ABB otwiera zaawansowane centrum innowacyjności i produkcji w Xiamen

Nowe centrum integruje wszystkie działania ABB w Xiamen w południowo-wschodnich Chinach, aby stworzyć nowoczesny kampus specjalizujący się w zaawansowanych technologiach.

  • ABB zainwestowała 300 mln dolarów w centrum o powierzchni 425 000 m2, które jest największym ośrodkiem innowacyjności i produkcji ABB.
  • Centrum zatrudnia 3500 osób i obejmuje pełny zakres działalności biznesowej.
  • Inwestycja odzwierciedla silne zaangażowanie ABB w Chinach, gdzie od 1992 roku firma zainwestowała ponad 2,4 mld dolarów.

ABB otworzyła swoją nową siedzibę Xiamen Hub, usytuowaną w miejskim parku przemysłowym Torch Hi-Tech. Nowa lokalizacja łączy pełen łańcuch wartości działalności ABB, w tym R&D, inżynierię, produkcję, sprzedaż i serwis, jak również zarządzanie łańcuchem dostaw i funkcje biznesowe. Centrum zbudowano i wyposażono przy użyciu najnowszych materiałów i systemów przyjaznych dla środowiska, m.in. rekordowo szybkich stacji do ładowania pojazdów elektrycznych produkcji ABB. Lokalizacja ta wyznacza nowe standardy w zakresie zrównoważonego rozwoju.

- Xiamen Hub to największy i jeden z najbardziej zaawansowanych zakładów produkcyjnych ABB. Demonstruje potencjał czwartej rewolucji przemysłowej. Centrum zostało utworzone w celu dostarczania najnowocześniejszych rozwiązań i usług dla naszych klientów w Chinach, jak również dla przedsiębiorstw działających w ramach chińskiej inicjatywy Belt-and-Road – mówi Ulrich Spiesshofer, prezes Grupy ABB. - Skupiając wszystkie nasze działania w jednym centrum, osiągniemy idealną pozycję do wspierania chińskiego programu reform, pomagając miastu Xiamen i całemu regionowi w budowaniu wiodącej pozycji w zaawansowanych gałęziach przemysłu.

Xiamen Hub będzie koncentrować się przede wszystkim na rozwoju i wytwarzaniu produktów oraz dostarczaniu rozwiązań dla Dywizji Produktów i Systemów Elektryfikacji oraz Dywizji Produktów i Systemów Energetyki ABB. Znajduje się tu jedno z największych centrów badawczo-rozwojowych ABB w zakresie systemów niskonapięciowych, jak również laboratorium badawcze specjalizujące się w systemach ultra wysokiego napięcia (UHVDC) 1200 kV, które jest najwyższym poziomem napięcia w Chinach. Na terenie ośrodka znajduje się również pierwsze w Chinach cyfrowe, zdalne centrum serwisowe. Od czasu wprowadzenia w ubiegłym roku wiodącej oferty rozwiązań cyfrowych ABB Ability™ działalność Grupy w zakresie technologii cyfrowych w Chinach zwiększyła się dwukrotnie.

W ceremonii otwarcia Xiamen Hub wzięli udział Pei Jinjia, sekretarz Komitetu Miejskiego Xiamen Komunistycznej Partii Chin, oraz inni przedstawiciele rządu, klienci ABB z sektorów użyteczności publicznej, przemysłu, transportu i infrastruktury, a także przedstawiciele Grupy ABB i lokalne kierownictwo. Jako że Xiamen ma szczególne znaczenie dla działalności ABB w Chinach, firma zorganizowała ważne wydarzenie dla klientów – ABB Customer World – które odbyło się w Międzynarodowym Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym w Xiamen. Wydarzenie zorganizowane zostało w celu zaprezentowania osiągnięć poszczególnych dywizji firmy i zgromadziło ponad 6000 osób.

- Xiamen już od dawna jest jedną z najważniejszych baz przemysłowych ABB w Chinach i na świecie – mówi Chunyuan Gu, prezydent ABB w regionie Azji, Bliskiego Wschodu i Afryki. – 26 lat temumiasto to było miejscem realizacji naszego pierwszego przedsięwzięcia typu joint venture w Chinach i odegrało kluczową rolę w rozwoju ABB w tym regionie świata. Obecnie zatrudniamy w Chinach 18 000 osób w ponad 140 miastach, w tym ponad 2000 w obszarze badań i rozwoju.

Innowacyjne centrum jest jedną z wielu nowych inwestycji ABB realizowanych w Chinach. W październiku firma ogłosiła, że zainwestuje 150 mln dolarów w nowy „zakład przyszłości” w Szanghaju, produkujący rozwiązania z zakresu robotyki. W maju ABB otworzyła nowe Centrum Aplikacji Zrobotyzowanych w Chongqing, które jest już czwartym ośrodkiem ABB tego typu w Chinach. Z kolei w grudniu 2017 uruchomiono Centrum Nowych Technologii Energetycznych ABB Shenzhen, które prowadzi prace badawczo-rozwojowe w zakresie globalnych rozwiązań dla energetyki słonecznej i infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych. Od 1992 roku ABB zainwestowała w Chinach 2,4 mld dolarów.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) jest technologicznym liderem w sieciach energetycznych, produktach elektryfikacji, automatyce przemysłowej, robotyce i systemach napędowych, obsługującym klientów z sektora użyteczności publicznej, przemysłu oraz transportu i infrastruktury na całym świecie. Kontynuując ponad 130-letnią historię innowacji, obecnie ABB tworzy przyszłość cyfryzacji w oparciu o dwie fundamentalne korzyści: dostarczanie energii elektrycznej z dowolnego źródła do dowolnego punktu poboru oraz automatyzacja przemysłu od etapu pozyskania zasobów naturalnych po gotowe wyroby. Jako sponsor tytularny Formuły E, w której startują wyłącznie sportowe samochody elektryczne, ABB przesuwa granice elektromobilności, wpływając na zrównoważoną przyszłość. Grupa ABB zatrudnia około 147 000 pracowników w ponad 100 krajach świata.

Linki

Skontaktuj się z nami

Do pobrania

Poleć artykuł

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp