Sympozjum Chemia 2021 to jedno z największych spotkań dla branży chemicznej w Polsce.

Tradycją już stało się, że polska branża chemiczna, petrochemiczna i rafineryjna rozpoczyna nowy rok podczas sympozjum, podsumowaniami i zdradzaniem, co w planach.

W tym roku ponownie ABB było Partnerem tego wydarzenia, natomiast PKN ORLEN Gospodarzem Honorowym. Podczas debat i wystąpień panelistów, poruszane były najistotniejsze tematy dla tej branży, m.in.: nowoczesne rozwiązania dla branży chemicznej, optymalizacja i efektywność, współczesne wyzwania i szanse rozwoju polskiej chemii, innowacyjność w zakładach chemicznych etc.

Biznes Systemów Napędowych reprezentował Marcin Markowski w panelu Od techniki do technologii. Wygłosił prezentację pod tytułem: „Standaryzacja wymagań stawianych silnikom elektrycznym i przemiennikom częstotliwości dla przemysłu petrochemicznego”.

Można ją obejrzeć klikając w link: https://youtu.be/RVVCc21J4L0 . W swojej prezentacji przeanalizował składowe kosztu eksploatacji silnika elektrycznego, oraz zwrócił uwagę na tendencję  regulowania ich efektywności energetycznej poprzez akty prawne.

„ABB posiada w ofercie silniki już dzisiaj spełniające wymagania obecnych i wchodzących niebawem w życie regulacji prawnych. Jako firma innowacyjna, opracowała również rozwiązania wybiegające w przyszłość. Przykładowo synchroniczne silniki reluktancyjne, w których przez użycie specjalnego bezklatkowego wirnika możliwe jest osiągnięcie sprawności na poziomie klasy IE5. Jest to silnik przeznaczony do zasilania z przemiennika częstotliwości, co w wielu przypadkach oznacza dodatkowe korzyści, związane z precyzyjną kontrolą procesu i dalszym zwiększeniem efektywności energetycznej poprzez sterowanie prędkoscią silnika zamiast przykładowo dławienia. ABB dostarcza certyfikaty potwierdzające sprawność takiego zestawu”  - podkreślił.

Polecamy tez Państwa uwadze debatę: Klimat a chemia polska. Przemysł chemiczny w kontekście wyzwań środowiskowych. Uczestniczyli w niej przedstawiciele Grupy Azoty, PKN Orlen i ABB. Marcin Wasielewski reprezentował Biznes Automatyki Przemysłowej ABB.  Dla tych którzy chcieliby posłuchać link poniżej:

Linki

Skontaktuj się z nami

Do pobrania

Poleć artykuł

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp