ABB pomaga Axpo w rozwoju pierwszej cyfrowej elektrowni wodnej w Szwajcarii

Axpo jest największym producentem energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii w Szwajcarii. Dzięki inteligentnym czujnikom ABB Ability ™ i monitorowaniu stanu ABB Ability ™ silniki w jednej z elektrowni wodnych firmy zostały przekształcone w inteligentne, monitorowane bezprzewodowo urządzenia.

Jako największy producent energii odnawialnej w Szwajcarii, Axpo przyjęło nowoczesne podejście do sposobu wytwarzania i dostarczania energii. Ich inicjatywa Hydro 4.0 to projekt pilotażowy mający na celu stworzenie pierwszej w kraju cyfrowej elektrowni wodnej. Axpo, zlokalizowane w Sarganserland, jest w trakcie cyfryzacji wielu tradycyjnych operacji zakładu w celu zwiększenia wydajności i zminimalizowania przestojów.

W ramach partnerstwa z Hewlett Packard Enterprise, ABB współpracowało z Axpo w celu zainstalowania inteligentnych czujników ABB Ability ™ w swoich silnikach, aby rejestrować cenne dane dotyczące konserwacji i wydajności z wirujących urządzeń zakładu. Dzięki cyfrowemu rozwiązaniu ABB Ability ™ do monitorowania stanu dostarczana jest dokładna informacja o stanie silników w czasie rzeczywistym.

Czujniki umożliwiają Axpo wdrażanie monitorowania stanu w całym zakładzie, dzięki czemu inżynierowie mogą wykrywać anomalie, przewidywać potrzeby konserwacyjne i uzyskiwać wgląd w operacje w czasie rzeczywistym. Punkty danych są stale monitorowane, aby zapewnić dokładny stan różnych elementów wyposażenia, co skutkuje znacznie bardziej wydajną konserwacją bez zwiększania ryzyka nieprzewidzianych awarii. Dzięki zwiększonej wydajności w swoim zakładzie Axpo jest w stanie lepiej zapewnić zrównoważoną moc swoim klientom.

Linki

Skontaktuj się z nami

Do pobrania

Poleć artykuł

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp