ABB Somijas ražotne iegūst “UL Solutions” apstiprinātu platīna novērtējumu - "nulles atkritumu nonākšana poligonos"

ABB Somijas ražotne iegūst “UL Solutions” apstiprinātu platīna novērtējumu - "nulles atkritumu nonākšana poligonos"

  • Ceturtais ABB elektrifikācijas objekts, kas ieguvis “UL Solutions” neatkarīgi verificētu sasniegumu "nulles atkritumu nonākšana poligonos". 
  • 100 % no uzņēmuma atkritumiem novirzīti no poligoniem ar 35 % termisko pārstrādi enerģijas reģenerācijai.
  • Vēl viens pagrieziena punkts ABB apņemšanās taupīt resursus, samazinot atkritumu daudzumu gan savā darbībā, gan klientu labā.

ABB rūpnīca Vāsā Somijā ir jaunākā uzņēmuma ražotne, kas ieguvusi UL2799A vides prasību apstiprināšanas procedūru bezatkritumu klasifikācijai ieguvusi platīna novērtējumu. Šī ražotne pievienojas jau trim “UL Solutions” apliecinātām ABB ražotnēm Itālijā un Ķīnā. ABB ir apņēmušies līdz 2030. gadam pilnībā pārstrādāt ražotnes atkritumus, tā atsakoties no to nodošanas atkritumu poligonos, vienlaikus samazinot pašu atkritumu rašanos.

"Mēs ieviešam ilgtspējas un aprites principus visā vērtību ķēdē - mūsu darbinieki ir apņēmušies novērst atkritumu nonākšanu poligonos. Šis pagrieziena punkts parāda, ka tas ir iespējams. Sasniegtais iedvesmo mūs turpināt virzīt pozitīvas pārmaiņas, nodrošinot ilgtspējīgākus risinājumus mūsu klientiem," teica Tero Talvitie, ABB Smart Power Vāsa viceprezidents.

"UL Solutions" piešķirtais platīna novērtējums ir Vaasa komandas nepārtrauktu centienu rezultāts, kas apliecina uzņēmuma atbildīgo un inovatīvo atkritumu apsaimniekošanas stratēģiju. Vaasa ir arī ABB misijas "Līdz nullei" objekts, kur tiek izmantota gudrā enerģijas pārvaldība un atjaunojamie energoresursi, tā panākot nepārtrauktu oglekļa dioksīda pēdas nospieduma uzlabošanu.

Lai veidotu kultūru, kurā atkritumu šķirošana ir prioritāte, komandas apmācības bija un ir svarīgs faktors. Komanda tika izglītota par esošajiem vides tiesību aktiem attiecībā uz atkritumu apsaimniekošanu un atkritumu šķirošanas nozīmi. Pāreja uz stingrāku pārstrādes sistēmu Vaasa ražotnes darbiniekiem ir bijis organisks process, jo Somijas tiesību aktos ir noteikts, ka visi sadzīves atkritumus ir jāpārstrādā arī otrreizēji.

“UL Solutions” vides prasību apstiprināšanas procedūra attiecībā uz atkritumu nenonākšanu poligonos paredz, ka vismaz 90 % atkritumu jāpārstrādā vai jāizmanto tā, lai tie netiktu tiešā veidā izmantoti enerģijas ieguvei.

Vāsa komanda vairs nenodot uzņēmuma atkritumus poligonā, un ir ieguvusi augstāko platīna novērtējumu. 100% atkritumu tiek atkārtoti izmantoti, pārstrādāti vai kompostēti, un 35% tālāk izmantoti enerģijas ieguvei.

ABB Vāsa nepārtraukti uzlabo atkritumu apstrādes procesus. Lai rastu aprites risinājumu koksnes atkritumiem, kas rodas no iepakojuma un bojātiem paliktņiem, komanda sadarbojās ar ārējo partneri "Stena Recycling".


Lūk, kāds ir process: 

  • Verdis Oy, vides apsaimniekošanas uzņēmums, transportē koksnes atkritumus uz Stena Recycling rūpnīcu Vāsā.
  • Stena Recycling koka atkritumus rūpīgi sasmalcina P63 izmēra šķeldā. 
  • Pārstrādātā šķelda pēc tam tiek nogādātas trešajam partnerim Mustankorkea Oy.
  • Mustankorkea Oy koksnes šķeldas kalpo kā būtisks palīgmateriāls kompostēšanas procesā un ir gala produkta - kompostētas augsnes - sastāvdaļa. 

Šī inovatīvā pieeja ne tikai risina atkritumu apsaimniekošanas jautājumus, bet arī noslēdz Vāsa ražotnes koksnes resursu loku.

Caurspīdīgās plastmasas plēves ABB Vāsa pārstrādā jau aptuveni 10 gadus. Lai vēl vairāk palielinātu plastmasas pārstrādi, rūpnīcas komanda ir pastiprinājusi rūpnieciskā plastmasas iepakojuma šķirošanu.

Saite

Sazināties ar mums

Lejuplādes

Dalīties ar šo informāciju

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp