ABB ir "Zume" tvarus sprendimas - alternatyva vienkartinei plastiko pakuotei

ABB ir "Zume" tvarus sprendimas - alternatyva vienkartinei plastiko pakuotei

ABB ir "Zume" bendradarbiauja kuriant 100 proc. kompostuojamas, iš augalinės kilmės pluošto pagamintas pakuotes.

  • ABB robotai automatizuos gamybą, užtikrins greitį ir apimtis, tam, kad „Zume“ pakuotės taptų ekonomiška alternatyva vienkartiniams plastiko indams.
  • Mažiau nei 10 proc.1 iš kasmet pagaminamų 380 mln. tonų plastiko yra perdirbama. Augalinės kilmės pakuotės žymiai sumažintų plastiko kiekį sąvartynuose ir vandenynuose.

ABB robotikos padalinys pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Kalifornijoje įsikūrusia bendrove „Zume“ - tarptautine novatoriškų, kompostuojamų pakuočių gamintoja. ABB robotikos sprendimas leis „Zume“ gaminti tvarias pakuotes ir sumažinti vienkartinio plastiko poreikį visame pasaulyje.

Gamintojai patiria vis didesnį vartotojų ir politikų spaudimą ieškoti alternatyvų vienkartinėms plastiko pakuotėms. Naujos pakuotės turi būti ne tik tvarios, bet ir tokios pat pigios kaip plastikas. „Zume“ pakuotes gamina iš augalinio pluošto, t. y. iš žemės ūkio produktų likučių, tokių kaip bambukas, kviečių šiaudai ir pan. Lyginant su pakuočių iš plastiko gamyba ir perdirbimu, šios medžiagos sunaudoja žymiai mažiau vandens ir energijos bei mažina CO₂ emisiją. Kitaip nei plastikas, augalinės kilmės pluoštas yra 100 procentų biologiškai išskaidomas ir po panaudojimo tiesiog suyra.

„ABB robotais automatizavus „Zume“ tvarių pakuočių gamybą, jos tampa perspektyvia ir ekonomiška alternatyva vienkartinėms plastiko pakuotėms. Kartu su „Zume“ galime iš pasaulinės rinkos eliminuoti trilijonus plastiko vienetų, išsaugoti mūsų išteklius bei mažinti anglies dioksido kiekį“, – sakė ABB robotikos prezidentas Sami Atiya. „Šis mūsų bendradarbiavimas rodo, kas tampa įmanoma, kai įmonės, pasiryžusios kurti mažai anglies dvideginio išmetančią visuomenę, dirba kartu.“

„Zume“ sukūrė ir užpatentavo novatorišką kompostuojamos pakuotės, kuri tinkama tiek maisto, tiek kosmetikos ar plataus vartojimo prekių įpakavimui, gamybos procesą.

Prie „Zume“ pakuočių liejimo iš augalinės kilmės pluošto įrenginio integruoti du ABB IRB 6700 robotai. Kiekvienas toks įrenginys kasdien apdoroja iki dviejų tonų medžiagų ir sukuria 80,000 vnt. tvarių pakuočių.

„Manome, kad iki 2050 m. pasaulio vandenynuose bus daugiau plastiko nei žuvų, todėl labai svarbu, kad visi atsisakytume vienkartinio plastiko“, – sakė „Zume“ vadovas Alex Garden. „Su tarptautine ABB patirtimi, kuriant ir integruojant automatizavimo sprendimus, galėsime pakeisti pakuotes ir parodyti, kaip atrodo tvari gamyba. ABB robotų lankstumas įgalina efektyvų automatizuotą gamybos procesą. Tai reiškia, kad galime pasiūlyti perspektyvią, ekonomišką, kompostuojamą alternatyvą plastikui ir tapti tvaresniais“.

„Zume“ ir ABB paleido 10 famybos linijų bandomąjį projektą, kuris kasdien apdoroja 20 tonų kviečių šiaudų ir sukuria 100 proc. kompostuojamas, įvairioms reikmėms skirtas pakuotes vienoje didžiausių Indijos popieriaus gamybos įmonių „Satia Industries Limited“.

United Nations Environment Program (UNEP)

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp