ABB ir ASKO elektrifikuos Norvegijos vilkikų parką

ABB pasirašė sutartį su didžiausia Norvegijos maisto produktų didmenininke ASKO ir jos savininke „NorgesGruppen“ dėl elektra varomų vilkikų parko įkrovimo infrastruktūros sukūrimo. Dabar ASKO parką sudaro 600 vilkikų ir bendrovė turi tikslą iki 2026 metų maisto prekių pristatymo teršalų emisiją sumažinti iki nulio. Sandorio finansinė informacija neatskleidžiama.

ABB padės ASKO sukurti efektyvią ir patikimą baterijomis-elektra varomų sunkvežimių  įkrovimo infrastruktūrą visuose paskirstymo centruose šalyje. Pirmieji ABB HVC 150C (150 kW) didelės galios įkrovikliai jau veikia ASKO paskirstymo centre Osle, kur jie įkrauna du baterijomis-elektra varomus „Scania“ sunkvežimius, bet netrukus jų planuojama turėti daugiau.

„ASKO siekia būti tvaria bendrove, o tai reiškia, kad didžiausią dėmesį skirsime energijos vartojimo efektyvumo priemonėms bei atsinaujinančios energijos šaltiniams“, - sakė ASKO transporto direktorius Svein Sollie. „Mūsų ambicingas tikslas reikalauja didelių investicijų, ypač energetikos ir transporto srityse. ASKO taps šios srities pionieriumi, todėl turime išdrįsti investuoti - ir turime būti pasirengę mokėti daugiau, nei reikalauja įprasta verslo grąža. ABB buvo pasirinkta, nes tai tarptautinę kompetenciją turinti vilkikų įkrovimo sprendimų tiekėja, turinti įdiegtus sprendimus ir plačias technologines galimybes.“

„ASKO tikslas - švarus transportas - tai yra ambicingiausias vilkikų parko projektas Norvegijoje. Mes, kaip el. mobilumo sprendimų lyderė pasaulyje, siekiame savo patirtimi ir įkrovos sprendimais prisidėti prie tvaresnės transporto ateities,“ - sakė ABB el. mobilumo infrastruktūros sprendimų verslo vadovas Frank Muehlon.

Bendras lankstumas ir efektyvumas bus esminiai elementai, kad sprendimai sklandžiai veiktų kartu su kitais elektros infrastruktūros reikalavimais.

Marius Aarset, ASKO technikos direktorius tęsia: „Mums svarbūs sprendimai apimantys ir kitas sritis, tokias kaip elektrinių keltuvų įkrovimas, šaldytuvai, saulės moduliai, ir kurie leistų išvengti galios pikų, numatytų poreikius bei optimizuotų įkrovimo procesus, pavyzdžiui, susijusius su prekių pakrovimu“.

ASKO yra vilkikų su nuline emisija pradininkas Norvegijoje. 

ABB yra elektrinio transporto priemonių infrastruktūros pasaulinė lyderė, turinti platų įkrovos ir elektrifikacijos sprendimų asortimentą elektromobiliams, elektriniams ir hibridiniams autobusams bei laivams ir geležinkeliui. ABB į EA įkrovos rinką įžengė 2010 ir šiandien jau yra pardavusi virš 13 000 ABB DC greitojo įkrovimo stotelių daugiau nei 80 šalių. Neseniai ABB gavo "Global E-mobility Leader 2019" apdovanojimą už indėlį į tarptautinį ekologiško transporto sprendimų pritaikymą.

ABB (ABBN: Six Swiss Ex) yra technologijų lyderė, skatinanti skaitmeninę pramonės transformaciją. Tęsdama daugiau nei 130 metų siekiančią inovacijų istoriją ABB vysto keturias verslo šakas: elektrifikacija, pramonės automatizavimas, pavaros ir robotika – pasitelkdama bendrą skaitmeninę platformą ABB AbilityTM platforma. ABB elektros tinklų verslo šaka 2020 bus perleista „Hitachi“. ABB dirba 144 000 darbuotojų daugiau nei 100 šalių . www.abb.com

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp