ABB technologijos bus naudojamos pirmajame pasaulyje CO2 transportavimo ir saugojimo projekte

ABB technologijos bus naudojamos pirmajame pasaulyje CO2 transportavimo ir saugojimo projekte

  • ABB automatizavimo, elektrifikavimo ir skaitmeniniai sprendimai bus naudojami anglies dioksido surinkimo projekte Norvegijoje.
  • Projektas paspartins anglies dioksido išmetimo mažinimą ir CO2 šalinimą pramonės srityse, užtikrins CO2 transportavimą ir nuolatinį saugojimą jūros dugne 2600 metrų gylyje esančiuose rezervuaruose.
  • Per metus planuojama sukaupti daugiau kaip penkis milijonus tonų CO2. Tiek CO2 sugeneruoja milijonas automobilių.

Tvarios energetikos sprendimų lyderė, inžinerijos, pirkimų ir statybos bendrovė "Aker Solutions" sudarė sutartį su ABB dėl elektros, automatikos ir saugos sistemų tiekimo Norvegijos "Northern Lights”projektui.  

"Northern Lights" - tai pirmas bendras "Equinor", "Shell" ir "TotalEnergies" įmonių anglies dioksido surinkimo ir saugojimo projektas, kuriuo siekiama sukurti atvirą ir lanksčią infrastruktūrą, skirtą saugiai saugoti pramonės įmonių išmetamą CO2 visoje Europoje. Pirmasis projekto etapas turi būti baigtas 2024 m. viduryje. Tai leis nuolat saugoti iki 1,5 mln. tonų CO2 per metus. Antrajame projekto plėtros etape bus siekiama didinti šį kiekį iki daugiau kaip penkių milijonų tonų per metus.

ABB automatikos, elektros ir skaitmeniniai sprendimai bus integruoti į "Northern Lights" projektą. Jie leis nuotoliniu būdu valdyti naują anglies dioksido surinkimo terminalą ir užtikrinti, kad įrenginys veiktų optimaliai efektyviai.

Rinkoje pirmaujanti paskirstytosios kontrolės sistema ABB Ability™ System 800xA leis veiklos operatoriams geriau matyti "Northern Lights" terminalo veiklą, nes ABB sistema analizuos tiek istorinius, tiek realiu laiku duomenis; o iškarto matomi visi rodikliai operatoriams leis priimti tikslesnius procesų našumo optimizavimo sprendimus.

Naudodami rinkoje pirmaujančią "ABB Ability™ System 800xA", operatoriai galės geriau kontroliuoti "Northern Lights" terminalo veiklą, nes ABB sistema analizuos realaus laiko ir istorinius duomenis. Iš karto matomi pagrindiniai veiklos rodikliai leis operatoriams priimti tikslesnius procesų našumo optimizavimo sprendimus.

"ABB yra ne tik paskirstytų valdymo sistemų rinkos lyderė, bet ir ilgametė partnerė, puikiai suprantanti mūsų verslą ir turinti patirties tiek atviros jūros, tiek povandeniniuose projektuose", - sakė Kristin Glenna, "Aker Solutions" "Northern Lights" projekto vadovė. "Tai buvo svarbiausia priežastis priimant sprendimą. Norėjome patikėti savo nuotolines operacijas partneriui, turinčiam sėkmingą patikimumo ir optimizavimo patirtį, kuris galėtų padėti suteikti tvirtą pagrindą šiam projektui."

"Galimybė surinkti ir saugoti pramonės išmetamą CO2 kiekį, kuriam šiuo metu neįmanoma užkirsti kelio, yra labai svarbi. Jei norime, kad pasaulis iki 2050 m. pasiektų visišką emisijos nulį, reikia iki 2030 m. surinkti 1,7 mlrd. tonų CO2", - sakė ABB energetikos pramonės padalinio Šiaurės Europoje vadovas Peras Erikas Holstenas. "Northern Lights" yra svarbus projektas ne tik dėl to, kad prisideda prie anglies dvideginio ciklo subalansavimo, bet ir todėl, kad  įsipareigoja diegti naujoves. Mums labai malonu dalyvauti šiame įdomiame projekte, kuris prisidės prie saugesnės, išmanesnės ir tvaresnės ateities."

Surinktas ir suskystintas CO2 specialiais laivais bus gabenamas į "Northern Lights Øygarden" terminalą vakarų Norvegijoje, kuris nuotoliniu būdu bus valdomas iš už maždaug 7 km esančio Sture terminalo. ABB "Northern Lights" terminale sukurs modernią operatoriaus darbo vietą, kuri veiks kartu su centriniu terminalu Sture; jų sklandų darbą užtikrins ryšys, siekiant sutrumpinti reagavimo laiką ir užtikrinti 24 valandų per parą, 7 dienų per savaitę nuotolinių operacijų vykdymą.

ABB technologija taip pat aprūpins visą projektą energija, išskyrus sprendimą "nuo kranto iki laivo", įdiegdama pagrindinę elektros sistemą, energijos procesų valdymo sistemą bei aukštosios ir žemosios įtampos paskirstymo skydus bei transformatorius.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) yra pasaulinė technologijų lyderė, kuri skatina visuomenės ir pramonės virsmą link produktyvesnės ir tvaresnės ateities. Apjungdama programinę įrangą su elektrifikacijos, robotikos, automatikos ir pavarų produktų asortimentu, ABB praplečia technologijų ribas ir perkelia efektyvumą į naują lygmenį. ABB patirtis siekia daugiau nei 130 metų, o sėkmę lemia apie 105 000 aukštos kvalifikacijos darbuotojų daugiau nei 100 šalių.  www.abb.com

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp