5 priežastys, kodėl pamėgsite savo protingus namus

Protingi namai buvo sukurti tam, kad juose gyventi būtų patogiau, saugiau, paprasčiau ir ekonomiškiau.

center

Šiandieniniame sparčiai kintančiame pasaulyje technologijos įtakoja beveik viską: nuo šimtus funkcijų turinčių išmaniųjų telefonų iki protingų virtuvės prietaisų gaminančių skanų maistą - dabar viską valdyti galime vienu piršto bakstelėjimu į ekraną.

Taip pat lengvai galime valdyti ir įvairiausius savo gyvenamųjų namų aspektus. Įsivaizduokite, kad per programėlę išmaniajame telefone įjungiate šviesas, nuleidžiate žaliuzes ar atrakinate  duris. Išties, visa tai yra labai paprasta.

Protingus namus pamėgsite dėl daugybės priežasčių. Pirma jų - gyvenimas taps daug patogesnis. Jei pasikviesite draugus kartu pasižiūrėti filmo, vienu bakstelėjimu į telefono ekraną galėsite užtemdyti šviesas ir sukurti kino teatro atmosferą. Saulėtą vasaros dieną sistema pati nuleis žaliuzes, kad namie būtų vėsiau. O jei nerasite savo išmaniojo telefono, galite tiesiog Alexa'i pasakyti komandą balsu ir pajusite, kaip atmosfera keičiasi pagal jūsų norus.

Antra, protingi namai prisitaiko būtent prie jūsų gyvenimo būdo. Galite užsiprogramuoti taip, kad jums pabudus imtų groti mėgstama muzika, automatiškai pakiltų žaliuzės, o kavos aparatas sumaltų pupeles ir paruoštų šviežios kavos puodelį, kuris jums įėjus į virtuvę, jau lauktų jūsų. Argi ne puiki dienos pradžia?!

Trečia - jums išeinant iš namų, protingi namai automatiškai išjungia visas šviesas ir prietaisus bei sumažina kambario temperatūrą. Taip jūsų namai efektyviau vartoja energiją. Ir jūs visada su jais turite ryšį. Pvz., jei atvyksta svečiai ar pristatoma siunta, jūsų durų sistema jus apie tai įspės per išmaniojo telefono programėlę. Kad ir kur bebūtumėte išvykę, galėsite su jais pabendrauti. Arba, jei kaimynas ateina pasiskolinti laistymo žarnos tuo metu, kai jūsų nėra namie, per telefonspynę vistiek galite jam pasakyti, kur galės ją pats rasti sode.

Protingi namai yra saugesni, nes prie sistemos prijungti judesio detektoriai ims signalizuoti, jei kas nors per daug priartės prie jūsų namų. Bet tuo pačiu metu išmanieji jutikliai užtikrina, kad jūsų netrukdytų bereikalingi aliarmai, kuriuos gali sukelti pvz. pro šalį sliūkinanti kaimynų katė.

Ir galiausiai, protingi namai padeda jums būti atsakingesniu piliečiu. Išjungdami nenaudojamus prietaisus ir įrenginius, kuriuos išeidami iš namų kartais pamirštame išjungti, jūs prisidedate prie ekologiškesnės aplinkos. Automatiškai pagal saulę nusileidžiančios ar pakylančios žaliuzės, palaiko optimalią temperatūrą namo viduje: vasarą - vėsu, o žiemą - šilta.

Kurkite savo svajonių protingus namus! 

Vertimas iš anglų k. ABB Conversations: 5 reasons why you will love your smart home 

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp