- Platforma zwiększa produktywność i elastyczność biznesu dzięki szybszej, bardziej precyzyjnej i bardziej autonomicznej automatyzacji
- Wynik strategicznej inwestycji o wartości 170 milionów dolarów w platformę sterowania nowej generacji w celu przyspieszenia zaawansowanej i bardziej zrównoważonej automatyzacji.
- Unikalna, pojedyncza architektura sterowania integruje pełną gamę sprzętu i oprogramowania ABB Robotics.
ABB Robotics uruchomiła dziś OmniCore™, inteligentną platformę automatyzacji, która jest szybsza, bardziej precyzyjna i bardziej zrównoważona, aby wzmocnić, ulepszyć i zabezpieczyć przyszłość businessu.
Platforma OmniCore, będąca wynikiem ponad 170 milionów dolarów inwestycji w robotykę nowej generacji, stanowi krok w kierunku modułowej i przyszłościowej architektury sterowania, która umożliwi pełną integrację sztucznej inteligencji, czujników, chmury i systemów przetwarzania brzegowego w celu stworzenia najbardziej zaawansowanych i autonomicznych aplikacji robotycznych.
"Dla naszych klientów automatyzacja jest strategicznym wymogiem, ponieważ szukają większej elastyczności, prostoty i wydajności w odpowiedzi na globalne megatrendy związane z niedoborem siły roboczej, niepewnością i potrzebą bardziej zrównoważonego działania" - powiedział Sami Atiya, szef Obszaru Biznesu Robotyki i Automatyki Dyskretnej ABB. "Dzięki rozwojowi zaawansowanej mechatroniki, sztucznej inteligencji i systemów wizyjnych, nasze roboty są bardziej dostępne, wydajne, elastyczne i mobilne niż kiedykolwiek wcześniej. Ale coraz częściej muszą również płynnie współpracować, z nami i ze sobą nawzajem, aby wykonywać więcej zadań w większej liczbie miejsc. Właśnie dlatego wprowadzamy OmniCore, nowy kamień milowy w naszej 50-letniej historii robotyki; unikalną, pojedynczą architekturę sterowania - jedną platformę i jeden język, który integruje naszą pełną gamę wiodącego sprzętu i oprogramowania".
Wiodąca w swojej klasie wydajność działania OmniCore zapewnia dokładność ścieżki robota na poziomie poniżej 0,6 mm, z wieloma robotami działającymi z dużą prędkością do 1600 mm na sekundę. Otwiera to nowe możliwości automatyzacji w precyzyjnych obszarach, takich jak spawanie łukowe, montaż wyświetlaczy telefonów komórkowych, klejenie i cięcie laserowe. Ogólnie rzecz biorąc, OmniCore umożliwia robotom pracę do 25 procent szybciej i zużycie do 20 procent mniej energii w porównaniu z poprzednim kontrolerem ABB.
OmniCore jest zbudowany w oparciu o skalowalną, modułową architekturę sterowania, która oferuje szeroki wachlarz funkcji do tworzenia niemal każdej aplikacji, jaką można sobie wyobrazić, dzięki czemu jest odpowiedni dla firm zajmujących się automatyzacją w istniejących i nowych segmentach, takich jak biotechnologia i budownictwo. Dzięki ponad 1000 funkcji sprzętowych i programowych klienci mogą łatwo projektować, obsługiwać, konserwować i optymalizować operacje. Jest to możliwe dzięki funkcjom oprogramowania, w tym ABB Absolute Accuracy i PickMaster® Twin, a także opcjom sprzętowym obejmującym zewnętrzne osie i systemy wizyjne oraz magistrale polowe.
"Różnica OmniCore polega na jego zdolności do zarządzania ruchem, czujnikami i sprzętem aplikacyjnym w jednym holistycznym, zunifikowanym systemie" - powiedział Marc Segura, szef dywizji ABB Robotics. "OmniCore otwiera drzwi do całego portfolio sprzętu i oprogramowania ABB Robotics, w dowolnej kombinacji w ramach jednej platformy sterowania, oferując nieskończone możliwości i więcej dróg do tworzenia wartości. Na przykład OmniCore umożliwia producentom samochodów zwiększenie prędkości produkcji, oferując ogromną przewagę konkurencyjną, zwiększając produkcję prasy z 12 do 15 uderzeń na minutę, aby wyprodukować 900 części na godzinę. Świętując 50-lecie naszej działalności w dziedzinie robotyki, wierzymy, że OmniCore oferuje potencjał dla wielu innych przełomowych rozwiązań w branży, umożliwiając naszym klientom ze wszystkich sektorów sprostanie wyzwaniom, które przed nimi stoją".
OmniCore jest najnowszym osiągnięciem w 50-letniej historii innowacji ABB Robotics, począwszy od pierwszego na świecie robota sterowanego mikroprocesorem w 1974 roku, uruchomienia oprogramowania RobotStudio® w 1998 roku i przejęcia Sevensense w 2024 roku, aby wprowadzić wiodącą w branży technologię nawigacji opartą na sztucznej inteligencji do swoich robotów mobilnych.
Dowiedz się więcej o 50-leciu ABB Robotics na LinkedIn, X, Facebooku i Instagramie lub odwiedź naszą dedykowaną stronę internetową , aby uzyskać wszystkie najnowsze wiadomości i aktualizacje - https://new.abb.com/products/robotics/events/50-years-of-robotic-innovation
Omnicore zastępuje kontroler ABB Robotics IRC5, który zostanie wycofany w czerwcu 2026 roku. ABB będzie nadal wspierać swoich klientów korzystających z IRC5 za pomocą części zamiennych i usług przez pozostały okres eksploatacji robota.
Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową ABB
ABB jest liderem technologicznym w obszarze elektryfikacji i automatyzacji. Dba o przyszłość świata, w którym zasoby wykorzystywane są w sposób zrównoważony. Nasze rozwiązania to połączenie myśli inżynierskiej, zaawansowanej konstrukcji urządzeń i oprogramowania. Wszystko po to, by usprawniać ich produkcję, transport i późniejszą obsługę. Czerpiąc z ponad 140 lat doświadczeń, obecnie blisko 105 000 pracowników ABB jest zaangażowanych we wprowadzanie innowacji, które stymulują transformację przemysłową. www.abb.com
ABB Robotics & Discrete Automation, jako jeden z wiodących na świecie dostawców robotyki i automatyzacji maszyn, jest jedyną firmą posiadającą kompleksowe i zintegrowane portfolio obejmujące roboty, autonomiczne roboty mobilne i rozwiązania automatyzacji maszyn, zaprojektowane i zaaranżowane przez nasze oprogramowanie tworzące wartość. Pomagamy firmom różnej wielkości i z różnych sektorów - od motoryzacji po elektronikę i logistykę - stać się bardziej odpornymi, elastycznymi i wydajnymi. ABB Robotics & Discrete Automation wspiera klientów w przejściu do połączonej i współpracującej fabryki przyszłości. Obszar biznesowy zatrudnia około 11 000 osób w ponad 100 lokalizacjach w około 53 krajach. go.abb/robotics