Tenova wybrała systemy automatyki i napędów ABB do nowej linii ocynowania w Azji Południowo-Wschodniej

Sukces kontraktu ABB w filipińskim przemyśle metalowym toruje drogę do owocnej współpracy z Tenovą w regionie.

Globalny dostawca rozwiązań dla fabryk metali, Tenova, wybrał firmę ABB do dostarczenia i zainstalowania kompleksowego pakietu napędów i automatyki dla producenta blach ocynowanych z Azji Południowo-Wschodniej, firmy Perstima, do nowej linii do cynowania elektrolitycznego i stali bez cyny w Malvar na Filipinach. Nowe rozwiązania zaczną działać w czerwcu 2021 roku.

Zwoje przetworzonej stali gotowe do dystrybucji
Zwoje przetworzonej stali gotowe do dystrybucji

Zakres projektu obejmuje system 800xA DCS (Distributed Control System) ABB Ability ™, który integruje systemy sterowania, elektryczne i komunikacyjne w celu zapewnienia optymalnej widoczności wszystkich procesów w celu stabilnej produkcji i efektywnego wykorzystania surowców i energii, a także kompaktowe, wysokowydajne AC800 PEC z pulpitami sterowniczymi i słupkami.

Ponadto ABB dostarczy rozwiązanie do zarządzania produkcją w zakresie metali, aby zoptymalizować wszystkie aspekty planowania procesów i produkcji, monitorowania zasobów i realizacji produkcji. Najnowocześniejsze niskonapięciowe napędy ACS880 firmy ABB oraz rozdzielnice MCC (Motor Control Center) uzupełniają ten pakiet.

Po zakończeniu instalacji i uruchomienia Perstima odczuje korzyści z kompaktowego, w pełni zintegrowanego, łatwego w obsłudze systemu sterowania, automatyki i napędów, zaprojektowanego z myślą o elastyczności, trwałości i optymalnej wydajności.

„ABB było logicznym wyborem, aby wyposażyć nowe linie do cynowania elektrolitycznego firmy Perstima w sprawdzoną technologię dokładnej prędkości linii i kontroli napięcia” - powiedział Stefano Marelli, dział sprzedaży globalnej w Azji Południowo-Wschodniej, Tenova. „Rozwiązania ABB idealnie pasowały do ​​ich wymagań i zapewnią firmie Perstima solidny system napędów i automatyki, który można rozbudowywać w miarę rozwoju zakładu”.

„Dyskusje z ABB w trakcie fazy wdrożenia były niezwykle owocne i szybko pokazały, że Perstima potrzebuje elastyczności i dostosowanej konfiguracji dla ułatwienia obsługi” - powiedział Giuseppe Zanzi, kierownik ds. Sprzedaży i marketingu, Tenova. „Z niecierpliwością czekamy na przejście do etapu instalacji i uruchomienia w 2021 r., Wiedząc, że będziemy mieć wsparcie ABB przez cały czas”.

„To kolejna udana współpraca z firmą Tenova w Azji Południowo-Wschodniej, będąca kontynuacją projektów w Indonezji i Wietnamie” - powiedział Shailendra Dubey, lider branży Hub Industry Metals. „Jest to również nasze pierwsze zaangażowanie w Perstima, więc zdobycie ich zaufania i aprobaty jest dla nas kamieniem milowym i nie możemy się doczekać owocnej współpracy zarówno z tym klientem, jak i z całym regionem”.

Więcej informacji na temat rozwiązań ABB można znaleźć na stronie abb.com/metals

Linki

Skontaktuj się z nami

Do pobrania

Poleć artykuł

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp