Partnerstwo ABB ze start-upem Sevensense napędza autonomiczne roboty mobilne następnej generacji

Partnerstwo ABB ze start-upem Sevensense napędza autonomiczne roboty mobilne następnej generacji

  • ABB inwestuje w szwajcarski start-up i spin-off ETH Zurich Sevensense Robotics (Sevensense), wiodącego dostawcę sztucznej inteligencji (AI) i technologii wizualnej 3D
  • Zintegrowanie technologii Sevensense AI i nawigacji umożliwi przyszłym autonomicznym robotom mobilnym (AMR) pracę w bardziej dynamicznych, nieustrukturyzowanych środowiskach

ABB nawiązuje strategiczne partnerstwo ze szwajcarskim start-upem Sevensense, założonym w 2018 roku jako spin-off z ETH Zurich, w celu wzmocnienia nowej oferty ABB w zakresie autonomicznej robotyki mobilnej (AMR) za pomocą sztucznej inteligencji (AI) i technologii mapowania wizyjnego 3D. Technologia ta zaoferuje klientom niespotykany dotąd poziom elastyczności, ponieważ roboty mobilne będą mogły poruszać się autonomicznie w złożonych, dynamicznych środowiskach wewnętrznych i zewnętrznych w pobliżu ludzi.

ABB zintegruje technologię AI i mapowania Sevensense z portfolio AMR, umożliwiając robotom mobilnym bezpieczne poruszanie się w dynamicznych środowiskach.
ABB zintegruje technologię AI i mapowania Sevensense z portfolio AMR, umożliwiając robotom mobilnym bezpieczne poruszanie się w dynamicznych środowiskach.

Partnerstwo to jest kolejnym ważnym krokiem w strategii ABB, której celem jest napędzanie nowej generacji elastycznej automatyki i rozszerzenie portfolio ABB w zakresie robotyki i automatyki, po ogłoszonym w lipcu 2021 roku przejęciu ASTI Mobile Robotics, wiodącego światowego producenta AMR. Partnerstwo obejmuje mniejszościową inwestycję w Sevensense poprzez jednostkę kapitału wysokiego ryzyka ABB, ABB Technology Ventures, która ma zostać zamknięta do końca listopada 2021 roku.

- Bazując na naszym przejęciu ASTI Mobile Robotics ogłosznego w połowie tego roku, nasze partnerstwo z Sevensense jest kolejnym kamieniem milowym w naszych wysiłkach, aby w pełni odblokować elastyczną automatyzację dla naszych klientów - powiedział Sami Atiya, dyrektor biznesu Robotyki i Automatyki Dyskretnej ABB. - Integracja technologii AI i mapowania 3D firmy Sevensense z naszą ofertą AMR pomoże przyspieszyć zastąpienie dzisiejszych liniowych linii produkcyjnych w pełni elastycznymi sieciami. Nasza wizja miejsca pracy przyszłości to taka, w której urządzenia AMR przenoszą materiały, części i gotowe produkty pomiędzy inteligentnymi stanowiskami pracy w coraz bardziej nieustrukturyzowanych, dynamicznych środowiskach pracy, a nasze partnerstwo z Sevensense jest ważnym krokiem w realizacji tej wizji.

Technologia nawigacyjna Sevensense wykorzystuje zaawansowaną wizję komputerową i algorytmy sztucznej inteligencji do tworzenia map 3D, które są dokładniejsze niż dzisiejsze rozwiązania 2D, co prowadzi do lepszych możliwości nawigacyjnych i bardziej opłacalnych rozwiązań niż nawigacja oparta na skanerze laserowym. Robot AMR wyposażony w technologię SLAM (3D Simultaneous Localization and Mapping) będzie w stanie dokładnie zinterpretować swoje otoczenie, zidentyfikować osobę, paletę lub innego robota i autonomicznie podjąć decyzję o ominięciu tych przeszkód. Ten poziom inteligencji umożliwi bezpieczniejsze interakcje człowiek-maszyna i zapewni bezpieczny i wydajny przepływ materiałów w fabrykach i magazynach, co pozwoli na maksymalną elastyczność i produktywność.

Gregory Hitz, dyrektor generalny Sevensense Robotics: - To dla nas wielki krok, który nadszedł we właściwym czasie. Partnerstwo z ABB stanowi fundament długoterminowej współpracy, przy jednoczesnym zachowaniu naszej pełnej niezależności jako firmy. Pozwala nam to na wzajemne korzystanie z naszej wiedzy i tworzenie najlepszych produktów dla wszystkich naszych klientów w dłuższej perspektywie. Jednocześnie inwestycja ABB daje nam bezpieczeństwo planowania. Z niecierpliwością czekamy na przeniesienie naszej technologii na skalę globalną i ustanowienie Sevensense w czołówce firm zajmujących się wizją i nawigacją wspieraną przez AI na całym świecie.

Technologia nawigacyjna Sevensense wykorzystuje zaawansowaną wizję komputerową i algorytmy sztucznej inteligencji do tworzenia mapy 3D.
Technologia nawigacyjna Sevensense wykorzystuje zaawansowaną wizję komputerową i algorytmy sztucznej inteligencji do tworzenia mapy 3D.

ABB zintegruje soft- i hardware'ową technologię Sevensense z ofertą ABB w zakresie AMR, a pilotażowe projekty dla klientów planowane są na 2022 rok.

Sevensense został wybrany do współpracy z Robotyką ABB po udziale w 2021 ABB Robotics Innovation Challenge, w którym oceniano wydajność szeregu rozwiązań Visual SLAM z wielu globalnych firm technologicznych.

Sevensense Robotics został założony w 2018 roku jako spin-off z ETH Zurich i otrzymał wczesne wsparcie od Wyss Zurich. Sevensense, z siedzibą w Zurychu i ETHZ Foundation w Szwajcarii, zatrudnia 25 osób i oferuje najwyższej klasy rozwiązania lokalizacyjne i nawigacyjne oparte na technologii 3D SLAM dla wszelkiego rodzaju autonomicznych maszyn serwisowych, od wózków widłowych po profesjonalne maszyny czyszczące. www.sevensense.ai

Linki

Skontaktuj się z nami

Do pobrania

Poleć artykuł

Facebook LinkedIn Twitter WhatsApp