Aktory załączające ABB – nowa generacja przełączników

ABB od wielu lat specjalizuje się we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań i systemów, w tym dla automatyki budynkowej. W nowej ofercie produktów znajdują się aktory załączające KNX, m.in. kompaktowe Combi oraz urządzenia w wersjach Standard i Professional.

Jak mówi Jarosław Grabowski, z biznesu automatyki budynków i osprzętu elektroinstalacyjnego ABB w Polsce, głównym priorytetem firmy jest zapewnienie takich technologii, które dają klientom odpowiednie możliwości, a ponadto optymalizują zużycie energii.

Nowa gama aktorów załączających ABB i-bus® KNX Standard oferuje największy i najbardziej uniwersalny wybór komponentów, które spełniają wszystkie główne wymagania w nowoczesnych projektach komercyjnych. Dzięki wielu dostępnym urządzeniom o różnych możliwościach, od 2- do 12-kanałowych, klienci mogą teraz znaleźć aktor złączający idealnie dopasowany do danego zastosowania, co przekłada się na dodatkowe oszczędności podczas montażu rozdzielnicy.

Gama aktorów załączających ABB i-bus KNX - Combi, Standard, Professional
Gama aktorów załączających ABB i-bus KNX - Combi, Standard, Professional

Aktory załączające i-bus® KNX Standard sprawdzają się w uniwersalnych zastosowaniach w nowoczesnych budynkach handlowych. Te 12 urządzeń z powodzeniem wykorzystuje się w budynkach komercyjnych. Umożliwiają one łatwą instalację oraz montaż i demontaż bez użycia narzędzi, a także zapewniają oszczędność czasu i pieniędzy na etapie uruchomienia dzięki przyjaznemu interfejsowi.

Z kolei aktory złączające ABB i-bus® KNX Professional charakteryzują się doskonałymi parametrami w zakresie przełączania i poprawionymi funkcjami zarządzania energią. Są przystosowane do użycia w dużych budynkach komercyjnych, obejmują osiem urządzeń zaprojektowanych z myślą o niezawodnym przełączaniu pojemnościowych obciążeń do 20 A.

Dzięki czterem usprawnionym funkcjom kontrolowania obciążenia i zużycia energii na potrzeby wykonywania pomiarów, monitorowania, mierzenia i zarządzania, użytkownicy zyskują kompleksowy wgląd w zużycie energii i mogą weryfikować jej przepływ. Podczas parametryzacji aktorów złączających Professional istnieje możliwość zaprogramowania różnych ustawień lub scen, pozwalających np. wyłączać światła, gdy nie są one potrzebne, a tym samym obniżyć rachunki za prąd. Użytkownicy mogą wyłączać wybrane obciążenia przy użyciu energii z fotowoltaiki, aby zredukować pobór energii z sieci.

„Nieustannie poszukujemy nowych sposobów, by zapewnić klientom komfort i wszechstronność wykorzystywanych technologii. Z najnowszymi urządzeniami w naszej gamie aktorów załączających mamy teraz największe portfolio na rynku i możemy zaoferować rozwiązania do każdego typu budynku. Co więcej, dajemy klientom narzędzia, dzięki którym mogą upewniać się, że budynki zużywają energię tylko wtedy i tylko tam, gdzie jest to potrzebne” – powiedział Jarosław Grabowski .

Linki

Skontaktuj się z nami

Do pobrania

Poleć artykuł

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp