World EV Day – deklaracja elektromobilnej przyszłości

Przy okazji odbywającego się 9 września World EV Day, kierowcy z ponad 60 krajów zadeklarowali, że przesiądą się do pojazdu elektrycznego.

Kampania online, uruchomiona przez ABB i Green.TV, skupia się na kluczowej roli pojazdów elektrycznych w rozwoju zrównoważonej mobilności. Kierowcy mogli złożyć deklarację, że ich następny samochód będzie miał napęd elektryczny.

fot. arch. ABB
fot. arch. ABB

Do dziś najwięcej podpisanych deklaracji złożyli użytkownicy z Wielkiej Brytanii (29 proc. wszystkich podpisów). Na podium znalazły się również Indie (13 proc.) i Stany Zjednoczone (11 proc.). Pierwszą piątkę zamyka Finlandia i Kanada.

– World EV Day to ważny krok w historii elektromobilności. Jako główny partner wydarzenia cieszymy się, że tak wielu osób zadeklarowało chęć pozytywnej zmiany – powiedział dyrektor biznesu Elektryfikacji ABB Tarak Mehta. – Chcemy inspirować kierowców i pokazywać im zrównoważoną, zelektryzowaną przyszłość. Podążając tą ścieżką uruchomiliśmy w Wielkiej Brytanii pilotażowy program elektryfikacji floty. Wkrótce program obejmie Holandię i inne kraje.

World EV Day zaangażował wielu partnerów i liderów branży do zintensyfikowania działań mających na celu wsparcie użytkowników pojazdów elektrycznych. W ramach wydarzenia online zorganizowano m.in. seminaria. Dyskutowano o różnych kwestiach: o ekologicznym programie ożywienia gospodarczego („Green Recovery”), ale i o marketingu pojazdów elektrycznych. Poprzez media społecznościowe oraz portal Worldevday.org wydarzenie przybrało formę platformy z ogólnodostępnymi informacjami, ciekawostkami i analizami.

– Mamy nadzieję, że dzięki World EV Day pomogliśmy uwypuklić problem dekarbonizacji transportu i zachęcić kierowców to szukania zelektryzowanych rozwiązań, które pomogą nam funkcjonować z większym poszanowaniem dla środowiska – powiedział Ade Thomas, założyciel Green.TV.

ABB jest globalnym liderem w obszarze elektromobilności. Tworząc innowacyjne rozwiązania dla branży, firma może pochwalić się ogromnym doświadczeniem i rekordową liczbą zainstalowanych szybkich ładowarek DC (14 tys. sztuk w ponad 80 krajach). Niedawno ABB otrzymała tytuł Global E-mobility Leader 2019 za rolę w promowaniu rozwiązań dla zrównoważonego transportu.

Wspomniana deklaracja jest wciąż dostępna na stronie: https://www.worldevday.org/ev-pledge. Kampania będzie kontynuowana poprzez globalną sieć partnerów World EV Day, a informacje odnośnie liczby podpisów będą na bieżąco aktualizowane.

ABB (ABBN: SIX Swiss Ex) jest wiodącą globalną firmą technologiczną, która stymuluje transformację gospodarek i społeczeństw, budując ich przyszłość w sposób wydajny i zrównoważony. Wzbogacając produkty elektryfikacji, robotyki, automatyki i systemów napędowych o rozwiązania cyfrowe, ABB wyznacza nowe granice technologii i poziomy efektywności. Za sukcesem firmy stoi 110 tys. pracowników w ponad 100 krajach, którzy kontynuują ponad 130‑letnią historię ABB. www.abb.com

Linki

Skontaktuj się z nami

Do pobrania

Poleć artykuł

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp