ABB tehnoloģijas tiks izmantotas pasaulē pirmajā CO2 transportēšanas un uzglabāšanas infrastruktūrā

ABB tehnoloģijas tiks izmantotas pasaulē pirmajā CO2 transportēšanas un uzglabāšanas infrastruktūrā

  • ABB automatizācijas, elektrifikācijas un digitālie risinājumi tiks izmantoti oglekļa uztveršanas projektā Norvēģijā
  • Projekts palīdzēs paātrināt rūpniecības dekarbonizāciju un CO2 savākšanu, nodrošinot CO2 transportēšanu un pastāvīgu uzglabāšanu rezervuāros 2600 metru zem jūras gultnes
  • Plānots uzglabāt vairāk nekā piecus miljonus tonnu CO2 gadā

ABB noslēdzis līgumu ar inženiertehnisko, iepirkuma un būvniecības (EPC) līgumorganizāciju "Aker Solutions", ilgtspējīgas enerģētikas risinājumu līderi. Līgums noslēgts par elektroapgādes, automatizācijas un drošības sistēmu piegādi Norvēģijas "Northern Lights" projektam.

"Northern Lights" ir uzņēmumu "Equinor", "Shell" un "TotalEnergies" kopprojekts, tas ir pirmais oglekļa uztveršanas un uzglabāšanas projekts, kurā izstrādāta infrastruktūra drošai CO2 uzglabāšanai visām rūpniecības nozarēm Eiropā. Projekta pirmo posmu plānots pabeigt 2024. gada vidū, reuzultātā būs iespējams pastāvīgi uzglabāt līdz 1,5 miljoniem tonnu CO2 gadā, bet otrajā attīstības posmā to plānots paplašināt līdz vairāk nekā pieciem miljoniem tonnu gadā.

"Northern Lights" projektā tiks integrēti ABB automatizācijas, elektrifikācijas un digitālie risinājumi, lai nodrošinātu attālinātu jaunā oglekļa dioksīda uztveršanas termināļa darbību un iekārtu optimālu efektivitāti. 

Izmantojot tirgū vadošo kontroles sistēmu ABB Ability™ System 800xA, operatori iegūs lielāku  "Northern Lights" termināļa darbības pārskatāmību. ABB sistēma analizēs gan reāllaika, gan vēsturiskos datus un uzreiz parādīs iekārtas rādītājus un galvenos rezultatīvos rādītājus. Tas ļaus operatoriem pieņemt precīzākus un pamatotākus lēmumus un izvērtēt, vai nepieciešams optimizēt aktīvu un procesu darbību.

"ABB ir gan tirgus līderis sadales vadības kontroles sistēmu jomā, gan ilggadējs partneris, kas labi izprot mūsu uzņēmējdarbību, un ir kompetents gan jūras, gan zemūdens projektu jomā," saka Aker Solutions Northern Lights projekta vadītāja Kristina Glenna (Kristin Glenna). "Tas bija noteicošais faktors mūsu lēmumu pieņemšanā. Mēs vēlējamiet uzticēt attālināto darbību partnerim ar veiksmīgu pieredzi optimizācijas jomā, lai nodrošinātu stabilu pamatu šai svarīgajai attīstībai."

"Spēja uztvert un uzglabāt rūpnieciskās CO2 emisijas, kuras pašlaik nav iespējams novērst, ir ļoti svarīga, ja pasaule vēlas līdz 2050. gadam sasniegt nulles neto emisiju līmeni un 1,7 miljardu tonnu CO2 uztveršanas kapacitāti līdz 2031. gadam1," komentē Pērs Ēriks Holstens (Per Erik Holsten), ABB Eelektrifikācijas biznesa vadītājs Ziemeļeiropā. "Northern Lights" ir nozīmīgs projekts ne tikai tāpēc, ka tas veicina oglekļa aprites cikla līdzsvara atjaunošanu, bet arī tāpēc, ka tas rosina inovācijas. Mēs esam ļoti gandarīti būt daļa no šī aizraujošā projekta, kas veicinās drošāku, gudrāku un ilgtspējīgāku nākotni."

Speciāli būvēti kuģi transportēs uztverto un sašķidrināto CO2  uz “Northern Lights” Øygarden termināli Norvēģijas rietumos, kas tiks attālināti vadīts no "Equinor" uzņēmuma Sture terminālī, kas atrodas aptuveni 7 km attālumā. Lai nodrošinātu attālinātu darbību, ABB uzbūvēs modernu paplašināto operatora darba vietu “Northern Lights” terminālī, kas darbosies tandēmā ar centrālo vadības telpu Stūres terminālī.  Abas iekārtas savstarpēji sazināsies, lai līdz minimumam samazinātu atbildes laiku un nodrošinātu 24/7 attālinātu darbību.

1https://www.iea.org/fuels-and-technologies/carbon-capture-utilisation-and-storage

Saite

Sazināties ar mums

Lejuplādes

Dalīties ar šo informāciju

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp