4 dalykai apie tai, kaip duomenys gali padidinti energijos vartojimo efektyvumą

4 dalykai apie tai, kaip duomenys gali padidinti energijos vartojimo efektyvumą

Įmonės visame pasaulyje vis dažniau ieško būdų, kaip pagerinti energijos vartojimo efektyvumą tam, kad pasiektų savo tvarumo tikslus. Dabar, kai energijos kainos taip pat sparčiai kyla, įmonėms dar labiau reikia kontroliuoti ir mažinti energijos suvartojimą bei sąnaudas.

1. Energijos vartojimo efektyvumas - esminis verslo variklis

Sujungus pažangią analitiką ir turimas žinias, ir remiantis gautais duomenimis, įmonės gali priimti kokybiškus sprendimus dėl savo variklių sistemų energijos vartojimo efektyvumo. Galima gauti duomenis apie variklius, pavaras, visas jėgos pavaras ir kitą prijungtą įrangą, taip pat įrangos amžių ir būklę, jos energijos suvartojimą ir veikimą, programos poreikius, įskaitant apkrovos charakteristikas.

Surinkus pakankamai svarbių duomenų, juos galima analizuoti, įvertinti ir panaudoti kuriant geriausią ilgalaikę modernizavimo, priežiūros, energijos taupymo ir CO2 emisijų mažinimo strategiją. Nuolatinis stebėjimas taip pat gali būti naudojamas siekiant sekti variklių sistemų veikimą bei nustatyti sritis, kuriose galima pagerinti energijos vartojimo efektyvumą.

2. Greita prieiga prie duomenų ir atitinkamos žinios padeda priimti geresnius sprendimus

Kartu su Šv. Galeno universitetu (Šveicarija) ABB atliko tyrimą, siekdama daugiau sužinoti apie pramonės įmonių požiūrį į tvarumą ir energijos vartojimo efektyvumą. Rezultatai parodė, kad dauguma apklaustųjų mano, jog tvarumas ateityje taps svarbiausiu verslo varikliu, o energijos vartojimo efektyvumas – vis svarbesne tema. Be to, kitame ABB tyrime nustatyta, kad 96 % sprendimus priimančių asmenų mano, kad skaitmeninimas yra būtinas siekiant tvarumo.

3. Kitas žingsnis mažinant energijos suvartojimą: įgyvendinimas

Atsižvelgdamos į interneto ir skaitmenizavimo teikiamas galimybes, įmonės dabar gali naudotis naujo tipo įrangos aptarnavimo paslaugomis, kad pagerintų ir optimizuotų savo variklių sistemų efektyvumą. Variklių ir pavarų energijos sąnaudų įvertinimas apibrėžtas ir techninės galimybės išplėtotos programose ABB Ability™, „ABB Energy Appraisals“ ir „ABB Digital Powertrain Energy Appraisals“. Šios paslaugos sujungia duomenis ir patirtį, kad įmonės galėtų suprasti turimų elektros įrenginių energijos vartojimo efektyvumą. ABB Elektros pavarų ir variklių serviso tarnybos įžvalgos padeda įmonėms priimti sprendimus ir juos įgyvendinti, siekiant pagerinti energijos vartojimo efektyvumą.

4. Ilgalaikis planavimas: rizikos mažinimas

Nors šiuolaikinės technologijos siūlo įmonėms aiškias galimybes sumažinti energijos sąnaudas, daugelis vis dar nenori investuoti į modernizavimą. Kai kurios įprastos kliūtys investicijoms yra išankstinių išlaidų patvirtinimas, noras išvengti prastovų ir vidinių skaitmeninių įgūdžių trūkumas. Tiesą sakant, visus šiuos rūpesčius galima lengvai įveikti. Energijos taupymas naudojant efektyvesnes variklių sistemas paprastai atsipirks per kelerius metus – jau yra technologija, leidžianti sumažinti variklių sistemų energijos poreikį 20–30 procentų. Be to, modernios įrangos teikiamas patikimumo padidėjimas sumažins prastovų laiką, o visus reikalingus skaitmeninius įgūdžius galės patogiai suteikti profesionalus aptarnavimo partneris, pvz., ABB Elektros pavarų ir variklių serviso tarnyba.

ABB siūlomus sprendimus dėl energijos suvartojimo mažinimo (anglų k.) rasite čia: ABB rekomendacijos

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp