ABB technologijos skaitmeninėje pastotėje Baltarusijoje

ABB technologijos skaitmeninėje pastotėje Baltarusijoje

ABB Ability ™ technologijos pagerins efektyvumą, saugumą ir patikimumą didžiausioje pasaulyje skaitmeninėje pastotėje

Baltarusijos energetikos ministerijos ir elektros tinklų bendrovės  "Mogilevenergo" užsakymu ABB atnaujins vieną didžiausių pasaulyje oru izoliuotą (AIS) skaitmeninę pastotę.

Modernizuojant pastotę bus įdiegta skaitmeninė technologija, kuri pagerins valdymą ir patikimumą bei optimizuos veiklos sąnaudas. ABB tiekia apsaugos ir valdymo įrangą, ABB Ability™ MicroSCADA sistemą (Supervisory Control and Data Acquisition) ir skaitmeninę procesų magistralę, kuri per "Ethernet" kabelius užtikrina ryšį, taip sutaupant sąnaudas ir vietą. Projekto rėmuose ABB bendrovei „RIKO“ tieks aukštos įtampos produktus, tokius kaip optinio pluošto srovės jutiklius (FOCS-FS) ir skyriklinius jungtuvus (DCB).

Baltarusijoje gyvena daugiau nei devyni milijonai žmonių. Šalis susiduria su augančia elektros energijos paklausa, todėl elektros tinklai yra plečiami. Skaitmeninės technologijos – esminis dalykas, kuris ateityje padės įveikti galimus pokyčius, tiek energijos gamyboje, tiek paklausoje.

Skaitmeninimas suteikia beprecedentines galimybes stebėti sistemas bei integruoti IT (informacinių technologijų) ir OT (operacinių technologijų) sistemas, leidžiančias valdymo centrų operatoriams realiu laiku interpretuoti duomenis ir taip išvengti kritinių gedimų. Augant šiuolaikinių pažangių jutiklių skaičiui, pastotėse atitinkamai auga ir perduodamų bei analizuojamų duomenų kiekis, todėl apsauga, kontrolė ar būklės monitoringas leidžia laiku  pastebėti, kurie duomenys nukrypsta nuo įprastų modelių.

"ABB skaitmeninių produktų ir programinės įrangos platus spektras, pastočių automatizavimo, valdymo ir apsaugos sprendimai nuolat stiprina ABB kaip skaitmeninių tinklų technologijų plėtros lyderės pozicijas," - sakė ABB elektros tinklų padalinio tinklų automatizacijos vadovas Massimo Danieli. "Džiaugiamės galimybe dirbti prie Baltarusijos skaitmeninės pastotės projekto ir taip prisidėti prie pažangesnio, stipresnio ir ekologiškesnio tinklo."

Kitas svarbus projekto komponentas yra ABB "Fiber Optics Current Sensors - Free Standing" (FOCS-FS) ir netradicinis matavimo transformatorius, kuris palengvina atvirojo standarto IEC 61850 komunikaciją skaitmeninėje pastotėje. Skaitmeninė pastotė taip pat renka duomenis apie pagrindinę įrangą realiu laiku ir paverčia ją į tokią informaciją, kuri padeda stebėti, valdyti ir taupyti. Tada šie duomenys gali būti siunčiami į ABB "Ability Ellipse APM" (Asset Performance Management) programinę įrangą, kuri taip pat leidžia suplanuoti  prevencinę techninę priežiūrą.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) yra elektros tinklų, elektrifikacijos produktų, pramonės automatizavimo bei robotų ir pavarų novatoriškų technologijų lyderė, aptarnaujanti energetikos, pramonės, transporto ir infrastruktūros objektų užsakovus visame pasaulyje. Tęsdama daugiau nei 130 metų siekiančią inovacijų istoriją, ABB šiandien kuria skaitmeninę pramonės ateitį pagal du vertybinius teiginius: elektros energijos tiekimas iš bet kurios elektrinės į bet kurį elektros lizdą ir pramonės automatizavimas nuo gamtinių išteklių iki galutinio produkto. Tapusi tarptautinių FIA "Formulė E" lenktynių partnere ABB plečia el.mobilumo ribas ir prisideda prie tvarios ateities kūrimo. ABB dirba apie 147.000 darbuotojų daugiau nei 100 šalių. www.abb.com 

Nuorodos:

Web page: Digital Substations

Digital Substation Infographic

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp