Tvarus energijos kaupimo sprendimas viename aukščiausių pasaulyje medinių dangoraižių

Tvarus energijos kaupimo sprendimas viename aukščiausių pasaulyje medinių dangoraižių

  • ABB įrengė novatorišką ir išmanų energijos kaupimo sprendimą Švedijos kultūros centre
  • Lankytojų ir darbuotojų saugą užtikrina unikalus medinio pastato priešgaisrinei purkštuvų sistemai skirtas energijos kaupimo sprendimas 
  • Dingus elektrai ABB sprendimas užtikrins tvarų atsarginį energijos tiekimą 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę

„Sara Kulturhus“ - tai modernus kultūros centras ir viešbutis Skellefteå mieste, Švedijoje. Jame veikia miesto biblioteka, muziejus, meno galerija bei teatras, kuriame per metus įvyksta apie 450 spektaklių. 75 metrų, 20 aukštų medinis pastatas yra vienas aukščiausių medinių pastatų pasaulyje. Tuo pačiu jis yra tvaraus projektavimo ir statybos pavyzdys, kuris 100 procentų elektros energijos gauna iš atsinaujinančių šaltinių, tokių kaip vanduo ir vėjas.

„Sara Kulturhus“ yra draugiškas aplinkai pastatas, todėl nauji sprendimai yra parenkami labai atidžiai, pavyzdžiui, unikalią pastato energijos kaupimo sistemą kartu kūrė „Skellefteå Kraft“ ir ABB kompanijos. Sistema užtikrins viso pastato priešgaisrinių purkštuvų sistemai patikimą ir švarią energiją.

Tokiam mediniam pastatui priešgaisrinė purkštuvų sistema yra itin svarbi užtikrinant darbuotojų ir lankytojų saugumą. Tradiciškai tokios priešgaisrinės sistemos, dingus elektrai, gautų maitinimą iš dyzelinių generatorių. Tačiau siekiant tvarumo, „Sara Kulturhus“ projekte vietoje dyzelinio generatoriaus buvo ieškoma alternatyvių, aplinkai draugiškų sprendimų.

„Skellefteå Kraft“ ir ABB kartu sukūrė energijos kaupiklį, kuris užtikrintų maksimalią saugą, būtų patikimas bei naudotų tvarią hidro-elektros energiją, kurią pastatas gauna iš tinklo. Pagal užsakymą pagamintą energijos kaupimo sprendimą sudaro šeši vietinio tiekėjo „Northvolt“ baterijų komplektai, ABB kintamosios ir nuolatinės srovės skirstomieji įrenginiai, „EPC Power“ keitikliai ir transformatorius.

center

„Skellefteå Kraft“ verslo vadovas Patrik Sundberg kaupiklio įrengimą  laiko centro, ABB ir Švedijos baterijų gamintojo „Northvolt“ sklandaus bendradarbiavimo pasiekimu. Jis sakė: „Tai tikrai tvarus, neigiamą anglies dioksido emisiją užtikrinantis ir 100 procentų atsinaujinančią energiją naudojantis pastatas. Visi sprendimai turi tai atspindėti, todėl buvo svarbu rasti tvaraus kaupiklio sprendimą, skirtą priešgaisrinių purkštuvų maitinimui. Siekiant sumažinti anglies pėdsaką, taip pat buvo labai svarbu bendradarbiauti su vietiniais tiekėjais, tokiais kaip baterijų gamintoja „Northvolt“. Ši novatoriška nauja koncepcija praplečia energijos kaupiklių priešgaisrinėms reikmėms ribas, ir ateityje tai taps nauju tvarių pastatų standartu“.

Norint užtikrinti sistemos kokybę ABB pilną sprendimą paruošė ir išbandė gamykloje, ir tik tuomet jis buvo įdiegtas „Sara Kulturhus“ pastato rūsyje. Siekiant palengvinti kaupiklio valdymą ir užtikrinti patikimą 24/7 maitinimą pastato purkštuvų sistemai, buvo panaudota "ABB eStorage OS" energijos valdymo sistema, kuri užtikrina elektros energijos monitoringą, diagnostiką ir duomenų analizę. Ši pažangi autonominė dirbtinio intelekto technologija ne tik optimizuoja energijos vartojimą pastate, bet per pastato valdymo sistemą gali sąveikauti su netoliese esančiais pastatais, kad, esant reikalui, perteklinė atsinaujinanti energija galėtų būti tiekiama į kitas miesto dalis.

„Sara Kulturhus“ vadovė Anna Jirstrand Sandlund sakė: „Šis projektas tarsi švyturys, kuris įkūnija regiono vertybes – užtikrinti ekologinį, ekonominį ir socialinį poveikį, siekiant pritraukti daugiau žmonių į Skellefteå bei prisidėti prie visos Šiaurės Švedijos tvarumo iniciatyvų. Tokiame mediniame pastate priešgaisrinė sauga turi būti vienas svarbiausių prioritetų. Bendradarbiaudami su ABB ir „Skellefteå Kraft“ sukūrėme unikalų sprendimą, kuris dabar yra vienas svarbiausių mūsų, du kartus per dieną organizuojamų ekskursijų, objektų. Pats pastatas yra tvarumo pavyzdys, todėl ir toliau stengiamės įkvėpti lankytojus bei gyventojus tapti tvaresniais.

Nuorodos

Susisiekite su mumis

Atsisiuntimai

Dalintis šia informacija

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp