūvos ir užstumia ją į griovelį produkto vidury bei  tuo pačiu judesiu, vis dar laikydamas kortelę, visą rinkinį (kortelę ir PopGrip) pakelia ir įstumia į maišelį. 

YuMi savybės ir dydis panašūs į žmogaus, todėl robotus galima statyti į tą pačią vietą, kur dirbo žmogus. Jei YuMi pajunta netikėtą smūgį, pavyzdžiui, susiduria su bendradarbiu, jis tuoj pat sustoja ir vėl judėti pradeda labai pamažu, kaip ir įjungus nuotolinį valdymą. YuMi rėmas yra padengtas minkšta medžiaga, kuri sugeria ir slopina bet kokį smūgį, tai svarbu, jei įvyktų kontaktas su žmogumi.

Tokiam robotui nereikia apsauginio narvo, kuris paprastai reikalingas tradiciniams pramoniniams robotams; ir tai buvo svarbus pasirinkimo kriterijus, nes PopGrip gamybinė erdvė yra ribota. „Atvira erdvė leidžia mūsų operatoriams patogiai prieiti prie sistemos, papildyti kortelių dėklus, patraukti tuščias dėžes ar atlikti kitus veiksmus, netrukdant robotų darbui“, - sakė White.  

2018 metų vasario mėn. tai buvo pirmoji „iClick“ patirtis su robotais ir automatizavimu. Tačiau šis projektas buvo labai sėkmingas, todėl po šešerių mėnesių buvo įrengta antra sistema, identiška pirmajai. Papildomos lankstumo funkcijos leidžia tą pačią sistemą taikyti  ir kitos „iClick“ reklaminės atributikos, pvz. iCam dangteliai, žiedų laikikliai ir pan. surinkimui, rūšiavimui ir pakavimui.

Įdiegus naują sistemą „iClick“ darbuotojai, kurie anksčiau rankiniu būdu pakuodavo produktus,  buvo perkelti į gamybos priežiūrą ir tuo jie buvo labiau patenkini, nes tai daugiau kvalifikacijos reikalaujantis darbas, kuris atveria daugiau karjeros galimybių.

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp