Najszybsze ładowarki ABB wzmocnią sieć Shell w Polsce

Shell Polska chce rozwijać własną sieć szybkich ładowarek dla pojazdów elektrycznych. Firma zainwestowała w urządzenia ABB o mocy 360 kW, które będą działać pod szyldem Shell Recharge.

Shell Recharge to sieć stacji do ładowania pojazdów elektrycznych, które Shell uruchomił pod własnym szyldem w ponad 30 krajach Europy. Wkrótce ładowarki koncernu staną się powszechne również w Polsce. Firma postawiła na jedne z najszybszych urządzeń dostępnych na rynku: ABB Terra 360. Do tej pory zamówiono 15 takich ładowarek, z czego trzy zostały już zainstalowane: w Radomsku (woj. Łódzkie) oraz Trzciance i Sękocinie Starym (woj. mazowieckie).

fot. arch. Shell Polska
fot. arch. Shell Polska
center

Za pomocą złącza CCS 2, Terra 360 – przy pełnej dostępnej mocy – są w stanie doładować samochód na kolejne 100 km jazdy nawet w 3 minuty (w zależności od modelu samochodu i typu baterii). Urządzenia posiadają ułatwienia dla osób niepełnosprawnych, takie jak nisko umiejscowione kielichy oraz czytelny i duży wyświetlacz. Wyposażono je w system zdalnego monitorowania i diagnostyki online, który usprawnia działania serwisowe i zwiększa dostępność urządzenia.

W 2022 roku Shell podpisał z ABB globalną umową o współpracy. – Cieszymy się, że po pierwszych dostawach do Niemiec, również w Polsce Shell zdecydował się na nasze najmocniejsze urządzenia – mówi Krzysztof Marat, dyrektor ds. rozwoju rynku elektromobilności w ABB w Polsce. – Shell ma jasną wizję rozbudowy swojej sieci, stawiając wyłącznie na szybkie ładowanie w technologii prądu stałego. To merytoryczny i zdecydowany partner, którego wspieramy od kilku miesięcy w zakresie dostaw, uruchomienia oraz lokalnego serwisu.

  • fot. arch. Shell Polska
  • fot. arch. Shell Polska
  • fot. arch. Shell Polska

Obecnie Shell Polska posiada ponad 453 stacji paliw. Według zapowiedzi firmy, stacje do ładowania działające pod szyldem Shell Recharge będą stawiane nie tylko w tego typu lokalizacjach. Shell jest zainteresowany również takimi miejscami jak centra handlowe. Ładowarki działające w ramach sieci mają mieć moc od 100 do 360 kW.

Linki

Skontaktuj się z nami

Do pobrania

Poleć artykuł

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp