Grafen w roli głównej podczas finału 11. edycji Konkursu o Nagrodę ABB

Zakończyła się jedenasta już edycja Konkursu o Nagrodę ABB. Nagrodę główną w wysokości 30 tys. złotych otrzymał dr inż. Grzegorz Soboń za pracę, która opisuje m.in. nowatorskie zastosowanie grafenu.

Konkurs o Nagrodę ABB to prestiżowe wydarzenie, angażujące środowisko akademickie z różnych rejonów Polski. W tegorocznej edycji konkursu wzięli udział absolwenci szkół wyższych m.in. z Krakowa, Wrocławia, Łodzi, Warszawy i Gliwic.

Konkurs obejmuje obronione prace magisterskie, inżynierskie oraz doktorskie z takich dziedzin jak elektroenergetyka, energoelektronika, automatyka i diagnostyka przemysłowa, inżynieria, nanotechnologia, czy też technologie i systemy informatyczne.

Nagrodę główną w wysokości 30 000 PLN otrzymał:
Dr inż. Grzegorz Soboń - Politechnika Wrocławska, Wydział Elektroniki, za pracę doktorską "Światłowodowe układy typu MOPA do generacji i wzmacniania ultrakrótkich impulsów laserowych w III oknie telekomunikacyjnym".

Dwa równorzędne Wyróżnienia po 15 000 PLN otrzymali:
Dr inż. Rafał Zybała - Akademia Górniczo-Hutnicza, Wydział Inżynierii Materiałowej i Ceramiki, za pracę doktorską "Wysokotemperaturowy segmentowy moduł termoelektryczny"

Mgr inż. Paweł Zielonka - Politechnika Warszawska, Wydział Elektryczny, za pracę magisterską "Beztransformatorowy system zasilania gwarantowanego z przekształtnikiem sieciowym o wysokim współczynniku mocy"

Linki

Skontaktuj się z nami

Do pobrania

Poleć artykuł

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp