Būtiskākais energoefektivitātes pieaugums meklējams rūpniecībā

Būtiskākais energoefektivitātes pieaugums meklējams rūpniecībā

“ABB Latvija” Elektriskās piedziņas biznesa vadītājs Ņikita Petrovs “Dienas Biznesā” raksta par to, ka zaļāka nākotne nav iespējama, ja netiks veikta rūpīga izpēte nozarē, kas ir lielākā enerģijas patērētāja,– rūpniecībā. 

Energoefektivitāte ne vienmēr nozīmē lielas investīcijas un jaunu iekārtu iegādi. Ceļš uz labāko risinājumu sākumā ir jāmeklē visā ražošanas procesā, veicot rūpīgu analīzi un apzinot iespējas. Rūpniecisko iekārtu energoefektivitātes potenciāls gandrīz nekad nav tieši saistīts ar lieliem ieguldījumiem, bet gan drīzāk ar esošo iekārtu enerģijas patēriņa optimizāciju.  Nenoliedzami, ilgtspējīgas rūpniecības pamatā lielā mērā ir iekārtas. Energoefektivitātes un oglekļa dioksīda emisijas samazināšanas formula ir vienkārša: 1. solis – analīze; 2. solis – frekvenču pārveidotāju optimizācija un izmantošana; 3. solis – pārdomātas investīcijas. 

 ABB Elektriskās piedziņas biznesa vadītājs Latvijā Ņikita Petrovs
ABB Elektriskās piedziņas biznesa vadītājs Latvijā Ņikita Petrovs
center

Gandrīz 45 % no pasaules enerģijas patēriņa veido rūpniecisko elektromotoru darbība. Elektromotori bieži vien ir neredzama, bet svarīga mūsu infrastruktūras daļa. Bez elektromotoriem nebūtu iespējama ne ūdensapgāde, ne siltumapgāde. Nākotnē infrastruktūras un elektromotoru īpatsvars tikai pieaugs, jo pieprasījums pēc ūdens, apkures, dzesēšanas un ventilācijas būs vēl lielāks. Tiek lēsts, ka līdz 2040. gadam rūpniecisko elektromotoru skaits dubultosies. 

ABB veiktajā globālajā aptaujā, kurā piedalījās 2294 uzņēmumi no 13 valstīm, 90% aptaujas dalībnieku norādīja, ka nākamo piecu gadu laikā vēlas pielielināt ieguldījumus energoefektivitātē. Bet tikai 41% apstiprināja, ka viņiem ir nepieciešamās zināšanas par energoefektīviem risinājumiem. Tas nozīmē, ka ir nepieciešams veicināt izpratni par slēptajiem enerģijas patērētājiem un veidiem, kā tos optimizēt vai aizstāt ar jaunām un mazāk piesārņojošām tehnoloģijām. Ja 80 % pasaules rūpniecisko elektromotoru aizstātu ar jauniem energoefektīviem motoriem, enerģijas ietaupījums sasniegtu Polijas gada elektroenerģijas patēriņu. 

Visu rakstu lasiet: Dienas Bizness (db.lv)Būtiskākais energoefektivitātes pieaugums meklējams rūpniecībā  

Saite

Sazināties ar mums

Lejuplādes

Dalīties ar šo informāciju

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp