Wybrane usługi cyfrowe ABB dostępne nieodpłatnie do końca 2020 roku

Darmowe rozwiązania mają wesprzeć funkcjonowanie newralgicznych placówek opieki zdrowotnej, przedsiębiorstw użyteczności publicznej oraz obiektów przemysłowych i handlowych.

W obliczu skutków epidemii koronawirusa, odczuwanych przez niemal wszystkie sektory i rynki na świecie, biznesy Elektryfikacji oraz Robotyki i Automatyki Dyskretnej ABB podjęły decyzję, która może pomóc w utrzymaniu ciągłości działania wielu przedsiębiorstw. Do końca tego roku można nieodpłatnie odnowić lub rozpocząć subskrypcję m.in. oprogramowania ABB Ability™ EDCS, ABB Ability™ Connected Services, RobotStudio® oraz wybranych rozwiązań ABB Ability™ SaaS (Software-as-a-Service).

  • fot. arch. ABB
  • fot. arch. ABB

Biznes Elektryfikacji ABB dostarcza narzędzia dla infrastruktury krytycznej: od zdalnego monitorowania i diagnostyki systemów zasilania w aplikacjach wykorzystywanych w opiece zdrowotnej, po rozwiązania w zakresie zarządzania energią i budynkami użyteczności publicznej oraz obiektami komercyjnymi i przemysłowymi.

Z kolei Robotyka ABB do końca tego roku udostępnia klientom nieodpłatnie swoje najważniejsze usługi, które obejmują: monitorowanie stanu i diagnostykę, narzędzie do programowania i symulacji offline, zdalne rozwiązywanie problemów oraz monitorowanie linii produkcyjnych.

W ten sposób przedsiębiorstwa mogą czerpać korzyści z rozwiązań cyfrowych, które umożliwiają zabezpieczenie krytycznych instalacji elektrycznych, zdalne zarządzanie liniami produkcyjnymi i ogólne zwiększenie wydajności. Jest to szczególnie istotne obecnie, gdy kładziemy coraz większy nacisk na pracę zdalną i utrzymanie dystansu społecznego.

Biznes Elektryfikacji

Wybrane, bezpłatne rozwiązania z zakresu zarządzania energią i zasobami, dostępne na platformie ABB Ability Marketplace™:

ABB Ability™ Electrical Distribution Control System (EDCS), czyli system kontrolowania rozdziału energii elektrycznej – cyfrowa platforma do zarządzania energią, która może pomóc firmom obniżyć koszty operacyjne nawet o 30 proc.

ABB Ability™ Backup Management dla instalacji elektrycznych – DataCare, umożliwiający wygodne udostępnianie informacji technicznych dotyczących przekaźników zabezpieczeniowych i sterujących.

Ponadto ABB zniesie opłaty za trzy nowe rozwiązania automatyki ABB dla budynków komercyjnych (dostępne za pośrednictwem myBuildingsPortal), które zwiększają bezpieczeństwo poprzez zdalne zarządzanie:

Building Care Service daje klientom dostęp do IoT Dashboard Server, który zapewnia pełny podgląd i sterowanie budynkami. DALI Manager umożliwia z kolei kontrolę systemów oświetlenia awaryjnego DALI za pośrednictwem IoT Dashboard Server.

Funkcja Video Streaming and Storage dla produktów z rodziny smartIP VideoControl umożliwiająca operatorom budynków zdalne oglądanie nagrań przesyłanych bezpośrednio z ich systemu CCTV ABB. Nagrania przesyłane strumieniowo są również zapisywane online i mogą być odtwarzane później.

Funkcja Remote Lock Release dla produktów smartIP VideoControl pozwalająca operatorom budynków na zdalne otwieranie elektronicznych zamków drzwiowych.

Biznes Robotyki i Automatyki Dyskretnej

Udostępnione nieodpłatnie usługi obejmują:

ABB Ability™ Connected Services (Monitorowanie Stanu i Diagnostyka) – platforma monitoruje stan i wydajność pojedynczych robotów lub całej floty, pomagając klientom w zdalnym monitorowaniu i uruchamianiu aplikacji zrobotyzowanych przy zachowaniu optymalnej wydajności. Użytkownik otrzymuje praktyczną wiedzę, która pozwala rozwiązywać potencjalne problemy, mogące doprowadzić do kosztownych i nieplanowanych przestojów.

Kluczowe funkcje obejmują:

  • Bezpieczna usługa monitorowania i diagnostyki 24/7.
  • Identyfikacja najczęstszych awarii.
  • Monitorowanie stanu i analiza trendów dla jednostek mechanicznych i parametrów kontrolera.
  • Natychmiastowe powiadomienia o krytycznych alarmach za pośrednictwem poczty elektronicznej.
  • Migawka systemu w przypadku alarmu dla szybkiej analizy przyczyn wyjściowych.
  • Portal MyRobot i pulpit alarmowy z aktualnymi informacjami.
  • Wirtualne wsparcie szkoleniowe w godzinach pracy.

RobotStudio® - narzędzie do przygotowywania symulacji i programowania offline, umożliwiające tworzenie cyfrowej repliki (cyfrowy bliźniak) zasobów fizycznych lub systemów. Dzięki temu można zdalnie zobaczyć to, co dzieje się na linii produkcyjnej. W RobotStudio® możemy symulować i testować kompletną instalację robota w wirtualnym środowisku 3D bez konieczności odwiedzania lub zakłócania działania rzeczywistej linii produkcyjnej. Wszystkie funkcje, w tym nakładki do PowerPacks i konwertery CAD, cyfrowe bliźniaki i spotkania w wirtualnej rzeczywistości, są teraz dostępne bezpłatnie.

Klienci, którzy chcą korzystać bezpłatnie z oprogramowania, powinni skontaktować się z lokalnym przedstawicielem handlowym ABB.

ABB jest liderem technologicznym, który wspiera cyfrową transformację przemysłu. Mając za sobą ponad 130 lat tworzenia innowacji, firma prowadzi działalność w ramach czterech globalnych biznesów – Elektryfikacji, Automatyki Przemysłowej, Systemów Napędowych oraz Robotyki i Automatyki Dyskretnej – wspieranych przez platformę cyfrową ABB Ability™. Biznes Produktów i Systemów Energetyki zostanie w 2020 roku sprzedany firmie Hitachi. ABB działa w ponad 100 krajach świata i zatrudnia około 147 000 pracowników. www.abb.com

Linki

Skontaktuj się z nami

Do pobrania

Poleć artykuł

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp