Robot, który produkuje ekologiczne meble

Dzięki innowacyjnemu podejściu, robot ABB wytwarza eleganckie meble z tego, co w innym przypadku byłoby zwykłym odpadem.

640 tys. ton sieci rybackich jest każdego roku wyrzucanych do mórz. Dodatkowe 150 milionów ton śmieci unosi się na oceanicznych wodach.

W ramach pionierskiego projektu szwedzka firma Sculptur, zajmująca się zrównoważonym wzornictwem, przekształca wyrzucane sieci i plastikowe odpady w meble. Wykorzystuje do tego robota ABB, który działa niczym zaawansowana drukarka 3D.

Robot może stosować formowanie wtryskowe tworzyw sztucznych pod dowolnym kątem. Jest więc znacznie praktyczniejszy od konwencjonalnych drukarek 3D, a do tego pomaga zaoszczędzić około 50 proc. materiałów potrzebnych do produkcji.

Za pomocą programu ABB RobotStudio, który rozszerzono o nowy dodatek do zastosowań druku 3D, tworzy się kompletnego cyfrowego bliźniaka. W aplikacji można zaprogramować robota w zaledwie kilka minut. W sumie potrzeba niespełna dwóch godzin, aby zaprojektowany mebel został wyprodukowany.

Sculptur i ABB kierują się tą samą filozofią: dzięki połączeniu produktów pochodzących z recyklingu i najnowocześniejszych technologii, świat może być nieco bardziej „zielony”.

Linki

Skontaktuj się z nami

Do pobrania

Poleć artykuł

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp