ABB iepazīstina ar SAGA™: pirmajiem bioplastmasas dizaina gaismas slēdžiem un rozetēm

ABB iepazīstina ar SAGA™: pirmajiem bioplastmasas dizaina gaismas slēdžiem un rozetēm

Ilgtspēja arvien vairāk kļūst par Latvijas dzīvesveida sastāvdaļu. Cilvēki arvien vairāk pievērš uzmanību videi, kad runa ir par mājokļa iekārtošanu: meklē risinājumus, lai samazinātu ietekmi uz vidi, un arvien biežāk izvēlas izstrādājumus, kuru ražošanā izmantoti pārstrādājami bioloģiskie atkritumi.

Latvijā ienākusi jauna dizaina gaismas slēdžu līnija SAGA™, kas ražota no bioplastmasas ABB rūpnīcā Porvo, Somijā. Gaismas slēdži, kas izstrādāti no dabiskiem materiāliem, paver ceļu uz ilgtspējīgu interjera dizainu, apmierinot patērētāju prasības pēc kvalitatīvas un klimatam neitrālas dzīves un darba telpas.

Videi draudzīga inovācija

SAGA™ slēdži un rozetes ir izgatavoti no bioplastmasas, kas iegūta no kokrūpniecības atlikumiem un izmantotās pārtikas eļļas, tādējādi samazinot ietekmi uz vidi. Šiem materiāliem ir ISCC Plus sertifikāts, kas garantē to videi draudzīgo izcelsmi un palīdz atteikties no fosilās plastmasas. "Šīs sērijas produkti ir izgatavoti no bioloģiski pārstrādājamas plastmasas, un aprites cikla beigās tos var pārstrādāt. Pašlaik 75 % SAGA™ produktu izmanto ISCC PLUS sertificētas plastmasas izejvielas uz bioloģiskās bāzes, kas līdz 2030. gadam ļaus ietaupīt aptuveni 400 tonnu CO2 ekvivalenta gadā. Produkti ir 100 % ražoti Eiropā, lielākā daļa no tiem ir ražoti "neto nulles" rūpnīcā Somijā, tāpēc piegādes ķēdes ir īsas un emisijas ir samazinātas līdz minimumam," stāsta Andrejs Finogenovs, ABB elektrifikācijas biznesa produktu vadītājs.

Ilgtspējīga ražošana

SAGA™ tiek ražota ABB rūpnīcā, kas nerada oglekļa dioksīda emisiju, ievērojot aprites ekonomikas principus. Ražotnes nulles neto darbības atspoguļo ABB Mission to zero™ mērķus, padarot šīs rūpnīcas produktus par ilgtspējīgas ražošanas etalonu.  

Augstas kvalitātes dizains

Bioplastmasas izstrādes process ir attīstījies tik tālu, ka tās fizikālās un mehāniskās īpašības ir tuvas fosilo plastmasu īpašībām, ja ne labākas. Ir svarīgi uzsvērt, ka šis materiāls ir vismaz tikpat kvalitatīvs kā fosilā plastmasa. Tādēļ SAGA™ gaismas slēdži un rozetes ir noturīgi pret UV starojumu un saglabā savu ziemeļnieciski balto krāsu, nesadzeltējot un nodrošinot ilgmūžību.
SAGA™ slēdži un kontaktligzdas ir ugunsdroši, nesatur halogēnus un ugunsgrēka gadījumā neizdala toksiskas gāzes. Turklāt bioplastmasa atstāj daudz mazāku ekoloģisko nospiedumu nekā fosilā plastmasa. Citiem vārdiem sakot, CO₂ emisijas ir ievērojami mazākas.

Estētiskā un funkcionālā integrācija

SAGA™ minimālisma dizains nevainojami iederas jebkurā interjerā – gan dzīvojamās, gan komerciālās telpās un viesmīlības sektorā. Šie slēdži un kontaktligzdas ir arī viegli salāgojami ar ABB mājas un ēku automatizācijas sistēmām, piemēram, ABB i-bus® KNX un ABB-free@home®, tādējādi uzlabojot gan energoefektivitāti, gan lietotāju ērtības.  

"SAGA™ dizaina slēdžu līnijas ienākšana Latvijā ir nozīmīgs pavērsiens, kas maina spēles gaitu. Esmu lepns, ka ABB pirmie ievieš šīs videi draudzīgās elektroinstalācijas. SAGA™ slēdži un rozetes rada pievienoto vērtību tiem, kas meklē ilgtspējīgu interjera dizainu. Tie ir ideāli piemēroti arhitektiem, kuri veicina videi draudzīgu dzīvesveidu, un ikvienam, kas tiecas pēc nulles izmešu līmeņa un tīrākas nākotnes. To kvalitāte ir tikpat laba kā tradicionālās plastmasas izstrādājumiem, bet bez negatīvas ietekmes uz vidi," uzsver Andrejs Finogenovs, ABB elektrifikācijas biznesa produktu vadītājs.  

Ekoloģiski domājošam patērētājam

SAGA™ ir piemērots tiem, kuri par prioritāti izvirza ilgtspēju un cenšas samazināt ietekmi uz vidi. Šie inovatīvie produkti ir augstas kvalitātes, videi draudzīgs risinājums arhitektiem, dizaineriem un mājokļu īpašniekiem, kuri vēlas dzīvot videi draudzīgi.

Saite

Sazināties ar mums

Lejuplādes

Dalīties ar šo informāciju

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp