ABB rozszerza ofertę robotów SCARA dla szybszego, wysoce precyzyjnego montażu

  •  Nowy robot SCARA ABB IRB 920T oferuje wiodącą w swojej klasie prędkość i powtarzalność dla aplikacji produkcji elektroniki
  • Krótsze czasy cyklu i wysoka jakość produkcji pomagają klientom z branży elektronicznej szybciej wprowadzać na rynek nowe produkty

ABB rozszerza swoją ofertę robotów SCARA wprowadzając na rynek model IRB 920T. Zaprojektowany, aby spełnić wymagania przemysłu elektronicznego w zakresie szybkiej produkcji w coraz bardziej złożonych procesach produkcyjnych, IRB 920T zapewnia najwyższy poziom szybkości, dokładności i powtarzalności w zadaniach montażu, kompletacji i przenoszenia.  

- Konieczność szybkiego reagowania firm na zmieniające się wymagania konsumentów sprawia, że roboty SCARA są popularnym wyborem dla linii produkcyjnych, gdzie szybkie i dokładne działanie jest kluczem do zapewnienia maksymalnej jakości produktu - powiedział Antti Matinlauri, szef działu zarządzania produktem w Robotyce ABB.- Wraz z kontrolerem ABB OmniCore, IRB 920T jest częścią nowej generacji zrobotyzowanych rozwiązań ABB, które pomagają producentom być o krok przed zmieniającymi się wymaganiami rynku.

Z czasem cyklu 0,29 sekundy, IRB 920T jest szybszy niż inne roboty SCARA w tej klasie i do 14 procent szybszy niż obecny robot SCARA IRB 910SC firmy ABB, umożliwiając produkcję większej ilości wyrobów w ciągu godziny. Dzięki maksymalnej ładowności 6 kg i dostępności w różnych wariantach o zasięgu 450, 550 i 650 mm, może być instalowany na liniach produkcyjnych do obsługi różnych elementów, od pojedynczych komponentów po zmontowane produkty.

Kluczem do wydajności IRB 920T jest jego doskonała powtarzalność. Oferując wiodącą w swojej klasie spójność, IRB 920T może pracować szybko bez ryzyka wystąpienia błędów, umożliwiając osiągnięcie najwyższego poziomu jakości produkcji przy minimalnych lub zerowych stratach. Elastyczność ta jest dodatkowo wspierana przez lekką i oszczędzającą miejsce konstrukcję. Ważący zaledwie 24 kg IRB 920T jest o 10 procent lżejszy od innych robotów SCARA w swojej klasie, co pozwala na obniżenie kosztów projektowania ogniw dzięki wyeliminowaniu konieczności stosowania dodatkowych materiałów do podtrzymywania robota. Dzięki wewnętrznemu prowadzeniu wszystkich kabli w celu wyeliminowania zakłóceń, urządzenie oferuje również kompaktowe wymiary, umożliwiając optymalizację dostępnej przestrzeni produkcyjnej.

Robot IRB 920T SCARA jest dostępny w sprzedaży na całym świecie od 20 września.

Linki

Skontaktuj się z nami

Do pobrania

Poleć artykuł

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp