Išmanūs ABB pastatų sprendimai 
ligoninėse

Išmanūs ABB pastatų sprendimai ligoninėse

Naujoje Pietų Australijos ligoninėje ABB pastatų automatizavimo sprendimai padeda ir darbuotojams, ir pacientams.

Vis dažniau ligoninėms yra svarbu efektyviai vartoti energiją bei išteklius, ir tuo pačiu suteikti kokybišką pagalbą pacientams. 

Šiuolaikinių medicinos įstaigų pastatai yra vieni sudėtingiausių. Jų projektuotojai ir valdytojai turi suderinti daugybę skirtingų poreikių, tarp kurių energijos bei išteklių efektyvus vartojimas, ir medicininių procedūrų, kurioms reikia daug išteklių, kokybiškas atlikimas.

Tokios sistemos, kaip ABB atviro standarto i-bus® KNX, sumažina personalo darbo krūvį, nes automatizuoja pagrindines pastato funkcijas, tokias kaip apšvietimas, šildymas, vėdinimas, sauga ir energijos valdymas. Didžiausioje privačioje Pietų Australijos ligoninėje „Calvary Adelaide Hospital“ įrengti ABB pastatų automatizavimo ir apšvietimo valdymo sprendimai.

Modernioje 12 aukštų ligoninėje buvo įdiegta naujausia ABB i-bus KNX® išmaniųjų pastatų technologija. Ligoninė pasirinko ABB i-bus® KNX sistemą viso pastato apšvietimo valdymui ir monitoringui. 

Joje yra daugiau nei 1200 KNX prietaisų ir tai didžiausias tokio tipo projektas Pietų pusrutulyje. ABB sprendimai sujungia visas pastato apšvietimo ir energetines sistemas bei leidžia jas valdyti vienu mygtuko paspaudimu. Apskaičiuota, kad su šia pažangia pastatų technologija ligoninė sutaupys iki 60 procentų elektros energijos. Nesuskaičiuojamas kiekis apšvietimo taškų: palatose, operacinėse, laboratorijose, koridoriuose, laukiamuosiuose – visur reikia tam tikro būtino apšvietimo. Todėl pasirinkta apšvietimo technologija leis ženkliai sutaupyti.

ABB i-bus® KNX kartu su DALI suteikia personalui pilną apšvietimo valdymą. Visas funkcijas galima automatiškai valdyti pagal darbotvarkę, saulėlydį ar saulėtekį, žmonių buvimą vieno mygtuko paspaudimu. Tokio lygio apšvietimo sistema yra raktas elektros energijos taupymui, bei suteikia papildomą saugumą ir komfortą.

ABB i-bus® KNX sprendimas integruoja ligoninės apšvietimą su pastato valdymo sistema (BMS) ir slaugytojų iškvietimo sistema. Ši sąsaja leidžia apšvietimo ir šildymo / aušinimo sistemoms veikti vieningai. Todėl, kai jutikliai aptinka žmonių judėjimą ir įsijungia šviesa, tai atitinkamai reaguoja ir šildymo / aušinimo sistema.

Ligoninės susiduria su sudėtingu iššūkiu - sumažinti veiklos išlaidas neįtakojant pacientų aptarnavimo. Tyrimai parodė, kad KNX gali sutaupyti iki:

  • 10 proc. reguliuojant laiką (pvz. vakare automatiškai išjungti šviesas),
  • 20 proc. reaguojant į judesius (šviesos įsijungia, kai aptinkamas žmogaus judesys),
  • 40 proc. reaguojant į judesius ir ryškumą (sistema nustato, kiek yra dienos šviesos ir pagal tai sureguliuoja, kiek dar reikia apšvietimo), 
  • 50 proc. nuolat valdant ryškumą (sistema nuolat pagal natūralų apšvietimą pritaiko apšvietimą).

Pacientų palatos gali būti sukonfigūruotos pagal individualius poreikius, taip taupant personalo laiką ir išlaikant aukštos kokybės paslaugas.

„Calvary Adelaide Hospital“ modernus pastatų apšvietimo valdymas yra tik vienas iš pavyzdžių, kaip ABB sprendimai didina medicinos įstaigų veiklos efektyvumą sujungiant individualius įstaigų poreikius su įvairiais sprendimais.

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp