Energetyka odnawialna spod znaku ABB na targach EXPOPOWER 2013

Spośród 200 wystawców z 11 krajów biorących udział w targach EXPOPOWER 2013, ABB po raz kolejny znajdzie się w gronie tych, którzy wyznaczają trendy w zakresie efektywnych, energooszczędnych rozwiązań dla energetyki. Tym razem firma położy nacisk na odnawialne źródła energii.

Stoisko ABB podczas targów EXPOPOWER 2012
Stoisko ABB podczas targów EXPOPOWER 2012

"Rozwiązania dla energetyki odnawialnej to punkt wyjścia naszej obecności na tegorocznych targach w Poznaniu. Drugiego dnia targów weźmiemy udział w konferencji organizowanej przez poznański oddział Stowarzyszenia Elektryków Polskich, na której pokażemy nasze możliwości w zakresie fotowoltaiki. Czynimy to w momencie, gdy nie powstała jeszcze ustawa o odnawialnych źródłach energii, ale chcemy już teraz pokazać klientom, jakie możliwości techniczne istnieją w tym segmencie generacji i czego można się spodziewać po tym obiecującym rynku" - powiedział Tomasz Wolanowski, dyrektor handlowy ABB w Polsce. "Oprócz tego zapraszamy oczywiście na nasze stoisko, na którym zaprezentujemy produkty idealnie wpisujące się w najnowsze trendy - innowacyjności, ekologii i efektywności energetycznej".

Na swoim stoisku ABB pokaże cztery, stosunkowo nowe produkty. Transformator amorficzny, charakteryzujący się kilka razy mniejszymi stratami jałowymi mocy w porównaniu do standardowych transformatorów zyskuje coraz większe uznanie producentów energii. ABB tylko na rynku polskim sprzedała już około 3000 tych urządzeń.

Z kolei wyłącznik próżniowy SN typu Vmax, który jest kompaktową alternatywą dla tradycyjnego już wyłącznika VD4, zwiększa bezpieczeństwo i niezawodność przesyłu energii elektrycznej ograniczając jednocześnie koszty instalacji. Vmax będzie "debiutować" na polskim rynku właśnie przy okazji targów Expopower.

Szczególne miejsce na stoisku zajmą dwa przemienniki częstotliwości - ACS880 oraz ACS850 z silnikiem reluktancyjnym, które ABB wprowadziła do sprzedaży wychodząc naprzeciw coraz bardziej rygorystycznym wymaganiom odnoszącym się do poziomu efektywności energetycznej aplikacji wykorzystujących silniki elektryczne. Silnik reluktancyjny charakteryzuje się większą mocą, lepszą sprawnością energetyczną, mniejszą temperaturą pracy i większą niezawodnością w porównaniu do standardowego silnika asynchronicznego o tym samym rozmiarze.

Rozwiązanie to bardzo dobrze wpisuje się w ideę efektywności energetycznej, prezentowaną przez ABB na targach, ponieważ pakiety (przemiennik wraz z silnikiem oraz specjalistycznym oprogramowaniem) dedykowane są dla aplikacji pompowych i wentylatorowych, w których najszybciej można zaobserwować znaczące obniżenie zużycia energii elektrycznej (nawet 60 proc. w porównaniu do pracy pompy czy wentylatora z silnikiem zasilanym bezpośrednio z sieci), co przekłada się na obniżenie kosztów eksploatacyjnych oraz szybszy zwrot z inwestycji.

"Targi Expopower to miejsce, w którym już od kilku lat największe firmy sektora energetycznego decydują się na pokazanie swoich nowości produktowych i gdzie podejmujemy naszych klientów w bardzo dobrej, nowoczesnej infrastrukturze. Tak będzie i tym razem. Urządzenia, które już zyskały uznanie na rynku polskim lub wkrótce je zdobędą, zaprezentowane zostaną na nowoczesnym, interaktywnym stoisku" - dodał Tomasz Wolanowski.

Targi EXPOPOWER 2013 w Poznaniu odbędą się w dniach 14-16 maja.
Ekspozycja ABB - hala 7, stoisko nr 18. Konferencja pt. "Układy elektryczne dla fotowoltaiki (PV) oraz rozdzielnice SN z SF6" - 15 maja, pawilon 7, sala 1G oraz 1H.

Linki

Skontaktuj się z nami

Do pobrania

Poleć artykuł

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp