ABB padeda vertikaliam ūkiui Ljusgårda auginti salotas

Švedijos pramonė visada buvo inovacijų priekyje - nuo plieno pramonės iki pramoninių robotų ir automobilių. Šį kartą - salotos, nes ABB padeda "Ljusgårda" ūkiui per ištisus metus tvariai užauginti 7000 m2 žalumynų.

Mažame Švedijos Tibro miestelyje bendrovė „Ljusgårda“ pradėjo pilnai automatizuotą salotų auginimą.

„Mūsų vizija yra tiekti vietoje užaugintus žalumynus, kad vartotojai ištisus metus galėtų valgyti švediškas salotas“, - sako vadovas Andreas Wilhelmsson.

2017 metų pradžioje pora jaunų vietinių verslininkų sumąstė garaže, apšviestame LED lempų, vertikaliai auginti salotas. 2018 metų sausį jie laimėjo sutartį ir nedidelėje senoje baldų gamyklos patalpoje pradėjo bandomuosius auginimus. Vėliau, 2020 m. pradėjo pilną gamyklos renovaciją, o jau 2021 m. pradžioje visi 7 000 kvadratinių metrų buvo pradėti naudoti salotų auginimui. Per tą laiką darbuotojų skaičių išaugo nuo 10 iki 60.

„Visi mums sakė, kad nesugebėsime atnaujinti gamyklos per devynis mėnesius, bet mes tai padarėme“, - sako Andreas Wilhelmsson.

Senos baldų gamyklos patalpose dabar pilnai automatizuotai auginamos salotos.
Senos baldų gamyklos patalpose dabar pilnai automatizuotai auginamos salotos.

Viduje - pilkos pramoninės grindys ir baltai nudažytos sienos. Vamzdeliuose, kurie kabo pastoliuose palubėje, auga salotos. Jas apšviečia rausvos spalvos LED lempos, kurios buvo pasirinktos tam, kad salotos įgautų maksimalų skonį ir traškumą. Reguliariais intervalais ant bėgelių palubėje pro šalį į savo auginimo vietą praslenka kita salotų partija.

Visa gamykla pilnai automatizuota - nuo sėjos iki produktų pakavimo. Planuojama, kad per mėnesį bus pristatoma 60 tonų salotų. „Ljusgårda atsirado, nes švedai nori valgyti švedišką maistą“, - sako Andreas Wilhelmsson. „Augindami salotas viduje, galime ištisus metus tiekti rinkai šviežias švediškas salotas, kurių paklausa yra labai didelė. Parduodame beveik viską, ką galime užauginti“.

Vertikalus ūkis daugeliu atžvilgių yra tvaresnis ir ekonomiškesnis. Produktai užauginami  vietoje, toli nereikia vežti, maisto atliekų lieka minimaliai, vanduo pakartotinai naudojamas ir nereikia pesticidų. Tačiau reikia labai daug elektros. Siekdama išlikti tvari ir greitai plėstis, įmonė kreipėsi į ABB dėl infrastruktūros elektrifikavimo.

„Salotų auginimui patalpose reikia daug elektros energijos, nes jos auga intensyviai apšviestos  beveik ištisą parą“, - sako ABB sprendimų maisto ir gėrimų pramonei specialistas Niklas Lindblom. „Sodinukams taip pat reikalingas pastovus tam tikros temperatūros ir drėgmės lygis, o tam taip pat reikia daug energijos“.

Tai reiškė, kad senieji gamyklos elektrifikacijos sprendimai nebetiko ir reikėjo juos pakeisti. Kadangi Ljusgårda jau anksčiau dirbo su ABB, jie paprašė bendrovės sukurti sprendimą.

„Pagal jų reikalavimus sukūrėme sprendimą, pritaikytą gamyklos erdvei bei Ljusgårda energijos poreikiams“, - sako ABB pardavimų inžinierius Jan Finsbäck.

  • ABB įdiegė kompaktišką sprendimą su vidutinės įtampos įranga „SafeRing Air / SafePlus Air“ su Relion® 611 apsauginėmis relėmis.

„Ljusgårdai“ reikėjo aukšto patikimumo bei darbuotojų saugai skirtų produktų, tačiau gamykloje buvo ribotas erdvės plotas. Šiems poreikiams patenkinti ABB įdiegė kompaktišką sprendimą su vidutinės įtampos įranga „SafeRing Air / SafePlus Air“ su Relion® 611  apsauginėmis relėmis, žemos įtampos įrangą MNS 3.0 su Emax 2; bei naujus transformatorius. Sprendimas taip pat atitinka Ljusgårda tvarumo viziją mažinti išmetamuosiuis teršalus. Vidutinės įtampos įrenginiai yra ne tik pilnai perdirbami, bet ir neturi šiltnamio efektą sukeliančių SF6 dujų.

Įdiegimas taip pat turėjo būti greitas. Pirmasis kontaktas su ABB buvo 2020 m. pavasarį, užsakymas buvo padarytas rugpjūčio mėn., o diegimas prasidėjo 2020 m. gruodžio mėn.

„Mes sutelkiame visą savo dėmesį į pagrindinę mūsų veiklą, todėl norime dirbti su tais tiekėjais, kuriais galima pasitikėti. ABB pasirūpino elektrifikavimu, tad mums nebereikia dėl to jaudintis“, - sako "Ljusgårda" renovacijos projekto vadovas Mats Hellman.

ABB siūlo platų sprendimų spektrą vertikaliems ūkiams, kad augalai augtų greičiau, būtų didesni, kokybiškesni už mažiausiai galimą kainą.

„ABB pranašumas yra tas, kad galime pasirūpinti ir optimizuoti visą augalų auginimo elektrifikacijos, skaitmenizacijos ir automatizavimo grandinę“, - sako Niklas Lindblom. „Kai suderiname energijos paskirstymo šiltnamiuose komponentus su mūsų skaitmeniniu sprendimu, užsakovai įgyja įrankius, kurie leidžia analizuoti ir optimizuoti savo energijos vartojimo efektyvumą. Mes taip pat galime atlikti servisą ir priežiūrą realiu laiku.“

Niklas Lindblom, ABB, Jan Finsbäck, ABB, Andreas Wilhelmsson, Ljusgårda ir Mats Hellman, Ljusgårda.
Niklas Lindblom, ABB, Jan Finsbäck, ABB, Andreas Wilhelmsson, Ljusgårda ir Mats Hellman, Ljusgårda.

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp