5 powodów, dla których pokochasz swój inteligentny dom

Inteligentne domy są zaprojektowane tak, aby nasze życie było prostsze, bezpieczniejsze, energooszczędne i wygodniejsze.

center

W dzisiejszym świecie prawie wszystko, co robimy, jest związane z technologią. Od smartfonów wyposażonych w setki funkcji po inteligentne urządzenia codziennego użytku – postęp technologiczny zapewnia nam kontrolę na wyciągnięcie ręki.

Obejmuje to możliwość sterowania różnymi funkcjami domu, w którym mieszkamy. Wyobraź sobie, że możesz sterować oświetleniem, żaluzjami, ogrzewaniem i drzwiami za pomocą aplikacji na smartfonie. Tak, to naprawdę jest bardzo proste.

Istnieje wiele powodów, dla których warto pokochać inteligentny dom. Po pierwsze, sprawia, że życie jest o wiele wygodniejsze. Jeśli zaprosiłeś znajomych na wspólne oglądanie filmu, jedno dotknięcie ekranu smartfona wystarczy, by system odpowiednio przyciemnił światła. W letnie słoneczne dni może on obniżyć rolety, aby utrzymać odpowiednią temperaturę w domu. A jeśli nie możesz zlokalizować swojego smartfona, po prostu powiedz Alexie słowo i poczuj, jak atmosfera zmienia się, dopasowując się do naszego nastroju.

Po drugie, inteligentny dom to niestandardowy styl życia, dostosowany specjalnie dla każdego mieszkańca. Głośniki domowe można zaprogramować tak, aby tuż po przebudzeniu zaczęły odtwarzać ulubioną muzykę. Możesz ustawić automatyczne podnoszenie żaluzji o określonej porze, odpowiednie ustawienie ogrzewania zimą lub ekspres do kawy, tak aby świeżo zaparzony aromatyczny napój czekał, gdy wejdziesz do kuchni. Idealny początek dnia!

Po trzecie, inteligentne domy automatycznie wyłączają wszystkie światła i urządzenia oraz obniżają temperaturę w domu, gdy wychodzisz. Dzięki temu dom jest bardziej energooszczędny. I nadal masz nad nim kontrolę. Na przykład, jeśli pojawi się np. kurier lub nieoczekiwany gość, wideodomofon powiadomi nas za pośrednictwem aplikacji na smartfona. A jeśli sąsiad przyjdzie z pytaniem, czy może pożyczyć wąż do podlewania, możesz mu powiedzieć, jak znaleźć go w ogrodzie, korzystając z funkcji połączenia w systemie wideodomofonowym.

Inteligentne domy są również bezpieczniejsze dzięki czujnikom ruchu podłączonym do systemu – uruchomią one alarm, gdy ktoś podejdzie zbyt blisko domu.

I wreszcie, inteligentne domy pomogą nam być bardziej odpowiedzialnym za środowisko. System wyłączy wszystkie urządzenia, o których zapomniałeś, wychodząc z domu, a dzięki automatycznemu przesuwaniu żaluzji zgodnie z położeniem słońca, temperatura w domu jest zawsze zoptymalizowana, aby zachować chłód latem i ciepło zimą.

Endnotes

  1. Amazon Alexa umożliwia sterowanie urządzeniem za pomocą głosu

Linki

Skontaktuj się z nami

Do pobrania

Poleć artykuł

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp