ABB informuje o zdarzeniu naruszającym bezpieczeństwo IT

Niedawno ABB zidentyfikowała zdarzenie naruszające bezpieczeństwo IT, które miało wpływ na pewne systemy firmy. Rozpoczęto śledztwo, zaangażowano ekspertów, powiadomiono organy ścigania i podmioty zajmujące się ochroną danych, wdrożono rozwiązania mające na celu ocenę oraz zminimalizowanie skutków zdarzenia. Sytuacja została opanowana.

Wszystkie kluczowe systemy ABB są dostępne, fabryki działają, a firma nieustannie realizuje usługi dla swoich klientów. ABB przywraca obecnie pozostałe systemy i wzmacnia poziom bezpieczeństwa swoich zasobów IT.

ABB ustaliła, że nieupoważniona strona trzecia uzyskała dostęp do części sieci, wdrożyła oprogramowanie typu ransomware, które nie rozprzestrzenia się samoczynnie, i pozyskała określone dane. Firma identyfikuje i analizuje zakres naruszonych danych, cały czas biorąc pod uwagę swoje zobowiązania w zakresie przekazywania informacji. Gdy zajdzie taka potrzeba, ABB będzie komunikować się z zainteresowanymi stronami, np. z poszczególnymi klientami, dostawcami i/lub osobami prywatnymi, których identyfikowalne dane osobowe zostały naruszone.

ABB znajduje się na wczesnym etapie śledztwa i będzie cały czas analizować wpływ wspomnianego zdarzenia. Jednocześnie firma skupia się na bliskiej współpracy z przedstawicielami prawa, swoimi klientami, dostawcami, partnerami i doradcami, aby zminimalizować skutki zaistniałej sytuacji.

ABB jest liderem technologicznym w obszarze elektryfikacji i automatyzacji. Dba o przyszłość świata, w którym zasoby wykorzystywane są w sposób zrównoważony. Nasze rozwiązania to połączenie myśli inżynierskiej, zaawansowanej konstrukcji urządzeń i oprogramowania. Wszystko po to, by usprawniać ich produkcję, transport i późniejszą obsługę. Czerpiąc z ponad 130 lat doświadczeń, obecnie blisko 105 000 pracowników ABB jest zaangażowanych we wprowadzanie innowacji, które stymulują transformację przemysłową. www.abb.com

Linki

Skontaktuj się z nami

Do pobrania

Poleć artykuł

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp