ABB ir "Lilium" iš esmės keis regioninės el.aviacijos įkrovos infrastruktūrą

ABB ir "Lilium" iš esmės keis regioninės el.aviacijos įkrovos infrastruktūrą

ABB ir bendrovė Lilium N.V. (NASDAQ: LILM) ("Lilium"), siekianti tapti regioninių elektrinių orlaivių tarptautine lydere, paskelbė apie „Lilium“ elektra varomų orlaivių  greitojo įkrovimo infrastruktūros, kurią planuojama pradėti eksploatuoti 2024 m., kūrimo planus.

Bendrovė "Lilium" planuoja diegti šią infrastruktūrą Floridoje, Vokietijoje ir Brazilijoje. Pagal susitarimą ABB sukurs, išbandys ir tieks greitojo įkrovimo infrastruktūrą "MegaWatt", būtiną el. aviacijos greitam apyvartumui užtikrinti. ABB įkrova turi būti taip suprojektuota, kad galėtų visiškai įkrauti baterijas per maždaug 30 minučių, o per 15 minučių - įkrauti jas iki  80 proc. Todėl "Lilium" per dieną planuoja apie 20-25 vieno orlaivio skrydžius. Tikimasi, kad 7 vietų "Lilium Jet" lėktuvas nuskris 155 mylias (apie 250 km), o vidutinis greitis bus apie 175 mylias (281 km) per valandą.

"Apjungus "Lilium" tvarios aviacijos plėtros misiją ir tarptautinę ABB patirtį bei lyderystę el. mobilumo ir įkrovos infrastruktūros srityje, pergalės rezultatai džiugins ne tik keleivius, bet aplinką", - sakė ABB el. mobilumo prezidentas Frank Muehlon. "Be to, šią būsimą partnerystę vertiname kaip svarbų žingsnį laikytis visų įkrovos standartų, kuriuos priėmė daugybė elektrinių "transporto priemonių" gamintojų. Remdama naująjį "MegaWatt" įkrovos standartą, ABB tiesia kelius visų rūšių transporto elektrifikavimui:  nuo lengvųjų automobilių ir sunkvežimių iki laivų, kalnakasybos transporto priemonių, o dabar ir aviacijos."

Visame pasaulyje 2019 m. visų komercinių oro susisiekimo priemonių išmestas CO₂ kiekis sudarė 918 mln. tonų, t. y. 29 proc. daugiau nei 2013 m¹. Keleiviniai lėktuvai sugeneravo 780 mln. tonų, arba 85 proc. visų lėktuvų išmetamų teršalų kiekio, todėl oro transporto dekarbonizavimas yra labai svarbus žingsnis kovojant su klimato kaita ir kuriant tvaresnę ateitį.

"Lilium" vadovas ir vienas iš įkūrėjų Daniel Wiegand, pridūrė: "Manome, kad aviacijos dekarbonizavimas yra ir skubus, ir neišvengiamas dalykas. Užtikrinus tinkamą įkrovimo infrastruktūrą, bus labai svarbu, kad mūsų greitojo regioninio susisiekimo oru tinklas galėtų veikti greitai ir efektyviai. Didžiuojamės, kad bendradarbiaujame su ABB, turinčia per dešimtmečius sukauptą elektrifikavimo ir programavimo patirtį, ir kuriame įkrovos standartą elektrinei aviacijai."

Regioninių oro uostų tinklą sudarys keletas vertiportų (pakilimo-nutūpimo aikštelių), kuriuose bus daug stovėjimo ir didelės galios įkrovos vietų. Pagal šią planuojamą partnerystę kuriama infrastruktūra "MegaWatt Charging System" (MCS) leis įkrauti iki 1000 kW DC galios ir ją taip pat bus galima naudoti sunkiasvorių  elektra varomų transporto priemonių, tokių kaip sunkvežimių ir autobusų, įkrovimui.

Partnerystė priklauso nuo to, ar šalys baigs derinti komercines sąlygas ir galutinius su ja susijusius dokumentus. 

Išsamesnė informacija anglų k. čia 

¹ https://theicct.org/publications/co2-emissions-commercial-aviation-2020

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp