ABB Robotics iepazīstina ar pasaulē pirmo robota apgleznoto automobili

ABB Robotics iepazīstina ar pasaulē pirmo robota apgleznoto automobili

  • ABB PixelPaint robots uz automašīnas pārnes brīnumbērna Advaita Kolarkara (Advait Kolarkar) abstrakto mākslas darbu un digitālā dizaina kolektīva Illusorr ģeometrisko koncepciju
  • Jaunā tehnoloģija sniedz vēl nebijušu precizitāti un vienkāršāku krāsošanas procesu, iegūstot ilgtspējīgu un efektīvu rezultātu
  • Uzlabotā robotizētā tehnoloģija palīdz autobūves uzņēmumiem būt ilgtspējīgākiem un piedāvāt personalizētus risinājumus

ABB Robotics sadarbojās ar diviem pasaulē atzītiem māksliniekiem - astoņus gadus veco Indijas brīnumbērnu Advaitu Kolarkaru (Advait Kolarkar) un Dubaijā bāzēto digitālo kolektīvu Illusorr -, radot pasaulē pirmo robota apgleznoto automobili.
PixelPaint, godalgotā ABB tehnoloģija, precīzi pārnesa Advaita abstrakto zīmējumu un Illusorr trīs krāsu ģeometriskos objektus bez cilvēka palīdzības.

ABB IRB 5500 krāsu robots, kas aprīkots ar 1000 sprauslām printera galviņā, spēja atveidot sarežģīto mākslas darbu uz automašīnas mazāk nekā 30 minūtēs. Iemūžinot sarežģītas un smalkas detaļas, PixelPaint demonstrēja pārsteidzošu precizitāti un ātrumu.

Sami Atija (Sami Atiya), ABB Robotikas un diskrētās automatizācijas biznesa jomas prezidents, komentē: "ABB PixelPaint tehnoloģija ir vairāk nekā evolūcija - tā ir revolūcija. Tas ir spilgts piemērs tam, ka robotizēta automatizācija un mūsu RobotStudio® programmatūra var ne tikai bruģēt ceļu ilgtspējīgākai ražošanai, bet arī precīzi atdarināt mākslas darbu, kurā izmantotas smalkas līnijas, cildinot cilvēka gara oriģinalitāti un skaistumu. Patērētāji arvien vairāk izvēlas īpašus un individualizētus produktus, un mūsu jaunā tehnoloģija to var sniegt, jo PixelPaint spēj precīzi atveidot jebkuru dizainu, radot ne tikai ilgtspējīgu, bet arī finansiāli pieejamu piedāvājumu."

ABB revolucionārā tehnoloģija PixelPaint ir pilnībā mainījusi krāsu uzklāšanas procesu. Dažādu krāsu izmantošana automobiļu krāsošanā parasti tiek veikta vairākos posmos, tādēļ krāsošana vienmēr ir bijusi dārga, darbietilpīga un laikietilpīga. Savukārt ar PixelPaint krāsošanas process ir krietni vieglāks, zīmējums precīzāks un spilgtāks. Krāsu uz automašīnas var uzklāt ļoti ātri, nepieciešama tikai viena krāsošanas reize. Šī jaunā automatizētā tehnoloģija paver plašākas iespējas automobiļu ražotājiem, kuri tagad var piedāvāt klientiem unikāla un personalizēta dizaina automašīnas.

Ians Kallums (Ian Callum), ietekmīgais automobiļu dizainers, kurš bija atbildīgs par Aston Martin Vanquish un arī par novatoriskā Jaguar I-Pace dizainu, norāda: "Automašīna ir kaut kas ļoti īpašs. Cilvēki tai ir emocionāli piesaistīti, automobiļu personalizācija kļūst arvien svarīgāka. Patiesībā es strādāju ar klientiem, kuri vēlas, lai viss automobilis tiktu veidots pēc individuāla pasūtījuma. Šī krāsošanas tehnoloģija, kas spēj sniegt visdažādākos individualizēta dizaina risinājumus  - ir pārsteidzoša."

PixelPaint tehnoloģijas piedāvā ne tikai daudzveidīga dizaina iespējas, to izmantošana veicina arī ražošanas ilgtspēju, nav nepieciešami maskēšanas materiāli un papildu ventilācija, tā tiek samazinātas kaitīgo vielu emisijas un efektīvi izmantoti ūdens un enerģijas resursi. Krāsošanas galviņa, ko koordinē uzņēmuma RobotStudio programmatūra, rūpīgi uzrauga, lai 100% krāsas tiek uzklāta uz automobiļa virsmas, nevis izsmidzināta gaisā. Vairāku krāsu uzklāšana notiek ātri. Produkts caur krāsotavu iziet tikai vienu reizi, kas nozīmē, ka ražošanas laiks var tikt saīsināts pat uz pusi, savukārt izmaksas iespējams samazināt līdz pat 60%.

Lai radītu šo konkrēto mākslas automobili, ABB atjaunoja Volkswagen SUV, kas bija cietis
plūdos 2021. gada vasarā Vācijā. Šī otrreizējā pārstrāde apliecina ABB apņemšanos, kur vien iespējams, ievērot ilgtspēju.

ABB sniedz atbalstu autobūves nozarei

ABB ir viens no līderiem viedās ražošanas un tehnoloģiju izstrādes ieviešanā, sniedzot atbalstu globālajai autobūves nozarei, kas piedzīvo vienu no nozīmīgākajiem pārmaiņu periodiem nesenajā vēsturē. Pārejas posmā kopā ar citām tehnoloģijām arvien vairāk tiks izmantoti roboti, tostarp autonomie mobilie roboti (AMR). Tas ļaus ABB automobiļu nozares klientiem optimizēt komponentu piegādi un savienot integrētas, mērogojamas, modulāras ražošanas līnijaspiemēram,  PixelPaint, lai nodrošinātu dažādu pieprasījumu izpildi. 

Sami Atija komentē: "Mēs esam nozīmīgu pārmaiņu posmā, jaunas automobiļu ražošanas ēras sākumā. Autoražotājiem ir jāapsver dažādas savas darbības iespējas , lai spētu pārietu uz elektrisko transportlīdzekļu būvi. Mēs strādājam, lai nozarei sniegtu atbalstu šajā procesā. Esmu pārliecināts, ka ar viegli pielāgojamu automatizāciju ilgtspējīgs transports ātri kļūs par realitāti."

Par māksliniekiem

Advait Kolarkar
Tikai astoņus gadus vecā Advaita Kolarkara mākslas darbi ir starptautiski atzīti, tie ir kaleidoskopiski un abstrakti. Savos darbos mākslinieks izmanto dažādas formas, sarežģītus rakstus un drosmīgus, savstarpēji savijušos līniju triepienus. No 2022. gada 12. līdz 22. maijam Advaita darbi būs skatāmi Londonas Gagliardi galerijā, star tiem arī daļa no "ABB" robota apgleznotās automašīnas.

Illusorr
Illusorr ir globāls digitālā dizaina kolektīvs, kas atrodas Dubaijā. Radošo darbinieku komanda pārstāv avangarda arhitektūras un dizaina virzienu. Viņu digitālo dizainu iedvesmo daba un zinātniskā fantastika.

Ians Kallums (Ian Callum)
Ians Kallums (CBE) ir britu automobiļu dizainers, kurš strādājis ar tādiem zīmoliem kā Ford, TWR, Aston Martin un Jaguar Land Rover. Divdesmit gadus bijis Jaguar Land Rover dizaina direktors, kur viņš, cita starpā, izstrādāja X-Type, XJ, S-Type, F-Pace un I-Pace.
2006. gadā viņš saņēma Karaliskās mākslas biedrības (Royal Society of Arts) balvu "Royal Designer for Industry" (RDI). Par nopelniem Lielbritānijas automobiļu rūpniecībā Callums 2019. gadā tika iecelts par Britu impērijas ordeņa komandieri (CBE). 2019. gadā Ians Kallums nodibināja savu autobūves un produktu dizaina uzņēmumu CALLUM.

Ian Callum LinkedIn

Saite

Sazināties ar mums

Lejuplādes

Dalīties ar šo informāciju

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp