Na straży bezpieczeństwa inteligentnego domu – poznaj ABB Welcome IP!

System domofonowy ABB Welcome IP to nowy wymiar dbania o domowe bezpieczeństwo. Sterowany z każdego miejsca na ziemi przy pomocy aplikacji, wyposażony w nowy interfejs operacji 3D, płaskie ikony i obraz dzwoniącego, zapewnia łączność bez względu na odległość między modułami. Seria Welcome IP otwiera także drzwi do stworzenia kompleksowej ochrony domu – możliwe jest połączenie z systemem automatyki domowej oraz integracja z platformą alarmową i monitoringiem wideo.

System domofonowy do zadań specjalnych

Systemy i urządzenia smart home nieustannie się zmieniają. Kierunkiem rozwoju jest coraz mocniejsza i szybsza łączność, a także bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Właśnie takie wymagania spełnia nowa seria ABB-Welcome IP, która tworzy zaawansowany system wideodomofonowy, zapewniający komunikację w rozdzielczości HD między punktami wewnątrz i na zewnątrz budynku.To unikalne rozwiązanie można z powodzeniem łączyć z innymi systemami, np. automatyki domowej ABB, a także rozwiązaniami do kontroli dostępu czy monitoringu wideo. Dzięki temu dom zyskuje nowe, funkcjonalne i przede wszystkim komfortowe oblicze.

System ABB Welcome IP powstał z myślą o wszystkich rodzajach budynków: domach jedno i wielorodzinnych, zamkniętych osiedlach, biurowcach i wysokościowych budynkach mieszkalnych. Seria Welcome IP charakteryzuje się wyeliminowaniem ograniczeń przestrzennych, więc system można cały czas rozbudowywać, uwzględniając obecne i przyszłe potrzeby mieszkańców, np. przez dodanie nowych rozwiązań. Co ważne, system można zainstalować zarówno w nowych inwestycjach, jak i istniejących i wykończonych domach.

Funkcje nastawione na wygodę i bezpieczeństwo

ABB Welcome IP wita gości już na wejściu do budynku, zapewniając dwustronną komunikację. Możliwa jest także kontrola dostępu na wielu poziomach. Przykład? Przekazywanie połączeń do portierni lub administracji budynku czy sterowanie windą w zależności od uprawnień. Nowością serii Welcome IP jest także podłączenie do konkretnej stacji w wybranym pomieszczeniu, co jest rozwiązaniem wygodnym szczególnie w biurach i budynkach komercyjnych, gdy użytkownik chce umożliwić dostęp do budynku osobie przychodzącej na spotkanie. Wśród ciekawych funkcji warto wymienić także wysyłanie wiadomości tekstowych do stacji w pomieszczeniu portierni, co pozwala, np. zarezerwować przestrzeń wspólną do grillowania na terenie wspólnoty.

W zależności od potrzeb system można rozbudowywać m.in.: o interfejs do kamer IP, funkcje dla administracji budynku czy ochrony portierni. Możliwa jest także pełna integracja z systemami automatyki budynkowej ABB, alarmem przeciwpożarowym i przeciwwłamaniowym, ale to nie koniec możliwości. Nowe rozwiązania ABB z serii IP tworzą razem kompleksowy system zabezpieczający dom i jego otoczenie. IP Welcome z powodzeniem łączy się z systemem nadzoru wideo - ABB-Video Control, który przesyła strumieniowo filmy przez całą dobę. Użytkownik może przeglądać nagrania zdalnie, a dodatkowo możliwy jest także dostęp do elektronicznych zamków drzwiowych. Ich otwieranie i zamykanie przy pomocy aplikacji lub automatycznie według harmonogramu umożliwia system ABB-Access-Control.

Serię ABB Welcome IP można dostosować do charakteru każdego budynku i potrzeb mieszkańców. Dzięki połączeniu z zasilaniem przez Ethernet (PoE) duże odległości między modułami nie stanowią problemu, możliwe jest podłączenie nieograniczonej liczby kanałów i urządzeń w jednym budynku, które komunikują się ze sobą przez router. Instalacja nie wymaga dodatkowego okablowania, a połączenie przez PoE upraszcza pracę instalatora i podłączenie późniejszych urządzeń domofonowych.

Technologie w zgodzie z dobrym designem

System wyróżnia się także nowoczesnym i prostym designem. Panel ABB-Welcome IP Touch 7”, czyli ultracienka, płaska stacja wewnętrzna, wyposażona w panel dotykowy z hartowanym szkłem może być ozdobą każdego wystroju wnętrza. Interfejs charakteryzuje się prostą, intuicyjną obsługą z dużymi przyciskami i wyraźnymi symbolami, co ułatwia bezpieczną kontrolę nad wszystkimi funkcjami systemu. Seria ABB Welcome była wielokrotnie nagradzana i doceniana przez środowisko architektoniczne. Zdobyła tytuł m.in. „Najmodniejszego produktu gospodarstwa domowego” magazynu Trendshome Magazine czy nagrodę Red Dot Award.

Linki

Skontaktuj się z nami

Do pobrania

Poleć artykuł

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp