Keturi paprasti būdai, kaip sumažinti elektros energijos sąnaudas prekybos vietose

Keturi paprasti būdai, kaip sumažinti elektros energijos sąnaudas prekybos vietose

Parduotuvės, prekybos centrai ir specializuotos mažmeninės prekybos vietos gali sutaupyti net 20 proc. energijos sąnaudų, neinvestuodamos į kompleksinį viso pastato automatikos sprendimą. Tai įmanoma pasiekti pagal poreikį valdant apšvietimą. Šiuolaikinė elektros instaliacija leidžia lengvai įdiegti skaitmeninį astronominį laikrodį į skirstyklą.

Šie keturi būdai padės žymiai sumažinti energijos suvartojimą prekybos vietose:

Interjero apšvietimas pagal darbo valandas. Vienas iš parduotuvių privalumų, kalbant apie elektros energijos taupymą, yra tas, kad darbo valandos bei laikas iki parduotuvės atidarymo ar uždarymo lankytojams yra nustatytas iš anksto. Tai palengvina energijos valdymą, nes elektros vartojimo laikas yra konkretus. Kartais, kai parduotuvė ar pastatas yra tušti, apšvietimą galima išjungti automatiškai per skaitmeninį savaitinį taimerį, taip iškart taupant elektros energiją.

Apšvietimo lauke įjungimas tik sutemus. Apšviestos vitrinos, reklaminiai plakatai ar automobilių stovėjimo aikštelių apšvietimas dienos metu yra tikras energijos švaistymas. Čia nebetinka  fiksuoto laiko valdymas, nes saulėtekio ir saulėlydžio laikas nuolat kinta. Astronominis laikrodis gali stebėti saulėtekio bei saulėlydžio laiką ištisus metus ir įjungti šviesas, kai ima temti. Tokiam sprendimui nereikia šviesos jutiklių ant pastato fasado.

Elektros energijos vartojimo sinchronizavimas su švenčių dienomis. Dauguma parduotuvių  valstybinių švenčių dienomis nedirba ir tai yra galimybė riboti elektros energijos vartojimą iki  būtiniausių porekių. Metiniai astronominiai laikrodžiai ar švenčių programos gali išskirti ir netaikyti standartinio suprogramavimo atskiroms dienoms ar ilgesniam laikotarpiui. Norint sumažinti energijos suvartojimą, verta atsižvelgti į valstybines šventes, mokyklų ar įmonių atostogas.

Galvokite plačiau nei vien apie apšvietimo valdymą. Parduotuvės ir įmonės, naudodamos konkretiems poreikiams pritaikytą apšvietimo valdymo sistemą kartu su automatizuotomis vandens ar siurblių sistemomis gali maksimaliai sutaupyti elektros energiją. Cikliškumo programos leidžia reguliuoti vartojimą tam tikrais intervalais. Pvz. vejos laistymo sistemą galima nustatyti konkrečiu laiku, taip užtikrinant tvarų vandens tiekimą; o fontanus galima  automatiškai išjungti naktį ir taip padidinti energijos vartojimo efektyvumą.

Šių paprastų metodų taikymas parduotuvėms padėtų tapti tvaresnėmis ir suteiktų pridėtinę vertę. ABB siekia padėti klientams efektyviau vartoti energiją, o mūsų skaitmeniniai laikmačiai padeda elektros energijos vartojimą pritaikyti konkretiems poreikiams. Šie sprendimai leidžia lengvai sumažinti energijos sąnaudas prekybos centruose, mažmeninės prekybos vietose ir parduotuvėse.

ABB „DBT Timer“ programa pagal energijos vartojimo įpročius leidžia geriau kontroliuoti energijos suvartojim ir taupo ne tik elektros energiją, bet ir konfigūracijos laiką.

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp