ABB užbaigia elektros tinklų verslo perleidimą „Hitachi“

Pradeda veiklą įmonė „Hitachi ABB Power Grids“.

ABB, kaip ir buvo planuota, 80,1 proc. savo elektros tinklų verslo perleidžia „Hitachi“.

Šis pardavimas leidžia ABB sutelkti dėmesį į pagrindines rinkos tendencijas ir klientų poreikius, tokius kaip transporto ir pramonės elektrifikavimas, automatizuota gamyba, skaitmeniniai sprendimai ir tvarus produktyvumas.

„Šiandienos pranešimas yra svarbus posūkis ABB istorijoje. Nuo tada, kai paskelbėme apie savo planus perleisti elektros tinklus „Hitachi“, ABB daug nuveikė ir tapo labiau į klientus orientuota ir supaprastinta organizacija. Tikime, kad „Hitachi“ yra geriausias elektros tinklų ir jų tolimesnės plėtros naujasis savininkas,“ - teigė ABB valdybos pirmininkas Peter Voser. „ABB ir toliau įsipareigoja iš pardavimo gautas pajamas skirti akcijų supirkimui. Mūsų tikslas visa tai vykdyti efektyviai ir atsakingai pagal aplinkybes“.

ABB planuoja akcininkams grąžinti apie 7,6–7,8 milijardo JAV dolerių gautų už elektros tinklų verslo pardavimą.

ABB yra ilgametis „Hitachi“ partneris ir pradžioje turės 19,9 proc. „Hitachi ABB Power Grids“ bendros įmonės akcijų. Jos būstinė bus Šveicarijoje. Bendra įmonė yra pasaulinė energetikos sistemų lyderė, jos metinės pajamos siekia apie 10 milijardų JAV dolerių;, joje dirba apie 36000 darbuotojų daugiau nei 90 šalių. Bendros įmonės direktorių valdyboje yra ABB vyriausiasis finansininkas Timo Ihamuotila ir buvęs ABB vykdomojo komiteto narys Frank Duggan. „Hitachi ABB Power Grids“ generalinis fdirektorius - Claudio Facchin.

Sandorio su “Hitachi” sąlygos išlieka tokios pat, kaip buvo kelbta 2018 m. gruodžio 17 d. Visos įmonės vertė - 11 milijardų JAV dolerių. ABB turi iš anksto numatytą galimybę per trejus metus išeiti iš turimo 19,9 proc. akcijų paketo.

Išsamiai skaitykite anglų k. pranešime ABB completes divestment of Power Grids to Hitachi

 ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) yra pasaulinė technologijų lyderė, kuri skatina visuomenės ir pramonės virsmą link produktyvesnės ir tvaresnės ateities. Apjungdama programinę įrangą su elektrifikacijos, robotikos, automatikos ir pavarų produktų asortimentu, ABB praplečia technologijų ribas ir perkelia efektyvumą į naują lygmenį. ABB patirtis siekia daugiau nei 130 metų, o sėkmę lemia apie 110 000 aukštos kvalifikacijos darbuotojų daugiau nei 100 šalių. www.abb.com

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp