Ilgtspēja. Energoefektivitāte. Automatizācija: ABB Partneru dienā

Ilgtspēja. Energoefektivitāte. Automatizācija: ABB Partneru dienā

ABB Partneru diena, kas norisinājās maija beigās, pulcēja nozares ekspertus un biznesa pārstāvjus. Jaunākos sasniegumus tehnoloģiju, energoefektivitātes, ilgtspējas, drošas elektrifikācijas un procesu automatizācijas jomā, prezentēja ABB speciālisti, apliecinot ABB nozīmīgumu ekonomikas virzīšanā uz plašāku elektrifikāciju.

Ilgtspēja un elektrifikācija

Trīs nozīmīgākās tendences ilgtspējīgas enerģētikas nākotnei ir digitalizācija, dekarbonizācija un decentralizāciju. Agris Veliks, Latvijas elektrifikācijas biznesa vadītājs, uzsvēra nepieciešamību pēc ieguldījumiem enerģijas uzglabāšanas sistēmās un viedajās tehnoloģijās, lai attīstītu zaļo enerģiju. ABB Ability™ Energy and Asset Management System palīdz optimizēt enerģijas patēriņu, samazināt uzturēšanas izmaksas un uzlabot iekārtu veiktspēju.

center

Ceļā uz nulles emisijām

ABB mērķis ir sasniegt nulles emisiju līmeni līdz 2050. gadam. Zviedrijas Elektrifikācijas biznesa vadītājs Mats V. Petersons uzsvēra, ka šo mērķi var sasniegt tikai kopā ar partneriem un klientiem. Viens no izciliem piemēriem ir ABB rūpnīca Somijā, kas jau ir oglekļa neitrāla.

Tāpat arī produktu izstrādē ABB izvērtē visu to dzīves ciklu, veicinot otrreizēju pārstrādi un materiālu atkārtotu izmantošanu. Jaunākā ABB dizaina slēdžu un kontaktligzdu sērija SAGA ir izgatavota no bioplastmasas, kas radīta no kokrūpniecības atkritumiem, un ir paredzēta ekoloģiski domājošiem lietotājiem, arhitektiem un dizaineriem. 

E-mobilitātes attīstība

Transports ir viens no lielākajiem CO2 radītājiem Latvijā, tādēļ transporta elektrifikācija ir būtisks jautājums. ABB Latvija e-mobilitātes eksperts Henrijs Jaudzems prezentēja risinājumus elektrotransporta uzlādes infrastruktūrai, ieskaitot ātras uzlādes stacijas un viedo tīklu integrāciju. Jaunākā ABB uzlādes iekārta DC A400 piedāvā intuitīvu dizainu, augstu ROI un uzticamu lietošanu.

Ilgtspējīga robotizācija

Robotizācijas ieviešana ražošanā jau ir realitāte. ABB Latvija robotizācijas vadītājs Artūrs Agejevs norādīja, ka uzņēmumi gūst labumu no robotizētiem procesiem, kuros darbinieki sadarbojas ar robotiem. Latvijā šie risinājumi tiek izmantoti, piemēram, zivju apstrādes ražotnē un DPD izplatīšanas centrā.

Energoefektivitāte un uzturēšana

ABB risinājumi energoefektivitātes uzlabošanai ietver viedās sistēmas enerģijas pārvaldībai, progresīvu automatizāciju un augstas efektivitātes komponentus. ABB elektriskās piedziņas nodaļas vadītājs Latvijā Ņikita Petrovs uzsvēra, ka efektīvi dzinēju un piedziņas risinājumi ir vitāli svarīgi ilgtspējīgai infrastruktūrai, jo rūpnieciskie elektromotori veido 45% no pasaules enerģijas patēriņa.

Kopumā ABB Partneru diena veiksmīgi izcēla uzņēmuma visaptverošo pieeju ilgtspējai. Demonstrējot inovācijas un apņemšanos veidot ilgtspējīgu nākotni, ABB stiprināja savu lomu globālajos centienos apkarot klimata pārmaiņas un veicināt vides atbildību.  

Saite

Sazināties ar mums

Lejuplādes

Dalīties ar šo informāciju

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp