Naujos kartos ABB kobotai atveria automatizavimo galimybes naujiems klientams

Naujos kartos ABB kobotai atveria automatizavimo galimybes naujiems klientams

ABB YuMi® robotų portfelį sustiprina GoFa™ ir SWIFTI™ kobotų šeimos. Aštuoniose iš dešimties darbo vietų per ateinančius dešimt metų planuojama plėsti robotų naudojimą; o pandemija įvardijama kaip katalizatorius, spartinantis investicijas į automatiką.

ABB plečia savo bendradarbiaujančių robotų (kobotų) portfelį su GoFa™ ir SWIFTI™ kobotų šeimomis, kurios papildys ABB YuMi® robotų šeimą. Šie stipresni, greitesni ir pajėgesni kobotai suteiks naujas galimybes sparčiai augančiuose segmentuose, tokiuose kaip elektronika, sveikatos priežiūra, plataus vartojimo prekės, logistika, maisto pramonė ir pan; bei  tuo pačiu patenkins augančią automatizavimo paklausą įvairiose pramonės šakose.

Intuityvus GoFa™ ir SWIFTI™ programavimas išlaisvina užsakovus nuo programavimo specialistų poreikio. Tai atveria kelią tiems segmentams, kurie nepasižymi aukštu automatizavimo lygiu; nes jie galės pradėti naudoti savo kobotą iškart po to, kai jį išsipakuos, instaliuos, nelaukiant jokio specialaus apmokymo.

„Mūsų naujasis kobotų portfelis yra pats plačiausias rinkoje, suteikiantis galimybę pakeisti darbo vietas ir padėti mūsų klientams pasiekti naują veiklos efektyvumą ir augimą“, - sakė ABB robotikos verslo prezidentas Sami Atiya. „Juos paprasta naudoti ir konfigūruoti, o palaikymą internetu ir skambučiais užtikrina mūsų pasaulinis ekspertų tinklas tam, kad visų dydžių įmonės ir nauji rinkos segmentai galėtų pradėti naudoti robotus ne vien tik gamyboje.“

ABB kobotų portfelio plėtra siekiama padėti esamiems ir naujiems robotų užsakovams  paspartinti keturių pagrindinių megatendencijų: individualizuoti vartotojai, darbo jėgos trūkumas, skaitmenizacija ir neapibrėžtumas, kurios keičia įprastą verslą ir įneša automatiką į naujus rinkos segmentus - automatizavimą. 

  • ABB kobotų portfelis yra pats plačiausias rinkoje: SWIFTI™ kobotas
  • ABB kobotų portfelis yra pats plačiausias rinkoje: GoFa™ kobotas
  • ABB kobotų portfelis yra pats plačiausias rinkoje: YuMi® kobotas

Tarptautinė apklausa 1, kurioje dalyvavo 1650 stambių ir mažų Europos, JAV ir Kinijos bendrovių parodė, kad 84 proc. verslo įmonių per ateinantį dešimtmetį pradės arba išplės  robotikos ir automatikos naudojimą, o 85 proc. teigė, kad pandemija pakeitė jų verslą ir pramonę, o COVID-19 tapo investicijų į automatizavimą spartinimo katalizatoriumi. Beveik pusė įmonių (43 proc.) teigė, kad norėtų jog robotika pagerintų darbuotojų saugą ir sveikatą, o daugiau nei trečdalis (36 proc.) svarsto robotizuotos automatikos, kuri pagerintų specialistų darbo kokybę, galimybę. Net 78 procentai įmonių vadovų ir generalinių direktorių teigė, kad darbuotojų, pasikartojantiems ir ergonomiškai sudėtingiems darbams, suradimas ir jų išlaikymas tampa iššūkiu.

Kobotai yra suprojektuoti taip, kad dirbtų su žmonėmis be jokių fizinės saugos priemonių, tokių kaip atitvarai, ir juos labai paprasta naudoti ir sumontuoti. 2019 metais pasaulyje buvo įrengta  daugiau nei 22 000 naujų robotų, t.y. 19 proc. daugiau nei prieš metus 2. Manoma, kad bendradarbiaujančių robotų paklausa 2020–2025 m.3 augs 17 proc. (CAGR). Tuo tarpu tikėtina, kad kobotų pardavimo vertė pasaulyje padidės nuo apytiksliai ~ 0,7 mlrd. JAV dolerių 2019 m. iki ~ 1,4 mlrd. JAV dolerių 2025 metais4. Prognozuojama, kad visa pramoninių robotų rinka išaugs nuo ~ 45 mlrd. JAV dolerių 2020 m. iki ~ 58 mlrd. JAV dolerių iki 2023 m. (9 proc. CAGR) 5.

GoFa™ ir SWIFTI™ yra sukurti taip, kad padėtų įmonėms automatizuoti procesus ir atlaisvintų  darbuotojus kitoms užduotims. Jie gamyboje, medicinos laboratorijose, logistikos centruose ir sandėliuose, dirbtuvėse, mažose gamybinėse patalpose gali tvarkyti medžiagas, surinkti komponentus ar pakuoti gaminius.

1ABB Industry Survey January 2021. Conducted by 3Gem Global Market Research & Insights, the ABB industry survey of 1650 CEO or Managing Director decision-makers in large and small businesses in the US, China, UK, Germany, Switzerland, Italy and Sweden, included technology, retail, healthcare, engineering, manufacturing, automotive, food & beverage, leisure, FMCG, and transportation & logistics executives. Conducted December 26, 2020 - January 19, 2021, 3Gem Research & Insights utilize industry-standard panel management systems and adhere to stringent quality control procedures; delivering double opt-in, GDPR-compliant consumer and B2B panels.

2Source: Interact Analysis The Collaborative Robot Market 3rd Edition (click here) 3 and Source: Interact Analysis The Collaborative Robot Market 3rd Edition (click here) and ABB internal analyses

5Source: ABB internal analyses

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp