ABB Latvija uzstāda uzlādes stacijas "airBaltic" elektroauto parkam

ABB Latvija uzstāda uzlādes stacijas "airBaltic" elektroauto parkam

Īstenojot ilgtspējas mērķus un virzoties uz klimatam vēl draudzīgāku darbību, Latvijas lidsabiedrība "airBaltic" elektrificē arī savu autoparku. Lai nodrošinātu efektīvu, ātru un ekonomiski izdevīgu elektroauto uzlādi, ABB Latvija piegādājusi "airBaltic" Terra AC uzlādes stacijas ar jaudas balansēšanas, monitoringa un autentifikācijas funkciju.

"airBaltic" šobrīd pārvalda 22 elektromobiļu floti, kas veido vairāk nekā pusi no uzņēmuma kopējā autoparka. Nesen iegādāti elektromobiļi augstākās vadības komandai. Ilgstošā sekmīgā sadarbība ar "Moller Auto" sniegusi iespējas "airBaltic" autoparku papildināt ar 12 jaunām, pilnībā elektriskām Audi e-tron automašīnām, tādējādi sperot vēl vienu soli ceļā uz oglekļa pēdas samazināšanu un zaļāku planētu.

Terra AC ir viena no populārākajām ABB uzlādes stacijām, piemērota kā uzņēmumu vajadzībām, tā mājsaimniecībām. Uzlādes priekšrocības ir tās nelielais izmērs un lakoniskais dizains, ko uzņēmumi var veiksmīgi pielāgot savam zīmolam. Viedā funkcionalitāte ļauj optimizēt uzlādi, savukārt iebūvētais enerģijas skaitītājs – to kontrolēt. “Terra AC uzlādes stacija ir lieliski piemērota birojiem. Darbinieki no rīta atbrauc uz darbu, un, kamēr viņi strādā, auto var lādēties 4-8 stundas. Uzņēmumam šī iekārtu pārvaldība ir ļoti ērta un vienkārša. Lai veiktu uzlādi, darbinieki var autentificēties ar RFID kartēm, savukārt uzņēmums var veikt enerģijas patēriņa uzskaiti. ABB, līdzīgi kā aviācijas nozarē, drošība ir pirmajā vietā, tādēļ uzlādes stacija ir lietotājam maksimāli droša, tai ir iebūvēta aizsardzība pret dažādiem elektrotīkla traucējumiem,“ uz uzlādes kvalitātēm norāda Aleksandrs Ščedrovs, ABB Latvija E-mobilitātes segmenta vadītājs .

Transporta nozare ir viens no lielākajām CO2 emisiju veicinātājām, patērējot gandrīz 24%no visām emisijām. Visvairāk emisiju no sauszemes transporta patērē tieši pasažieru auto – 60%. Pāreja uz elektroauto var būtiski samazināt CO2 emisijas, tā ne tikai sasniedzot CO2 emisiju mērķus, bet arī mazinot piesārņojumu un trokšņu līmeni, uzlabojot sabiedrības komfortu un veselību.

Elektromobiļu esamība airBaltic autoparkā ļauj samazināt daļu no lidsabiedrības siltumnīcefekta gāzu emisijām, ko rada transportlīdzekļu darbība. Veiktie aprēķini liecina, ka šādā veidā iespējams kompensēt aptuveni 2,3 tonnas oglekļa emisiju uz vienību gadā.

Tuvākajā nākotnē airBaltic plāno pilnībā pāriet uz elektromobiļiem. Lai tas notiktu, svarīga nozīme ir automašīnu uzlādes infrastruktūrai. Pašlaik uzņēmums uzstādījis 25 uzlādes stacijas savu elektromobiļu uzlādēšanai, un mērķis ir uzstādīt vēl 14 papildu stacijas.

Pasaules elektrifkācijas tempi kļūs arvien straujāki, paralēli auto industrijai gan attīstās jūras transporta elektrifikācija, gan tiek veikti dažādi izmēģinājumi arī aviācijas nozarē. Pirmie sekmīgie izmēģinājumi jau ir veikti, un, ļoti iespējams, ka pēc 10 līdz 20 gadiem iekšzemes un starptautiskos lidojumus veiks arī tādi gaisa kuģi, kurus pilnībā darbina elektrība.

Saite

Sazināties ar mums

Lejuplādes

Dalīties ar šo informāciju

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp