ABB wśród najlepszych polskich pracodawców według „Forbesa”

ABB na liście „300 Najlepszych Pracodawców w Polsce”, opublikowanej przez magazyn „Forbes”.

„Forbes” opracował listę, jakiej dotychczas w Polsce nie było. O odpowiedź na pytanie, kto jest najlepszym pracodawcą, poproszono samych pracowników. Zestawienie zostało przygotowane na zlecenie „Forbesa” przez firmę Statista - współtwórcę najbardziej znanych rankingów „Best Employers” na świecie. Punktem wyjścia była lista około 1800 firm zatrudniających co najmniej 250 pracowników na terenie Polski. Lista została sporządzona na podstawie analizy m. in. czasopism specjalistycznych oraz informacji udostępnianych przez stowarzyszenia branżowe czy instytucje badań gospodarczych.

Pracownicy oceniali daną firmę w anonimowej ankiecie. ABB zajęła 52. pozycję na liście 300 Najlepszych Pracodawców bez podziału na kategorie. Z kolei w kategorii „Budowa maszyn i instalacji”, firma uplasowała się na wysokiej, drugiej pozycji.– Zestawienie powstało w niezależny sposób, przez co tym bardziej cieszą nas wysokie pozycje, jakie zajęła ABB. Świadczy to o sile marki, a dodatkowo pokazuje, że udaje nam się zdać egzamin przed naszymi pracownikami w tych wyjątkowych czasach, oferując im stabilne warunki zatrudnienia i możliwości rozwoju. To także nagroda dla samych pracowników, ponieważ to oni kształtują naszą kulturę organizacyjną, a także tworzą produkty i rozwiązania, które pomagają zmieniać świat na lepsze – mówi Patryk Madaj, dyrektor ds. HR w ABB w Polsce.

Ankietę wypełniło łącznie ponad 10 tysięcy pracowników. Odpowiedzi posłużyły następnie do obliczenia tzw. total score – każde przedsiębiorstwo mogło zdobyć maksymalnie 100 punktów. Podstawą przyznania wyróżnienia były rekomendacje bezpośrednie, czyli gotowość pracowników do polecania swojego pracodawcy, a także rekomendacje pośrednie, a więc gotowość do polecenia innych pracodawców z branży, w której aktualnie są zatrudnieni. Dodatkowo, pracodawcy zostali ocenieni w kwestiach takich jak: wynagrodzenie, czas pracy, możliwości awansu i rozwoju, podejście do zrównoważonego rozwoju, warunki i sprzęt do pracy w biurze oraz pracy zdalnej.

ABB od lat figuruje w rankingach najlepszych miejsc pracy w Polsce, m.in. w zestawieniach Idealnych Pracodawców publikowanych przez Universum, a także Pracodawcy Roku organizacji studenckiej AIESEC. Jest również wielokrotnym laureatem konkursu „Firma dla inżyniera”.

ABB to globalna firma technologiczna, która na polskim rynku działa od prawie 30 lat. Zatrudnia ponad 5000 osób w kilkunastu lokalizacjach, posiada fabryki w Aleksandrowie Łódzkim, Bielsku-Białej, Kłodzku, Przasnyszu i Łodzi. W Warszawie znajduje się centrum aplikacji zrobotyzowanych ABB, a w Krakowie Globalne Centrum Usług Wspólnych oraz Korporacyjne Centrum Technologiczne, tworzące nowe rozwiązania na potrzeby Grupy ABB, które pomagają zmieniać przemysł, transport i energetykę w sposób zrównoważony.

Linki

Skontaktuj się z nami

Do pobrania

Poleć artykuł

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp